Login lub e-mail Hasło   

Scedowana odpowiedzialność

Zło na dobre zaczęło rządzić dzisiejszym światem. Napad za napadem, mord za mordem i najsmutniejsza ostatnimi czasy rzecz - dzieciobójstwa! Bardzo bym chciała porozmawiać...
Wyświetlenia: 725 Zamieszczono 13/04/2013

Zło na dobre zaczęło rządzić dzisiejszym światem. Napad za napadem, mord za mordem i najsmutniejsza ostatnimi czasy rzecz - dzieciobójstwa!

Bardzo bym chciała porozmawiać z taką osobą, co ona czuje, jak odbiera i postrzega rzeczywistość? Przecież człowiek z natury nie rodzi się zły. Dopiero proza życia a bardziej nieradzenie sobie z nim popycha ludzi do takich kroków. Co musi się stać żeby człowiek był zdolny do morderstwa?

Mamy stowarzyszenia ochrony zwierząt, ochrony środowiska, przyrody a nikt nie potrafi uchronić ludzkiego życia. Dla uratowania przed wycięciem jakiegoś drzewa ludzie łańcuchami się przykuwają, nikt nie poczyni żadnych kroków aby ratować dzieci przynajmniej już te narodzone.

Mam wiele klientek co nie mogą mieć dzieci, ich życie kręci się tylko wokół jajeczkowania i prokreacji zamiast przyjemności i takim kobietom nie jest dane mieć upragnionego potomstwa. Natomiast inna rodzi niekiedy dwa razy do roku nie ma problemów z zajściem w ciąże, nie musi leżeć na podtrzymaniu, brać leków, ba nawet robi wszystko aby ciąży widać nie było. Bez problemu donosi, urodzi w warunkach pierwotnych i co najdziwniejsze dziecko będzie zdrowe, później już.... tylko udusi i do zamrażarki!

Przechodzi się nad tym najwidoczniej do porządku dziennego, gotuje się przynajmniej raz na jakiś czas obiady, chyba wtedy używa się lodówki i trzeba tam zajrzeć. "Produkuje" się następne życie, też rodzi się zdrowe, więc historia się powtarza i tak trzykrotnie. W domu dwójka dorosłych dzieci i dwoje mniejszych, wygląda na to, że nikt nic nie widzi, że mama w ciąży, że rodzeństwo w zamrażarce czeka na "lepsze czasy", tatuś z zamkniętymi oczami czyni obowiązki małżeńskie bo nie nie zauważa, że jego połowica w ciąży, nie widzi, że kiedyś rodzi, nie interesuje go gdzie potomek....

Później świat dowiaduje się o tragedii, świat -TAK ale tatuś - NIE! On był poza tym wszystkim, nic nie widział i nawet co najsmutniejsze nasz wymiar sprawiedliwości, karze tylko kobietę a ojciec...zostaje zwolniony! Tego już naprawdę nie jestem w stanie ogarnąć, dwoje zdawałoby się rzec dorosłych ludzi na akord produkuje dzieci, ale wina leży tylko po jednej stronie.

Jak może być być dobrze i jak niektórzy ludzie mają dorosnąć jak nawet prawo chyli się na jedną stronę. Śpią razem, razem mieszkają i jedna osoba jest winna a druga NIC NIE WIEDZIAŁA?

Przecież to mężczyzna jest czy raczej powinien być ostoją i fundamentem rodziny, dzieci same się nie robią trzeba dwojga osób, więc czemu później brana jest pod uwagę tylko jedna?

Gdzie jest odpowiedzialność, dorosłość i chciałoby się zapytać sumienie, jeżeli takie rzeczy się ciągle dzieją i jest ich coraz więcej!

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1305
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1049
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 968
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 735
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 756
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1015
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 418
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 850
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 397
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1359
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 960
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 616
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 536
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zło jednego się obawia - szlachetności ... Człowiek rodzi się zły !! I dlatego musi całe życie się uczyć otrzymywania i dawania .. kiedy to zostaje zakłócone - potwory z niego wychodzą ..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska