Login lub e-mail Hasło   

Imię Jezusa przeraża tych, którzy chcieliby głosić światu, że Boga nie ma

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.niedziela.pl/artykul/4572/Abp(...)-ktorzy
Jezus, zarówno jako dziecko w Świątyni, a później ewangelizator nie podważał ani jednej litery Starego Testamentu. Wyjaśniał tak jak dziś w objawieniach symbolikę pism i Słowa Ojca.
Wyświetlenia: 896 Zamieszczono 14/04/2013

– Imię Jezusa przeraża tych, którzy chcieliby głosić światu, że Boga nie ma - mówił abp Wacław Depo podczas Mszy św. radiowej transmitowanej z bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Metropolita częstochowski przewodniczył liturgii z okazji odbywających się w stolicy XIX Targów Wydawców Katolickich oraz na rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

Abp Depo przypomniał, że jedynym i niezmiennym umocnieniem na drogach wiary w Jezusa Odkupiciela jest działanie Ducha Świętego. „To On doprowadza nas do całej prawdy o Jezusie, utwierdza nas w wierze i czyni jej odważnymi świadkami wobec świata” - podkreślił metropolita częstochowski.

Hierarcha zauważył, że imiona wielu osób żyjących na przestrzeni dziejów zostały zapomniane, ale jest imię, które nie daje spać ludziom, posługującym się kłamstwem, czyniącym niesprawiedliwość i walczącym z Bogiem. „Tym imieniem jest Imię Jezusa” - powiedział abp Depo.

„W imieniu Jezusa zawiera się wieść radosna o odkupieniu człowieka i o zwycięstwie Boga nad grzechem, śmiercią i szatanem. To imię dlatego przeraża tych, którzy chcieliby światu głosić, że Boga nie ma, że Bóg jest wrogiem wolności człowieka i nic dla człowieka nie uczynił. A posłanie Syna Bożego, Jezusa Chrystusa oznacza: Bóg zbawia i jest największym sprzymierzeńcem wolności i godności człowieka” - mówił abp Depo. Metropolita częstochowski dodał, że Jezus to więcej niż imię, niż historia, to Osoba Boga człowieka odkupiciela.

Przypominając, iż chrześcijaństwo nie tylko religia księgi w znaczeniu starotestamentalnym kaznodzieja zauważył, iż chrześcijaństwo to żywa osoba Jezusa Chrystusa. „W historii Jego życia, w nauczaniu, cudach, męce, śmierci i zmartwychwstaniu mamy otwartą księgę, dzięki której poznajemy historię Boga z nami, Boga pochylającego się nad ludzką biedą i podnoszącego człowieka z uwięzienia w grzechach i wszelkim cierpieniu. Boga, który uczy prawdy o życiu, tak by tego życia nie zmarnować” - wyjaśnił metropolita częstochowski. Dodał, iż Księgę tę możemy jednak czytać tylko dzięki Duchowi Świętemu, który został nam dany, został dany Kościołowi, aby nas wszystkiego nauczyć, przekonać świat o grzechu, sprawiedliwości Bożej, o sądzie, i uczynić nas świadkami Jezusa wobec świata.

Nawiązując do kończących się w stolicy XIX Targi Wydawców Katolickich, hierarcha przypomniał o zadaniach wydawców katolickich. Jak podkreślił wydawcy książek katolickich zawsze i z niemałym trudem spełniali zadania apostolskie, głoszenia słowa Ewangelii, słowa o zbawieniu i bronili prawdy o Bogu objawionym w Jezusie Chrystusie. Jednak w ostatnich latach doszło im nowe zadanie: obrona prawdy, zmaganie o prawdę - zarówno tę o człowieku, jak i o Kościele.

Na zakończenie homilii abp Depo podkreślił, iż dzieło Chrystusa jest kontynuowane przez Ducha Świętego w Kościele, a Kościół jest "świadkiem humanizmu Boga Trójjedynego". Metropolita dodał, iż tej stałej troski Kościoła o człowieka nauczył nas Bóg przez swojego Syna w Duchu Świętym. „To On jest księgą, którą mamy czytać codziennie, by żyć Bogiem, uwielbiać Go i służyć człowiekowi, konkretnemu człowiekowi w jego potrzebach ciała i ducha”

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1317
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 981
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 743
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 559
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 770
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 425
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1371
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 403
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 464
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 966
 
Autor
Dodał do zasobów: mugol
Artykuł

Powiązane tematy

Mnie tam to imię nie przeraża, a gęba z obrazka taka jakby przyjazna, hipisowska. Widać, że rzadko się golił. Jak Chrystus był ok, to dlaczego trzeba nim straszyć? To jest chyba ktoś, który ludzi wspiera a nie tłamsi. A co do Boga ... no jak już zesłał tego Syna i pozwolił go ukrzyżować, to prawdę powiedziawszy dziwię się Jemu ... Nie mógł dać każdemu po małym krzyżyku (albo ipodzie), a Jezusa wysłać na Księżyc, by nam dawał znaki gdzie istnieje życie poza naszym Układem Słonecznym?

  mugol  (www),  14/04/2013

@gwizdek: bez zwalczenia chciwości na ipodzie, by się nie skończyło, tak jak w komunizmie. Każdemu zboczeńcowi według potrzeb!

@mugol: No wiem, że zboczony jestem. Wiesz co - pracuję 5 dni w tygodniu, na nocną zmianę, a potem ... głównie śpię, ale też namiętnie się masturbuję i piję ... chociaż ostatnio, ze względu na wysokie nadciśnienie orgraniczyłem te przyjemności (biorę ramipril). No i powiedz mi teraz duszku jeden, jaką terapię proponujesz na zmaganie się z życiem? Peklowaniem się słowami o Bogu? Wędzeniem się strac ...  wyświetl więcej

>> To imię dlatego przeraża tych, którzy chcieliby światu głosić, że Boga nie ma, że Bóg jest wrogiem wolności człowieka i nic dla człowieka nie uczynił. <<

Kogo miałby przerażać ktoś nieistniejący? Skoro go nie ma, to nie może być wrogiem, czy też przyjacielem, więc: dla człowieka, też nie mógł nic zrobić.

>> Dodał, iż Księgę tę możemy jednak czytać tylko dzięki

...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  15/04/2013

@Robert Molnar: doczekałeś w końcu wolności wyboru sposobu swojej eutanazji. Na Judasza, na pavulon, na zastrzyk, seryjne polityczne samobójstwo itp.

@mugol: Skoro już zostałem skazany (i to zaocznie) na eutanazję, to nie mam wyboru. Jako skazaniec mam prawo do ostatniego życzenia. W takim razie życzę sobie, aby "eiobowa trujca" wykonała wyrok osobiście. Trujca- to wymyślony przeze mnie termin łączący w sobie świstaka, mugola i mojrę (na wzór innej Trójcy), oraz trucie( pieprzenie bzdur). :)
Ave Cesar! Morituri te salutant!

Racjonalizm (krytyczne myslenie) i swiecki humanizm przerażaja tych, którzy głosza światu, że byty nadprzyrodzone istnieja.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska