Login lub e-mail Hasło   

Marksiści uczą tolerancji

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/2(...)ji.html
Konferencja edukacyjna „Jak uczyć i rozmawiać o ksenofobii?” ma odbyć się w Warszawie 22 kwietnia.
Wyświetlenia: 880 Zamieszczono 15/04/2013

Głównym organizatorem spotkania jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego partnerem i sponsorem jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Inicjatywę skierowaną do pedagogów i nauczycieli wspiera Fundacja im. Róży Luksemburg. Itu zaczynają się wątpliwości, bo fundacja nie kryje, że jest powiązana ideowo z marksistowską partią Die Linke mającą własny klub parlamentarny w Bundestagu. – Die Linke odwołuje się do haseł głoszonych przez Karola Marksa, a w swoim programie posiada postulat dotyczący legalizacji wszystkich narkotyków, łącznie z heroiną i kokainą – mówi poseł Wojciech Szarama (PiS), autor interpelacji skierowanej w tej sprawie do minister Krystyny Szumilas.

Die Linke posiada również kilka frakcji, w tym silną Frakcję Komunistyczną, która cechuje się m.in. przywiązaniem do ortodoksyjnego marksizmu. Jej celem strategicznym jest budowa „nowego społeczeństwa socjalistycznego przy wykorzystaniu pozytywnego doświadczenia realnego socjalizmu i uczenia się na błędach”. Współpracuje z Niemiecką Partią Komunistyczną, której niektóre oddziały regionalne zawiązały sojusz z Die Linke. Sama Róża Luksemburg, sprzeciwiająca się odzyskaniu przez Polskę niepodległości, jest też mocno wątpliwym patronem. Dlatego w interpelacji do Szumilas Szarama pyta, czy Fundacja im. Róży Luksemburg jest podmiotem, który powinien zajmować się szkoleniem pedagogów i nauczycieli polskich szkół. Poseł chce też uzyskać informacje o innych tego rodzaju akcjach edukacyjnych, w które zaangażowane są organizacje i osoby odwołujące się do skompromitowanej spuścizny komunizmu. I jakimi kwotami MEN wspiera organizatora konferencji CEO. „Czy w razie negatywnej opinii MEN nt. organizowanej konferencji, rozważy Pani Minister poinformowanie dyrektorów szkół o profilu ideowym Fundacji im. Róży Luksemburg i zaleci ostrożność w kontaktach z tego typu podmiotami?” – pyta poseł.

Konferencja poświęcona problemowi ksenofobii to fragment całego cyklu sesji organizowanych przez CEO. Warsztaty mają m.in. dać odpowiedź na pytanie: „co może zrobić nauczyciel lub wychowawca, by wśród swoich uczniów kształtować postawy otwartości wobec innych?”. CEO powołuje się przy tej okazji na jednostronny raport Stowarzyszenia Nigdy Więcej, które odnotowało w Polsce w latach 2011-2012 „600 incydentów i ataków o podłożu rasistowskim, nacjonalistycznym oraz homofobicznym”.

Dość wspomnieć, że wśród nich są tak absurdalne incydenty, jak np. informacja o rozpoczęciu procesu w sprawie „nielegalnej publicznej zbiórki pieniędzy na TV Trwam, Radio Maryja, uczelnię i geotermię prowadzonej przez o. Tadeusza Rydzyka i innego redemptorystę, o. Piotra Andrukiewicza”. Zawiadomienie złożył Rafał Maszkowski, współpracownik stowarzyszenia. Wypunktowane są także wystąpienia polityków prawicowych, komentatorów, publicystów, krytyczne wobec roszczeń homolobby i gender czy punktujące antypolskie publikacje (chociażby Jana Tomasza Grossa). Za ksenofobów uznano też uczestników manifestacji antyaborcyjnych. Wśród incydentów o „podłożu ksenofobicznym” możemy znaleźć przykłady manifestacji niezadowolenia społecznego z instalacji pomników ku czci Armii Czerwonej czy dewastacje cmentarzy żydowskich. Raport słowem nie wspomina o profanacjach katolickich nekropolii

Spotkanie pewnie jak zwykle oprotestują "kibole" w kominiarkach do których nikt się nie przyzna a policja nikogo nie złapie!

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1328
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 988
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 784
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 433
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 573
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1391
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 863
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 486
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 556
 
Autor
Dodał do zasobów: mugol
Artykuł

Powiązane tematy

Ostatnio Mariusz Max Kolonko w swoim cyklicznym felietonie dla Superstacji mówił o problemie kulturowego marksizmu w USA, który narodził się w latach 60. Widać u nas trochę się spóźnił i dopiero teraz zagląda, robiąc z siebie orędowników wolności i tolerancji. Jacy są naprawdę widać na przykładzie krajów takich jak Kuba, Wietnam czy Kambodża. Pozdrawiam serdecznie!

  mugol  (www),  15/04/2013

@Konrad Hryszkiewicz: Tolerancję marksista wymusza za pomocą młota nad głową, sierpa na gardle, aż ofiara ujrzy czerwone gwiazdy w oczach!

  ulmed,  15/04/2013

Sądzę, że art. przemknie dyskretnie niezauważony. O ile znam życie?

  ulmed,  16/04/2013

A nie mówiłam. :))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska