Login lub e-mail Hasło   

Fale Grawitacyjne.

Fale Grawitacyjne istnieją. Jest to niemal pewne. Dowodów mamy bardzo dużo, tylko nie umiemy ich zauważyć. Najważniejszym dowodem jest ruch wirowy , któremu podl...
Wyświetlenia: 3.125 Zamieszczono 18/04/2013

Fale Grawitacyjne istnieją. Jest to niemal pewne. Dowodów mamy bardzo dużo, tylko nie umiemy ich zauważyć.

 

Najważniejszym dowodem jest ruch wirowy, któremu podlegają wielkie masy. Gwiazdy, planety, galaktyki.

Dopiero przyjęcie założenia, że oddziaływanie grawitacyjne rozchodzi się ze skończoną prędkością, powoduje konieczność wystąpienia ruchu wirowego.

Są także trudne do podważenia dowody na to, że oddziaływanie grawitacyjne ma charakter falowy. Zwróćmy uwagę na to, że ruch wirowy obserwowany w Układzie Słonecznym, a także ruch wirowy naszej Galaktyki ma uporządkowany charakter.

 

Księżyc wykonuje pełny obrót wokół własnej osi dokładnie w tym samym czasie, w którym okrąża Ziemię poruszając się po swojej orbicie. Podobnie, w sposób uporządkowany wiruje Merkury. Najbliższa naszej gwieździe planeta okrążająca Słońce.

Wirowanie Księżyca jest analogiczne do znanego z mechaniki kwantowej „spinu połówkowego”. - Spin połówkowy jest „wartością własną” równania Schrödinger’a, które to równanie jest równaniem falowym.

 

Podobnie drugie prawo Keplera mówi o uporządkowaniu orbit poszczególnych planet. To uporządkowanie także odpowiada wartościom własnym równania falowego.

Jeżeli oddziaływanie grawitacyjne rozchodzi się zgodnie jakimkolwiek równaniem falowym to grawitacja jest falą. Taka jest definicja fali. Fala jest to zjawisko spełniające warunki równania różniczkowego falowego, albo jak w tym przypadku „równania operatorowego falowego”.

 

Można byłoby hipotezę istnienia fal grawitacyjnych zweryfikować numerycznie. (Za pomocą symulacji komputerowej). Symulacja komputerowa układu Ziemia Księżyc, w którym to układzie mamy bardzo precyzyjnie pomierzone dane dotyczące mas i odległości, umożliwiłaby obliczenie prędkości rozchodzenia się fal grawitacyjnych. Wiele wskazuje na to, że ta prędkość jest równa prędkości światła, ale bez wykonania obliczeń komputerowych nie można tego twierdzić z całą pewnością.

 

PS. Publikując ten artykuł liczę na to, że sprawą zainteresuje się ktoś, kto ma dostęp do odpowiednio silnego komputera potrzebnego do wykonania tych obliczeń.

Przeczytaj również: >>> Największa zagadka XX wieku. - Kot Schrodingera

 

Adam Jezierski

Podobne artykuły


56
komentarze: 83 | wyświetlenia: 11420
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12329
30
komentarze: 38 | wyświetlenia: 5134
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6468
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1825
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 18438
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 36948
57
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14212
31
komentarze: 21 | wyświetlenia: 41573
26
komentarze: 31 | wyświetlenia: 14310
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3730
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 38295
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3481
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 8159
53
komentarze: 50 | wyświetlenia: 31957
 
Autor
ArtykułAleż grawitacja, to siła łącząca mikroorganizmy atomów, żyjących w koloniach. W mikroskali siła wiążącą jest elektromagnetyzm, a większej - grawitacja. Organizmy dążą do siebie by zbudować większe kolonie o większej masie. A sam atom - ani to organizm żywy, ani martwy - podobnie jak wirusy - natomiast ten mały organizacyjny system wykazuje wszystkie cechy organizmu żywego: pochłania światło/falę e ...  wyświetl więcej

@gwizdek:
Zjawiska fizyczne istnieją niezależnie ode mnie. Ja jedynie opisuję te zjawiska w taki sposób, żeby były zrozumiałe dla ludzi. Opisuję po to istniejące zjawiska fizyczne, żeby przykonać jak najwięcej osób, że zachodzą one w taki właśnie, a nie inny sposób. Gdyby nie zależało mi na przekonaniu ludzi, to moja praca nie miałaby sensu...:) Byłaby pracą dla pracy. Kręceniem się wkoło własnego ogona. Czymś w rodzaju odmawiania różańca, albo kręcenia modlitewnego młynka..:)))

@gwizdek:
Odpowiedź powyżej była dla Z. Kaczora.
Sorry.
Ciebie również dotyczy, o tyle, że Twoja koncepcja analogii między atomami, a organizmami żywymi, analogii, która istnieje, także nie wydaje mi się istotna w kontekście fal grawitacyjnych.
W przeciwieństwie do analogii między atomem wodoru i Układem Słonecznym objawiającej się występowaniem tych samych liczb kwantowych.

@Adam Jezierski: uważam, że za bardzo ufasz w kosmiczną powszechnośćludzkiego sposobu myślenia. Zarówno w mikroskali jak i w makroskali, to myślenie zawodzi. Atrybuty ludzkiego myslenia to czas (orzeczenia), materia (podmioty) i przestrzeń (dopełnienia). Człowiek nie potrafi nic wyrazić bez tych atrybutów. Wszystkie jego dociekania - w systemie przyczynowo-skutkowym - sa tak skonstruowane. Ale jak ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Choć artykuł ukazał się dosyć dawno (cóż, dopiero teraz przeczytałem go), pozwalam sobie na wypowiedź. Przypuszczam, że nie jestem tak kompetentny, jak Pan. Nawet popadam w kompleks, gdyż nie przekonał mnie Pan. Ignotum per ignotum. "Funkcja własna równania Schrödinger’a"? Co ma towspólnego z grawitacją? Przecież mechanika kwantowa bazuje na elektromagnetyźmie (i ewentualnie rozwa ...  wyświetl więcej

@bardek:
Staram się pisać swoje artykuły w taki sposób aby były ever green.
Opubiikowałem na eioba.pl szereg artykułów dotyczących problemów występujących w nowoczesnej fizyce. Może przekona Ciebie któryś z nich ...-:) Pozdr.
>>> http://eiba.pl/94
...  wyświetl więcej

Wpadam od czasu do czasu i nie nadążam z czytaniem wszystkiego. Ostatnio trochę częściej. Ale chyba byliśmy już w kontakcie. Komentowałem też w innej tematyce, niż naukowa. Co sądzisz o stronie merytorycznej mojego komentarza?
Przy innej okazji proponowałem mój blog. Ale o tym może innym razem. Pozdr.

@bardek: Ważne, w Twiom komentarzu, i w ogóle ważne są problemy związane z symetrią. Będą one źródłem całej serii przyszłych odkryć. Być może gawitacja jest symetryczna. Może na bardzo dużych odległościach galaktyki odpychają się w efekcie ujemnej grawitacji. Wszystkich właściwości ruchu galaktyk OTW nie wyjaśnia . Być może właśnie taka modyfikacja OTW jest konieczna. O problemach związanych z sym ...  wyświetl więcej

O odpychaniu grawitacyjnym mówi się od dawna. Na razie jako "plan na przyszłość". Wielu sądzi, że w dużych odległościach przyciąganie przechodzi w odpychanie. Wobec tego powinna być odległość wzajemna, w której brak jest oddziaływania. Wraz z tym, jeśli miał miejsce Wielki Wybuch, to kiedyś w przeszlości byliśmy razem. Określony obiekt najpierw oddalał się od nas coraz wolniej [Z jaką prędkością o ...  wyświetl więcej

@bardek:
Jeżeli istnieje odpychania grawitacyjne (w jakiejkolwiek formie), to mamy do czynienia ze złamaną symetrią.
Łamanie symetrii występuje bardzo często. - Skąd bierze się łamanie symetrii jest to problem jeszcze trudniejszy od problemu dlaczego tu czy tam występuje taki, a nie inny rodzaj symetrii.

Ja w tym nie widzę łamania symetrii, tak, podobnie, jak przy wzajemnym odpychaniu cząstek naładowanych jednoimiennie. Nie powinno być problemu, tylko trzeba się przestawić. O łamaniu symetrii można mówić w odniesieniu do naszej skostniałej mentalności. Sądzę, że przyroda jest bardziej logiczna, niż najlogiczniejsze teorie (dzisiejsze i przyszłe). Drogę najsłuszniejszą wskazuje prostota (oczywieści ...  wyświetl więcej

@bardek:
Przez "złamanie symertii" rozumiem to, że siła odpychająca jest inna od siły przyciągającej. Nie tak jak w przypadku ładunków elektrycznych ...:)
Pozdr.

Tu się w pełni zgadzam.
Może się mylę, ale symetrie i prawa zachowania, to rzecz wtórna. Dla mnie najważniejsza jest wyobraźnia i przejrzysta logika. Procedury pozostawiają nas w zastanej mega-koncepcji, która ma prawo kiedyś się przeżyć. Stąd krótka droga do dogmatyzmu. Nie chodzi mi o negowanie czegokolwiek. Nie dla wszystkich jednak jest oczywiste, co jest pierwotne, a co wtórne.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska