Login lub e-mail Hasło   

„Pije ją , bo chce być młody”

Chciałoby się powiedzieć-"kawa to samo zdrowie!". Według amerykańskich naukowców zapobiega astmie i chroni przed chorobą Parkinsona! Ile jeszcze zalet ma kawa?
Wyświetlenia: 657 Zamieszczono 23/04/2013

Tak jak ze wszystkim, tak i z piciem kawy należy zachować horacjańską zasadę złotego środka. Oczywiście filiżanka kawy dziennie czy dwie podziała na nas korzystnie. Przede wszystkim kawa pobudzi i zrelaksuje po długim dniu wrażeń. Kawa ma niezmiernie dużo korzyści, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Przecież kto z nas wie, że kawa zmniejsza napięcie mięśni gładkich, chroni przed próchnicą, dzięki zawartości garbników, czy zapobiega astmie? Nadszedł czas, żeby obalić mity o tym, że kawa jest zła.

Otóż wcale tak nie jest! Przeprowadzając głęboką analizę czy lepiej pić kawę czy jej unikać, odpowiedź brzmi: pić! Esencja z drzewa kawowca zmniejsza ryzyko występowania migren. Skoro więc nie chcemy do nich dopuścić, dobrze jest zapobiegawczo pić filiżankę kawy dziennie. Dodatkowo pijąc kawę przyspieszamy swój metabolizm i dzięki temu woda i szkodliwe substancje są szybciej wydalane z naszego organizmu. Zmniejszamy przez to ryzyko zachorowania na raka jelita grubego i pęcherza. Czarny napój stymuluje naczynia krwionośne w mózgu i zmniejsza też ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona.

Spacerując ulicami Krakowa przeprowadziłam krótką sondę, zadając pytanie: Po co pijesz kawę? Ku mojemu zaskoczeniu 82% ankietowanych odpowiadało - „Piję ją, bo chcę być młody”. Mianowicie, jak później sprawdziłam, faktycznie obecność polifenoli, silnych antyutleniaczy, pomaga długo zachować młodość. To właśnie one zwalniają procesy starzenia się organizmu i zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych, chroniąc w ten sposób przed miażdżycą, zawałem serca i udarem.

Właściciele restauracji i kawiarni nie na darmo i nie bez przyczyny namawiają do korzystania z proponowanych usług - jednym z czynników jest troska o zdrowie klientów. Świadczyć może o tym nawet fakt, że coraz bardziej jest popularna akcja „zawieszona kawa”. Ale nie będę tu pisała o całej akcji, skupię się jeszcze na statystykach mówiących o tym, że odwiedzanie restauracji i picie kawy niesie za sobą duże korzyści. Badania mówią, że im więcej człowiek miał w zwyczaju wypijać kawy, tym mniejsze ryzyko śmierci. Na przykład u osób pozwalających sobie na trzy filiżanki kawy dziennie, zagrożenie śmiercią z powyższych przyczyn malało o 10 % w porównaniu z osobami, które w ogóle nie piły "małej czarnej".

Pokusiłam się też na rozmowę z osobą, która na kawie zna się bardzo dobrze-Pani Oliwią Maślanką, menagerką restauracji Marcedes Cafe. Po dywagacjach na temat kawy doszłyśmy do wniosku, że mimo tego, że duże ilości kawy wypłukują z organizmu magnez, to jej picie niesie za sobą niewspółmierną liczbę korzyści. Wśród klientów zauważa się tendencję do wypijania coraz większej ilości czarnego trunku. Mało tego - dużą zaletą jest to, że klienci po wypiciu kawy wychodzą z kawiarni bardziej uśmiechnięci!

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1481
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1632
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1009
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 891
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 919
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 814
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 947
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 818
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  24/04/2013

Dam głos, bo kawa lepiej smakuje w towarzystwie, a Zbysław siedział nad filiżanką samotny. :)

>> Badania mówią, że im więcej człowiek miał w zwyczaju wypijać kawy, tym mniejsze ryzyko śmierci. Na przykład u osób pozwalających sobie na trzy filiżanki kawy dziennie, zagrożenie śmiercią z powyższych przyczyn malało o 10 % w porównaniu z osobami, które w ogóle nie piły "małej czarnej".<<

O_O Czy to oznacza: Jak codziennie wypiję morze kawy, to może będę nieśmiertelny? Dobrze zrozumiałem? :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska