Login lub e-mail Hasło   

Czy homoseksualista może być katolikiem?

Pod takim tytułem została zapodana audycja radiowa, w której wypowiadali się nie tylko sami zainteresowani – wierzący w Boga homoseksualiści – ale...
Wyświetlenia: 1.147 Zamieszczono 26/04/2013

Pod takim tytułem została zapodana audycja radiowa, w której wypowiadali się nie tylko sami zainteresowani – wierzący w Boga homoseksualiści – ale i mądre głowy, uczeni w piśmie, autorytety moralne. Słuchałam jednym uchem, wypuszczałam drugim, w przeciwnym razie mogłabym się nabawić niestrawności, tudzież wrzodów żołądka, które są pochodną przeżywanego stresu. A stres był. Wkurw również.

Bohaterowie audycji wypowiadali się o tym jak trudno żyć im z wiarą i przykazaniami bożymi w sercu, jednocześnie myślą lub czynem grzesząc przeciwko prawu bożemu i kościelnemu. Jak bardzo chcieliby być normalni, założyć rodziny (oczywiście heteroseksualne), mieć dzieci, być przykładnymi mężami i ojcami, i tym samym nie być potępieńcami dla kościoła. Rozdarcie pomiędzy tym co czują, a tym co powinni czuć jest tak wielkie, że uczęszczają na terapie mające na celu wyleczyć ich z tej choroby i przestawić ich seksualność na właściwe tory. Droga ta jest trudna, a oni są największymi grzesznikami wyklętymi ze społeczności katolickiej. Nie muszę wspominać jakie męczarnie przechodzą ludzie, którzy są tak rozdarci pomiędzy swoim eros i psyche, sacrum i profanum.

Po drugiej stronie stoi kościół katolicki (bo przecież nie Bóg), który opowiada swoim wiernym historyjki o tym co jest dobre, a co złe. O tym kto jest dzieckiem bożym, a kto nie – teoretycznie są wszyscy, którzy przyjęli chrzest, ale niektóre dzieci boże popadły w tak wielką niełaskę u taty, że nie mogą uzyskać przebaczenia i dostępu do komunii z Bogiem. Właściwie na oko wychodzi mi, że w niełasce może żyć obecnie około połowa katolików, bo to wszyscy rozwodnicy, żyjący w „konkubinacie” (czy kiedyś wreszcie język polski dorobi się lepszego określenia na życie bez ślubu??), chorzy na homoseksualizm, dopuszczający się szatańskiego wynalazku in vitro, itd., itp.

W tej zbiorowej paranoi, moralnym rozdarciu i pytaniem cisnącym się na usta: „Czy homoseksualista może być katolikiem?”, w tym samym czasie homo-ksiądz, hetero-ksiądz, pedofil-ksiądz może być katolikiem.  Może przyjmować komunię świętą, co więcej może odprawiać msze święte, jak również udzielać wszystkich sakramentów. Może nam opowiadać co jest grzechem w oczach Boga. Właściwie w niektórych społecznościach ksiądz może wszystko, więc nie będę się wysilać na wyliczankę pt.:„co-może-ksiądz”.

Nie chcę generalizować. Nie wrzucam wszystkich księży do jednego worka. Niemniej jednak najbardziej oburzająca dla mnie jest hipokryzja kościoła. Ekscesy seksualne kleru są tylko początkiem na liście ich przewinień w całej historii chrześcijaństwa. Nie muszę się jednak odwoływać do historii, bo proceder trwa nadal.

Powrócę do tytułowego pytania: „Czy homoseksualista może być katolikiem?”. Chciałabym odpowiedzieć: „A po co ci zakłamany katolicyzm?”. Zdaję sobie jednak sprawę, że niektórzy ludzie potrzebują przynależności do określonej religii, choć lepiej by było gdyby żadna religia nie istniała. Nie wiem czy możesz być katolikiem. Ale wierzę, że jesteś częścią Boga i że cię kocha takim, jakim cię stworzył.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1305
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1049
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 968
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 734
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 756
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1015
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 418
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 850
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 397
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1359
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 960
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 615
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 536
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  vivi91,  26/04/2013

@vivi91: Co takiego niesmacznego jest w treści tego arta? Taka jest rzeczywistość i nic na to nie poradzisz. Faktem jest, że osoby rozwiedzione nie mają pełni praw katolickich. Nie mogą iść do spowiedzi, przystępować do komunii, zostać rodzicami chrzestnymi. Ich jedyną winą jest to, że rozpadło się ich małżeństwo. Nawet jeśli nie było w tym ich winy, to w KK pozostają poza nawiasem. Co do homoseks ...  wyświetl więcej

  vivi91,  26/04/2013
  JA to ja,  26/04/2013

" Chorzy na homoseksualizm"...Homoseksualizm jest chorobą? Nie wiedziałam...

  majka07  (www),  26/04/2013

@JA to ja: Ja też nie wiedziałam, ale na takie określenia powoływali się uczestnicy audycji radiowej - katolicka terapia miała ich wyleczyć z tej choroby.... W artykule specjalnie nie ujęłam Chorzy na homoseksualizm w cudzysłów, ponieważ przedstawiałam nie swoją opinię, tylko opinię tego (chorego) systemu.

  ulmed,  28/04/2013

@majka07: Badania wiążą homoseksualizm z mutacją genetyczną.
http://www.zmescience.com/medi(...)232321/
http://odkrywcy.pl/kat,111394,(...)=6107d7
Wszystko mo ...  wyświetl więcej

  mojra  (www),  26/04/2013

Seksualność jest przypisana do ciała, które opuszcza dusza bez płciowego bagażu. Żyjemy dość długo by się wyzwolić z seksoholizmu. Tylko celebrytów stać na to, by na starość garściami łykać wiagrę i trwonić majątek na chirurgów plastycznych. Homoseksualista tez może żyć w czystości i celibacie. Skłonność to jeszcze nie grzech.

@mojra: "Skłonność to jeszcze nie grzech." Zwłaszcza u duchownych. Oni chorobami wenerycznymi zakażali się tylko i wyłącznie przez sedes.

  mojra  (www),  28/04/2013

@Hamilton Starszy: Jeżeli ten sedes wziąłeś ze swojej diagnozy to nie wierz i zmień partnera!

Myślę, że samo stawianie takich pytań jest absurdalne. Nie rozumiem, jak można w ogóle dyskutować, sprzeczać się i argumentować kwestię, czy ktoś jest lepszy, czy gorszy. Żaden prawdziwy autorytet moralny nawet nie zgodzi się na podjęcie takich dyskusji,w której to będzie podważać równość człowieka wobec Boga, czy istnienia - szczególnie w trakcie zakichanej audycji radiowej, gdzie najczęściej nie ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska