Login lub e-mail Hasło   

Wiara nie jest alienacją

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica(...)ja.html
Nie jest to alienacja, lecz prawda, gotowość, aby Pan Jezus przygotował nasze serce, oczy na to wspaniałe piękno.
Wyświetlenia: 676 Zamieszczono 27/04/2013

Papież Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu Świętej Marty podkreślił, że droga wiary nie jest alienacją, ale przygotowaniem serca, aby mogło zobaczyć piękne oblicze Boga.

We Mszy św. uczestniczyli pracownicy Drukarni Watykańskiej, funkcjonariusze żandarmerii oraz Urzędu Pracy Stolicy Apostolskiej – podaje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI).

Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, cytującej skierowane do uczniów słowa Pana Jezusa: „Niech się nie trwoży serce wasze!”. Papież zwrócił uwagę, że te przepiękne słowa wypowiadane są w chwili pożegnania, wypływają z serca, gdyż Pan Jezus zdaje sobie sprawę ze smutku uczniów. 

Wskazał, że Chrystus mówi do nich jak przyjaciel, jak pasterz, wyjaśniając, że idzie, aby przygotować im miejsce w Domu Ojca, gdzie jest mieszkań wiele. Ojciec Święty postawił pytanie: – Jakie jest to za miejsce? Co oznacza „przygotować się”? Wynająć pokój na górze? Po czym powiedział: – Przygotować miejsce to przygotować naszą możliwość cieszenia się, widzenia, poczucia, zrozumienia piękna tego, co jest przed nami, tej ojczyzny, do której zmierzamy.

Papież dodał, że „całe życie chrześcijańskie jest dziełem Jezusa, Ducha Świętego, aby przygotować nam miejsce, nasze oczy, abyśmy mogli widzieć ... ”Ale, ojcze, ja widzę dobrze! Nie potrzebuję okularów„. – Chodzi tu jednak o inne widzenie... Pomyślmy o tych, którzy cierpią z powodu zaćmy i muszą być operowani: widzą, ale co mówią po zabiegu? ”Nigdy nie myślałem, że można widzieć tak dobrze bez okularów, tak dobrze!„. Nasze oczy, oczy naszej duszy muszą być przygotowane, by oglądać to wspaniałe oblicze Jezusa. Przygotowany musi być słuch, aby usłyszeć, co dobre, piękne słowa. Jest to przede wszystkim przygotowanie serca: przygotowanie serca, by kochało, aby bardziej kochało – powiedział Ojciec Święty. Dodał, że na drodze życia Pan przygotowuje nasze serca poprzez próby, pocieszenia, ucisk, ale także rzeczy dobre. 

- Cała droga życiowa jest drogą przygotowania. Czasami Pan musi to czynić szybko, jak to się stało w przypadku Dobrego Łotra: miał tylko kilka minut na przygotowanie i tego dokonał. Jednakże normalnie konieczny jest długi proces: pozwolenie, aby przygotowane było nasze serce, oczy, słuch i można było dotrzeć do tej ojczyzny. Bo jest to nasza ojczyzna. ”Ależ, Ojcze, byłem już u filozofa i powiedział mi, że wszystkie te myśli są alienacją, że jesteśmy wyalienowani, że życie jest inne, konkretne, a tam nie wiadomo, co będzie...„ - zaznaczył Ojciec Święty Franciszek i dodał, że niektórzy tak sądzą. – Ale Jezus nam mówi, że tak nie jest i powiada: ”I we Mnie wierzcie„. To, co ci mówię, jest prawdą: nie oszukuję ciebie, nie zwodzę” – stwierdził Papież Franciszek.

Ojciec Święty zaznaczył, że przygotowanie się na Niebo rozpoczyna się przez długi okres. – Nie jest to alienacja, lecz prawda, gotowość, aby Pan Jezus przygotował nasze serce, oczy na to wspaniałe piękno. Jest to droga piękna i powrotu do ojczyzny – mówił. Papież zakończył swoją homilię, prosząc Boga, aby dał nam tę silną nadzieję, męstwo, a także pokorę, by pozwolić Panu na przygotowanie nam mieszkania, „mieszkania ostatecznego w naszym sercu, w naszych oczach, w naszych uszach. Niech się tak stanie”.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1305
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1049
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 969
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 735
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 756
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1015
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 418
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 850
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 397
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1359
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 960
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 616
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 536
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska