Login lub e-mail Hasło   

Z Wikipedii usunięto pedofilski cytat z biografii Cohn-Bendita

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pch24.pl/z-wikipedii-usunieto(...),i.html
Lewacki polityk Daniel Cohn-Bendit, który chwalił się w autobiografii pedofilskimi zachowaniami wziął udział w debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej w siedzibie Agory
Wyświetlenia: 580 Zamieszczono 28/04/2013

Gdy Cohn-Bendit zjawił się w Agorze przywitano go brawami. Został przedstawiony przez zastępcę naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego, jako wybitny działacz społeczny i znamienity polityk.

Co miał na myśli Kurski? Czy jego działalność w radykalnych grupach lewicowych i udział w falach rozbijackich protestów z 1968 roku? A może pedofilskie zachowania, jakimi Cohn-Bendit chwalił się w autobiografii? Obok Cohn-Bendita i Kurskiego, w debacie wzięła udział też prof. Magdalena Środa.

O Cohn-Bendicie stało się głośno w Polsce we środę, gdy odmówił on przyjazdu na Uniwersytet Wrocławski, gdzie miał wziąć udział w debacie. Tłumaczył się chorobą. Na przyjazd lewaka przygotowani byli jednak narodowcy, którzy planowali protest przeciwko niemu. Nie jest wykluczone więc, że Cohn-Bendit przestraszył się.

Nagłaśnianie wizyty w Polsce Cohn-Bendita łączy jego nazwisko z pedofilskimi zachowaniami, które opisał w autobiografii. Co ciekawe, ktoś usunął w ciągu dwóch dni ze strony głównej Wikipedii cytat o opisach zboczonych zachowań, zaczerpnięty z książki francuskiego lewaka. Jeszcze w środę mogliśmy znaleźć dość obszerny opis relacji seksualnych Cohn-Bendita i jednej z dziewczynek w wieku przedszkolnym: „W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem…”

Oto cytat, który można było znaleźć na Wikipedii jeszcze w środę. A obecnie? O książce napisane jest na stronie głównej tylko tyle, że Cohn-Bendit został oskarżony przez niemiecką dziennikarkę Bettinę Rohl „o pedofilię na podstawie autocytatów z autobiograficznej książki pt. Wielki Bazar (1975) (w tym miejscu znajdują się przypisy-przyp. red.)”. I dalej: „Podobne obserwacje zawarł w opublikowanym rok później artykule w pismie kulturalnym “Das da”. W wywiadzie telewizyjnym w 1982 roku Cohn-Bendit opisywał dalsze szczegóły, podkreślając, że ‘seksualność dziecka jest czymś wspaniałym’ i ‘uczucie rozbierania przez 5-cio letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze’”.

Następnie Wikipedia opisała krótko krytykę Cohn-Bendita przez jego współpracowników, oraz jego wyjaśnienia: „W 2009 roku podczas debaty z Ganley’em Cohn-Bendit wyjaśnił, że wypowiedzi te były wynikiem szerszego społecznego trendu eksperymentów społecznych, w tym badań nad “dziecięcą seksualnością”, na fali rewolucji seksualnej”.

Dlaczego z polskiej Wikipedii, ze strony głównej, czyli najłatwiej dostępnej, zniknął porażający cytat o pedofilskich zachowaniach Cohn-Bendita, erotycznym flircie, czy “rozsuwaniu rozporka”? Czy kolejne, nieco przecież łagodniejsze cytaty, nadal będą znikać?

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1317
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 981
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 743
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 559
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 770
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 425
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1371
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 403
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 464
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 966
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska