Login lub e-mail Hasło   

Stańmy w obronie niewinnych zwierząt!

Informacje o katowaniu i znęcaniu się nad zwierzętami pojawiają się coraz częściej w mediach. A kary dla oprawców? Albo sprawa zostaje umorzona, albo kara to wyrok w zawieszeniu.
Wyświetlenia: 1.166 Zamieszczono 29/04/2013

Od tysięcy lat zwierzęta są w bliskich relacjach z ludźmi. Nie tylko pomagają, ale niektóre z nich w całkiem przyjemny sposób okazują wdzięczność. Ich miłość i przywiązanie są bezwarunkowe. Każde z nich, tak samo jak ludzie, mają zdolność do odczuwania fizycznego bądź emocjonalnego bólu lub przyjemności.

 

Kilka lat wcześniej za zabicie psa, kota lub konia nie było żadnych konsekwencji. Na szczęście w ostatnim czasie przepisy prawne dotyczące znęcania się nad zwierzętami zaostrzyły się. Obecnie kara za takie postępowanie wynosi do 3 lat więzienia. Jednak czy etyczne jest skazanie kogoś na okresowe pozbawienie wolności po tym, jak przyczynił się do brutalnej śmierci? Śmierci poprzedzonej bólem, strachem, lękiem, bezsilnością, nieudaną próbą ratowania się, chęcią ucieczki, bo przecież wszyscy instynktownie chca żyć.

 

Ludzie, którzy dopuszczają się katowania zwierząt, nie mają serca, są bezlitośni. Najgorszy w tym wszystkim jest niesprawiedliwy system karny. Za powiedzmy „zwykłe” zabicie człowieka można dostać 25 lat więzienia lub całkowite pozbawienie wolności. A za szczególne znęcanie się przed śmiercią nad zwierzęciem np. wypalanie oczu psu, związanie kończyn i zakopanie żywcem lub wiele innych bardziej drastycznych przypadków, grozi ewentualna grzywna lub maksymalnie do 3 lat pozbawienia wolności. Gdzie jest sprawiedliwość? Niestety, jeszcze jej nie ma.

 

Dlatego my, ludzie, powinniśmy dołączyć do przeróżnych akcji patronowanych przez organizacje takie jak: TOZ (Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce), Animal Aid, Fundacja Viva!, World Society for the Protection of Animals oraz wiele wiele innych i zawalczyć o prawa dla zwierząt, polepszyć ich warunki bytu. Warto pomóc. Może jedna osoba nie zdziała nic w tej sprawie, ale jak będzie więcej osób zaangażowanych, jest większa szansa na okazanie szacunku i godności niesprawiedliwie zabitym zwierzętom wobec nieludzkiego zachowania, jakie szerzy się w naszym społeczeństwie.

 

Osobom o stalowych nerwach polecam zagłębienie się w ten temat i poczytanie jak „nieograniczone” są możliwości ludzkie. Niektóre przypadki naprawdę szokują.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1611
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 669
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 657
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1030
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 967
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 397
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 628
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 523
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Darwolf  (www),  29/04/2013

Trzeba KRZYCZEĆ o tym! Ale do większości tzw. "ludzi" nawet krzyk nie dotrze...

  vivi91,  29/04/2013

http://eiba.pl/1c - KRZYCZMY!

  ewfor  (www),  30/04/2013

Trzeba nagłaśniać takie sprawy, chociaż nie zawsze daje to taki skutek jak powinno, ale ciesze się, że powiększa się grono ludzi wrażliwych :) http://eiba.pl/3o8

"Ludzie są gorsi od najokrutniejszych zwierząt." - Baltazar Gracián

  ewfor  (www),  02/05/2013

@Ігор Тирч: A podobno najbardziej rozumni :(

Bestialstwo ludzi, zawsze mnie przerażało, reagujmy na jego przejawy, starajmy się uwrażliwić nasze dzieci. Dlatego, zawsze kiedy dziecko prosi o zwierzątko to należy w sposób świadomy i kontrolowany mu tę prośbę spełnić. Mam to za sobą moje dzieci miały papużki, rybki, chomiki, myszki, na końcu kota i psa. Zawsze kiedy któreś z tych zwierzaków "odchodziło" były łzy dzieciaków, a przy nich i moje. Dzisiaj wiem, że moje dorosłe dzieci nie przejdą obojętnie obok cierpienia zwierzaka.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska