Login lub e-mail Hasło   

Śpiący Rycerze

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://niepoprawni.pl/blog/2069/spiacy-rycerze
W każdej legendzie zawarte jest ziarno prawdy, które wykiełkuje, gdy przyjdzie czas...
Wyświetlenia: 5.375 Zamieszczono 25/05/2013

Chyba każdy Polak zna legendę, o rycerzach, śpiących pod Giewontem. Legenda mówi, że gdy ten kraj znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie, gdy już nie będzie komu go bronić, ci rycerze się przebudzą. Zadrży ziemia, skały Giewontu odsuną się i nieprzeliczone zastępy rycerzy staną do bezlitosnej walki z wrogiem.

Tylko, że nasz kraj stawał do walki już wielokrotnie, a jednak Śpiący Rycerze się nie przebudzili. Nie zmiażdżyli Krzyżaków, nie zgnietli Szwedów, nie starli hitlerowców z powierzchni ziemi.

A ja wam mówię, że Śpiący Rycerze istnieją. Nie tylko pod Giewontem, ale wszędzie. W całym kraju drzemią w ukryciu ich nieprzeliczone zastępy. I na tym polega podstawowy błąd Platformy Obywatelskiej. Na tym polega błąd wojujących ateistów spod znaku Palikota. Na tym polega błąd Magdaleny Środy i idących za nią wariatek. Ci ludzie zapomnieli o legendzie, włożyli ją między bajki. Tymczasem u fundamentów każdej legendy jest prawda.

Tak jest!  Śpiący Rycerze istnieją. Wyborcy PO niekiedy przeczuwają ich istnienie. Niekiedy młodzi, wykształceni, z wielkich miast patrzą na nieprzeliczone tysiące ludzi, żyjących z ciężkiej pracy. Patrzą na sześcioosobowe rodziny żyjące w kawalerkach tylko ze skromnej pensji ojca. Patrzą z pogardą, bo wydaje im się, że ten zacofany naród przecież nie może im zagrozić. Im, geniuszom z wielkich miast, gwiazdom brylującym w świetle jupiterów.

A ja im mówię: STRZEŻCIE SIĘ!

Strzeżcie się tego ludu o kamiennych dłoniach i żelaznych barkach. Ludu dzień po dniu pracującego, by związać koniec z końcem. Strzeżcie się tego narodu twardego jak skała! W nim drzemie nadal niezmierzona potęga. Śpiący Rycerze drzemią w tym narodzie głęboko pod wierzchnią skorupą obojętności i zniechęcenia, gotowi zbudzić się, gdy przebierzecie miarę.

Strzeżcie się powalonego olbrzyma, który leży u fundamentów tego kraju. Bójcie się, bo to nie jest Afryka, gdzie każdy łapciuch może rządzić siłą. To nie jest Rosja, gdzie totalitaryzm jest tradycją. To jest Polska. To jest kraj niepokornych ludzi, którzy przed nikim nie pochylają głowy, którzy nikomu nie pozwalają z siebie drwić bezkarnie. To jest kraj śpiącego olbrzyma, który raz przebudzony każdego wroga zmiecie jednym uderzeniem.

Kiedyś ten kraj miał elitę. Ludzi szanowanych. Teraz już nie ma. Pojawiła się grupa wyhodowanych na lojalności wobec Moskwy pacanów, którzy pozamykali się w wielkich miastach niczym w twierdzach i upewniają się nawzajem o własnym geniuszu. Głupcy! Wydaje wam się, że u podstaw tego kraju leży ciemna masa zacofanych katoli. Wydaje wam się, że wystarczy jeden z drugim kretyn w TVN, by ludzie uwierzyli w geniusz Boskiego Donalda. Prości ludzie wcale nieźle pamiętają jeszcze czasy komuny, pamiętają jak wtedy wyglądała telewizja. Dostrzegają podobieństwa.

Coraz więcej ludzi telewizji nie ogląda, bo telewizja kłamie.

Czy nadszedł czas? Czy Śpiący Rycerze powstaną znowu, jak wielokrotnie w naszej polskiej historii? Tego nie wiem. Ale wiem i widzę, że pomiędzy nimi wzbiera okrzyk: „politycy nam nie pomogą, musimy sami o siebie zadbać”.

Bójcie się tego okrzyku, bo w nim jest wasza zguba. Szwedzi też kiedyś myśleli, że Polacy to naród głupców. A potem podnieśli rękę na Jasną Górę i obudzili olbrzyma. Tak samo Krzyżacy jeszcze wcześniej drażnili się, drażnili, aż przegięli i dostali wpieprz tak skutecznie, że już się po tym nie podnieśli.

Strzeżcie się, młodzi, wykształceni, z wielkich miast. Bo wy nie znacie ani nie rozumiecie serca tego kraju. Bo wy jesteście jak mech na głazie, którego zmyje byle wichura, a głaz przetrwa w nienaruszonym stanie. Nie wy stanowicie o sile tego narodu. Nie stawajcie przeciwko Śpiącym Rycerzom, nie budźcie ich.

Niech wam się nie wydaje, że możecie nami wzgardzić i zamknąć się w swoich wielkich miastach. Niech wam się nie wydaje, że możecie nam siłą narzucić waszą zwichrowaną psuedomoralność. Niech wam nie przyjdzie do głowy, że możecie bezkarnie zdejmować nam krzyże ze ścian.

Dobrze wam radzę, nie prowokujcie. Bo już niejednemu się wydawało, że może rządzić w tym kraju siłą, kłamstwami, szantażem i manipulacją. I jeszcze nikt na tym dobrze nie wyszedł z tych, co próbowali. Więc nie prowokujcie, bo gdy dosięgną was kamienne ręce ludzi, którzy tymi rękami zarabiają na chleb, będzie już za późno na negocjacje.


Do artykułu dorzucam jeszcze od siebie apel do tych rycerzy śpiących w skałach naszych serc:

Ludzie! Bracia i Siostry! Obudźcie się! Religia, nauka i wiedza ... jest nam dozowana w dawkach z góry określonych, tak by nie przewróciło nam się w głowie od tej wiedzy i tak byśmy nie zaczęli dociekać prawdy. Prawda jest ukrywana, utajniona i ściśle strzeżona ... Po co?? Dla pieniędzy, dla zysku i sam Bóg wie jeszcze dlaczego… Na półkach sklepowych nie ma już prawdziwej żywności, tylko jedzenie udające żywność, odpowiednio spreparowane i zmutowane narkotycznymi dodatkami, tak by nasz nieświadomy sen trwał w nieskończoność… Zapuszkowani, zakonserwowani, skazani jesteśmy na los, który przędą dla nas inni, niekoniecznie rzeczywiście dbający o nasze dobro, choć takimi się nam mienią… Już czas! Śpiący rycerze – już na Was czas, by doszczętnie zburzyć stary porządek i zacząć budować nowy, oparty na prawdzie świat!   

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1586
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 908
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1174
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1192
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 761
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 736
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 454
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 576
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 727
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 501
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 717
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 987
 
Autor
Dodał do zasobów: Elba
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  25/05/2013

Howgh!

  swistak  (www),  25/05/2013

Czerwona hołota nie doceniła miłosierdzia okrągłego stołu i przegina. Zwyciężymy zło dobrem, bo sędzia ringowym jest Bóg. Powierzył Polsce przewodnią rolę, by zaprowadziła cywilizację do Nieba. Zaczniemy od siebie, potem UE i reszta świata. Jak Bóg z nami to nieistotne kto przeciw!

  Elba,  25/05/2013

@swistak: Bóg nie jest władzą. Bóg jest wolnością, czyli przeciwieństwem władzy. Słuchanie, czy czytanie wypowiedzi katolickich polityków oddziela od Boga, zniewala. Politycy katoliccy nie piszą i nie mówią prawdy, a Bóg jest przecież prawdą. Mów i pisz prawdę, bądź człowiekiem wolnym, a zjednoczysz się z Bogiem. Innej drogi nie ma! Nie wierz tym, co zniewalają naiwnych posługując się Bogiem jako ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  25/05/2013

@Elba: Bóg przemawia do każdego narodu przez mistyków http://www.objawienia.pl/anna/(...)na.html
Objawienia siostry Faustyny o Bozym Miłosierdziu przeznaczone dla całego świata były ukrywane przez Kościół 60 lat. Mnie TRWAM nie przeszkadza i liczę, że Kościół powróci do Jezusa i Maryi zamiast ewoluować w stronę synagogi bez eucharystii isakramentów.

Coś widzi mi się, że ten Rycerz z Giewontu jest w stanie śmierci klinicznej, a przynajmniej w letargu. :(

  Elba,  25/05/2013

@Robert Molnar: Drzewa zimą też wydają się jakoby umarłe, a wystarczy trochę ciepełka i słoneczka, a jak pięknie ożywają... W naszych czasach tylko zaklęte w kamieniach wspomnienia ożywają, zmuszając do refleksji i zadumy.
Niemniej jednak dawniej było to możliwe, gdyż mamy sporo opisów przemiany kogoś lub czegoś w kamień lub odwrotnie. Było to najczęściej wynikiem rzuconego magicznego zaklę ...  wyświetl więcej

  seta1212,  25/05/2013

Za tym artem kryje się wiele słów gorzkiej prawdy. Wierzę, że piszesz jak myślisz i nie jest to jedynie oratorski popis. Pełne patosu - ale z kluczem. .

  swistak  (www),  26/05/2013

@seta1212: art. jest wklejką a wklejająca ma inne poglądy niż autor! Nie wie co to jest polityka i Kim jest Bóg. Bóg stworzył nas z Miłości dla Miłości. Miłość to tylko puste hasło z ekspoze Tuska. Polityka która jest wizją rozwoju społeczeństwa nie może walczyć z Bogiem rękami polityków, bo są bez szans.

  Elba,  26/05/2013

@swistak: Mów za siebie... a nie za Boga. Mów, to co wiesz i sprawdziłeś sam osobiście. Mam wrażenie, że stoisz w miejscu jak zacięty patefon.
Skoro cokolwiek zamieszczam, to znaczy, że jest to godne uwagi i tożsame lub zbliżone z moimi odczuciami i poglądami. Finito!

  barkarz  (www),  26/05/2013

Szkoda, że autor tego tekstu opiera swoje wywody wyłącznie na wiedzy zaczerpniętej z Sienkiewicza. Gdyby chociaż trochę zaznajomił się z historią stwierdziłby jak łatwo Polakami manipulować. Prawie wszystkie polskie biedy, klęski i zabory wynikają ze szczucia Polaków na Polaków.

  Elba,  26/05/2013

@barkarz: Słuszna uwaga! Tylko czy to jest szczucie, czy rozeznanie w sytuacji, to już inna bajka... Dobry wywiad i zwiad, to podstawa sukcesu - bezkrytyczna wiara w fałszywe wieści rozpuszczane przez wroga, nie pozwala przygotować się i uniknąć klęski.
W normalnych warunkach kraj o takim potencjalne jak Polska mógłby stać na wiele wyższym poziomie rozwoju gospodarczo-cywilizacyjnego. Niest ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  26/05/2013

@Elba:
1. To co pisał Sienkiewicz "ku pokrzepieniu serc" niewiele ma wspólnego z historią. Można to jednak zrozumieć,, nie było przecież Polski gdy pisał swoje powieści i czymś trzeba było Polaków pokrzepić.
2. Trochę trudniej zrozumieć i zaakceptować twórczość niektórych dzisiejszych "historyków".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska