Login lub e-mail Hasło   

Obama ochrania gigantów od manipulacji genetycznych

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://marucha.wordpress.com/2013/05/28/(...)e-33018
Zagrażająca Ziemi zagłada pszczół, spadek plonów i głód, jak ostrzega Kreml z dużą pewnością doprowadzi do wojny światowej.
Wyświetlenia: 686 Zamieszczono 29/05/2013

Szczegóły spotkania prezydenta Putina z amerykańskim sekretarzem stanu, Johnem Kerry, ujawniają skrajne oburzenie prezydenta Rosji faktem, iż Obama bierze pod ochronę gigantów od manipulacji genetycznych, firmy biotechnologiczne Syngent i Monsanto, w obliczu zagrażającej Ziemi zagłady pszczół, która – jak ostrzega Kreml – z dużą pewnością doprowadzi do wojny światowej.

Według protokołu wydanego na Kremlu przez Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ochrony Środowiska Federacji Rosyjskiej (MNRE), Putin był tak wściekły na odmowę reżimu Obamy, aby omówić tę poważną sprawę, że nawet nie chciał przez trzy godziny spotkać się z Kerrym, który udał się do Moskwy z misją dyplomatycznej. W końcu ustąpił, aby nie spowodować jeszcze większego rozdźwięku między tymi dwoma pa,ństwami.

W centrum tego sporu leży raport MNRE stwierdzający istnienie bezspornych dowodów, że klasa neuro-aktywnych insektycydów, o skladzie chemicznym zbliżonym do nikotyny, znanych jako neonikotynoidy, niszczy populację pszczół na naszej planecie. Zlekceważenie tego faktu może doprowadzić do zniszczenia zdolności odtwarzania zasobów żywności, koniecznych do przeżycia mieszkańców naszego świata.  

Raport MNRE stwierdza, iż wyginęło już 90% populacji dzikich pszczół i 80% populacji pszczół domowych w USA.

Warto zapamiętać, że Syngenta, wraz z gigantami biotechnologii Monsanto, Bayer, Dow i DuPont, kontroluje obecnie prawie 100% globalnego rynku pestycydów oraz genetycznie zmodyfikowanych roślin i nasion.

Warto też przypomnieć, że w roku 2012 Syngenta została oskarżona przed sądem w Niemczech za ukrywanie faktu, że jej genetycznie zmodyfikowana kukurydza spowodowała śmierć bydła – a także jest przedmiotem pozwu grupowego w USA (o sumę 105 mln USD), ponieważ okazało się, że zatruła swymi chemikaliami (herbicydem Atrazyne) wodę pitną dla ok. 52 milionów Amerykanów w 2000 rejonów wodnych.

Po zwycięstwie w wyborach w 2008 roku, Obama wypełnił  kluczowe stanowiska ludźmi Monsanto, w agencjach federalnych, które są potężną siłą w zakresie polityki żywnościowej, USDA i FDA.  W USDA dyrektorem Narodowego Instytutu Żywności i Rolnictwa został Roger Beachy, były dyrektor Monsanto Danforth Center. Jako zastępca komisarza FDA wybrany został osławiony Michael Taylor, “specjalista” od nowej żywności, były wiceprezes  ds polityki publicznej w Monsanto.

Rosja wstrzymała import zmodyfikowanej genetycznie kukurydzy Monsanto, która najprawdopodobniej powoduje raka piersi i uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Tymczasem administracja Obamy w niemal arogancki sposób ignoruje coraz liczniejsze ostrzeżenia naukowców i lekarzy, zgadzając się na faktyczne przejmowanie władzy nad naszą żywnością przez Monsanto i jej podobne firmy.

Aby do zranienia dodać obelgę, w dniu 26 marca Obama po cichu podpisał “Monsanto Protection Act”, który praktycznie uwalnia firmę od wszelkiej odpowiedzialności za skutki stosowania ichnich chemikaliów i spożywania ich produktów. Jest to rzecz niesłychana i nie mająca precedensu w cywilizowanym świecie.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1686
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1248
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 907
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 628
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 791
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1163
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 537
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

Obama to następna marionetka, nie dziwi fakt że chroni tych, co go finansują...

  ulmed,  30/05/2013

Czy to jest cywilizowany świat? Słowo cywilizacja coś znaczyło, ale może znaczy teraz coś innego.
Ja jestem stara i zacofana, mogłaby powiedzieć po mnie potop. Ale to zacofanie nigdy nie pozwoli mi tak powiedzieć.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska