Login lub e-mail Hasło   

By żyć

Po to jesteśmy
Wyświetlenia: 2.568 Zamieszczono 30/05/2013

Pytasz mnie o to, jaki mam nastrój. Nawet nie wiesz na jak niezwykły moment natrafiłeś.  Milczę, bo nie wiem czy posłużyć się gotowym szablonem, by ten mistyczny moment zostawić dla siebie, czy wprowadzić Cię do mojego świata. Nauczona doświadczeniem, że przeważnie ludzie nie akceptują tego, kim naprawdę jestem, milczę i rozważam, a tymczasem moja dusza płynie w błękicie nieba.

Uśmiecham się, piękno tej chwili jest nie do opisania, to tak jakby wskrzesić do życia umierającego na krótko, na jego prośbę, wtedy wszystkie nieistotne sprawy odpadają jak zeschłe liście, jak wyschnięta kora, wtedy błękit nieba nad tą planetą jest porażający i ciepło słońca na policzkach i powietrze, które wpływa do płuc to wszystko jest cudem, jest niezwykłe.

Tak jak drzewa, odkąd zauważyłam ich wdzięk i urodę, spostrzegłam też, że są przestrzenne, piękne żywe rzeźby, niezwykłe, niepowtarzalne zwłaszcza w maju, kiedy świeża zieleń liści tak pięknie harmonizuje z różnymi odcieniami błękitu. Mam to szczęście, że wracając do domu lub jadąc do pracy o poranku, mogę obserwować zielone przestrzenie, łąk, pól i lasu i ich cud, cud życia odgrywa się w moim sercu jak hymn, pieśń pochwalna, kojąca i piękna do bólu muzyka.  

To przecież chwila, krótka chwila przebudzenia z nużącego letargu, w który wtrącają nas nasi mocodawcy, byśmy zalęknieni, przymuszeni do wiecznej gonitwy za groszem nie dostrzegli cudu, który nam przypadł w udziale, nie poczuli w swych sercach zachwytu, nie zaczęli oddychać wolnością, nie zaczęli, na co dzień żyć z godnością. Odbierane jest nam nasze człowieczeństwo na tej przepięknej planecie, człowieczeństwo powołane do przeżywania miłości.

Wybacz, że milczę i uśmiecham się, a zachwyt jak kaskady źródlanej wody przepływa przez moje serce i widzę motyle tańczące w słońcu i niezgrabnego trzmiela, wyturlającego się z kwiatu wiśni i sprytne mrówki, wędrujące niestrudzenie w pęknięciach betonowej posadzki przed domem.  Życie pulsuje wokół mnie i we mnie jak tajemnica, dla której otwieram codziennie oczy. Płynę, płynę zanurzona w oceanie powietrza.

I mam świadomość, że Ziemia przemierza kosmiczne przestrzenie otulona oddechem słońca, wspierana przez swojego towarzysza satelitę. I wiem, że patrząc w wieczorne niebo widzę jednocześnie monstrualne laboratorium, w którym w spalających się gwiazdach powstawała materia. Wszystkie atomy we mnie i tym, co mnie otacza przyszły stamtąd z tego na pozór niegościnnego i groźnego Kosmosu. Patrząc w nocne niebo, podziwiając dalekie przestrzenie i świetlne punkciki patrzę jednocześnie na kolebkę Życia. I ten, kto chciałby pominąć Kosmos w swej codzienności powinien mieć świadomość, że stamtąd przyszliśmy.

Jednak świadomość ludzka stale się poszerza, powoli stając się świadomością kosmiczną a z tej perspektywy widać, że Ziemia jest jednym domem dla wszystkich. I Ci, którzy chcą by ludzie w imię jakichś różnic się zabijali, bo Oni zarabiają na tym gigantyczne pieniądze, w końcu poniosą zasłużoną klęskę. Niech zwycięży życie. Niech trwa. Niech ludzie cierpliwie i w pokoju uczą się jak pielęgnować miłość w tej niezwykłej scenerii, bo jesteśmy tu tylko na chwilę. By podziwiać. BY ŻYĆ.

Zdjęcia z internetu.

Podobne artykuły


70
komentarze: 33 | wyświetlenia: 14556
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10196
43
komentarze: 35 | wyświetlenia: 14251
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15577
31
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2282
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6036
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1015
29
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2272
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 4104
29
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4093
26
komentarze: 28 | wyświetlenia: 1903
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3220
24
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2263
24
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2469
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3515
 
Autor
Artykuł  Iwona Akwas  (www),  30/05/2013

jeśli masz "to szczęście, że wracając do domu lub jadąc do pracy o poranku, możesz obserwować zielone przestrzenie" - nie bierz fotek z internetu - zrób własne, telefony komórkowe mają wielkie mozliwości:)
I żeby zejść nieco z patetycznej nuty - pytam właściciela wielkiej bryki: czy nie myśli, że spalinami zanieczyszcza świat? On: zawsze! jak odpalam samochód zawsze poświęcam jedną myśl eko ...  wyświetl więcej

@Iwona Akwas: dziękuję za komentarz, który jest świetnym kontrapunktem do artykułu. No cóż, nie dojeżdżam do pracy swoją "bryką" i trudno robić zdjęcia zza szyby tramwaju czy autobusu, a przyroda jest piękna nawet, gdy ktoś inny robił zdjęcia. :)

  Noemi*,  30/05/2013

Moim zdaniem istniejemy by dbać o świat, by go chronić przed ludźmi, odkrywać niezbadane zakątki kosmosu, badać świat i jego sekrety. Ziemia jako planeta jest jedną, małą cząsteczką, niewiele znaczącą w nieskończonej galaktyce... My sami też jesteśmy maleńką cząstką wszechświata i żyjąc na ziemi przechodzimy próbę dobra i zła. W przyrodzie przecież nie ma "sensu", są tylko siły natury, które wszystko napędzają.:-)
@Iwona Awkas: Piwonie to moje ulubione kwiaty:-)

  greenway,  30/05/2013

@Noemi*: dla mnie piękno przyrody jest jej "sensem". :)

  Noemi*,  30/05/2013

@greenway: To taki ludzki odruch nadawać wszystkiemu sens... Jak mawiał Paulo Coelho:" Moje życie będzie miało taki sens, jaki ja sama mu nadam". Miłego dnia Green:-):)

  greenway,  30/05/2013

@Noemi*: dziękuję i również życzę miłego dnia. :)

  grazaa,  30/05/2013

Zieleń o poranku jest jak oddech... Odnalazłaś swoją chwilę i dotknęłaś szczęścia. Nie upuść go, zatrzymaj w sercu, zapamiętaj... a pojawi się znowu. :)

  greenway,  30/05/2013

@grazaa: dziękuję. :)

  mugol  (www),  30/05/2013

Wszystko co stworzył Bóg jest doskonałe, gdy patrzymy z Jego, kosmicznego punktu widzenia, a nie z pozycji pijaczka uzależnionego od ludzkich ziemskich zmysłów, czołgającego się w błocie!

  Amicus,  30/05/2013

@mugol: Pijaczek czołgający się w błocie jest takim samym człowiekiem jak ty i ja, ma tylko inne "lekcje do odrobienia".

To jest poezja w najczystszej postaci.

  greenway,  30/05/2013

@Jan Stasica: :))

  Amicus,  30/05/2013

@Jan Stasica: Tak. To samo/tak samo pomyślałem w trakcie czytania i po przeczytaniu.

  Elba,  30/05/2013

Gdy czujemy, że wypełnia nas życie, dotyka, elektryzuje, otwiera serca... to znak, że doświadczamy najcudowniejszego w świecie uczucia - miłości, która ma wiele odcieni i barw... i rozkwita najpiękniej na wiosnę, jak łąka ... Poczuć częstotliwość miłości, tej energetycznej iskry przeskakującej między istotami... to jest właściwe odczuwanie życia i lekcja rozumienia go. Pozdrawiam wiosennie... :)

  greenway,  30/05/2013

@Elba: miłość to życie i byłoby pięknie, gdyby życie oznaczało jednocześnie miłość. :)

  Elba,  30/05/2013

@greenway: Dobrze, że życie trwa i nie da się zamknąć w pułapce (klatce) utkanej ze słów…

@Elba: świętujmy, więc życie póki trwa. :)

Wspaniale-p[roszę o jeszcze,bo jestesmy tu tylko chwile,pozdrawioamn

  hussair  (www),  31/05/2013

Życie zwycięży. ;)

  seta1212,  04/06/2013

Renesansowy humanizm plus afirmacja życia w kolorze zielonym ... Hm, niejeden gajowy by oszalał :)))

@seta1212: też chyba oszalałam. ;)

  berni*,  09/06/2013

Z wielu ciekawych, wyrwałem część z kontekstu cyt."Niech ludzie cierpliwie i w pokoju uczą się jak pielęgnować miłość w tej niezwykłej scenerii,"Nie wiele osób jest w stanie zauważyć i docenić piękno które nas otacza. Szczęśliwi ci którzy to dostrzegają, doceniają! Już myślałem, że to obiecane zdjęcia Twojego jeziorka! Pozdrawiam ciepło i słonecznie mimo pogody.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska