Login lub e-mail Hasło   

Szwecja: Mandaty dla… aut spalonych podczas zamieszek

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://marucha.wordpress.com/2013/05/30/(...)e-33069
Trwające od 19 maja zamieszki w opanowanych przez imigrantów dzielnicach Sztokholmu, poza ostateczną dezorganizacją resztek życia społecznego, przyniosły duże straty materialne.
Wyświetlenia: 618 Zamieszczono 31/05/2013

Spalono lub zdewastowano szkoły, sklepy, biura, domy mieszkalne, a nawet posterunki policji, ale przede wszystkim płonęły samochody.

Szwedzkie siły porządkowe przyjęły taktykę nieangażowania się w konflikt, jeśli stwarzałoby to zagrożenie dla zdrowia funkcjonariuszy [Sic!!!  A  chirurdzy pewnie odmawiają wykonywania operacji, jeśli naraża to ich na nieprzyjemny widok krwi - admin].

Mats Löfving, szef sztokholmskiej policji, wyjaśnił szwedzkiemu dziennikowi Expressen: “Naszym celem jest robić najmniej jak to możliwe [by uniknąć eskalacji - przyp. red.], wykonywać możliwie najwięcej normalnych czynności. Aby zakomunikować to naszym najlepszym przyjaciołom – mieszkańcom Husby – powinniśmy wykonywać normalne policyjne czynności, a dziennikarze powinni normalnie je opisywać”. Löfving nie omieszkał także podkreślić, że część uczestników zamieszek za cel obrała sobie starcia policją nad czym ubolewa mówiąc – “Nawet jeśli nosimy policyjne mundury, to jesteśmy normalnymi ludźmi. Nie rzuca się kamieniami w zwykłych ludzi”.

Bardzo podobne stanowisko wyraził również rzecznik sztokholmskiej komendy policji. “Jeśli widzimy palące się auta pozwalamy im płonąć, jeśli nie ma zagrożenia zajęcia się ogniem pobliskich samochodów czy budynków. Robiąc tak minimalizujemy ryzyko zostania obrzuconymi kamieniami” – zdradził dziennikarzom Lars Byström [Sic!!! - admin]

Takie pobłażliwe traktowanie ogranicza się jednak jedynie do relacji między policją i imigrantami, natomiast funkcjonariusze służby parkingowej, którą w dużym uproszczeniu można przyrównać do polskiej Straży Miejskiej z mniejszymi uprawnieniami, litości w egzekwowaniu prawa nie okazują.

Dziennikarz szwedzkiego konserwatywnego serwisu Fria Tider sfotografował pracownicę P-Service drukującą mandaty za złe parkowanie… wrakom samochodów spalonych podczas zamieszek. Zapytana o powód przyznania mandatu odparła, że nie było w aucie kwitu wskazującego datę rozpoczęcia postoju. Fakt, że nie było w nim także szyb, a wnętrze strawił ogień był według funkcjonariuszki służby parkingowej pozbawiony znaczenia.

P-Service nie udzieliło komentarza dziennikarzom Fria Tider, natomiast Dagens Nyheter nazwał informację plotką na podstawie rozmowy z Svante Intveldem, rzecznikiem firmy, który sam przyznał, że historia miała nieprzyjemne reperkusje w postaci zainteresowania opinii publicznej i miejskich oficjeli. Dziennikarze DN zignorowali zdjęcie obrazujące zajście oraz odmówili zmiany treści swojego artykułu, gdyż, jak sami twierdzą, nie ma takiej potrzeby, bowiem nie pada w nim nazwa Fria Tider.

Na podstawie: friatider.se / expressen.se / dn.se
http://www.autonom.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1686
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1248
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 907
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 627
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 791
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1163
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 537
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  31/05/2013

Pięknie nam rośnie ta winorośl patologii.

No a gdzie eiobowa "postępowa lewica"? Czemu nie pieje z zachwytu nad urzeczywistnionym snem każdego lewaka? Do tego prowadzi lewactwo. Może się tylko coraz bardziej wynaturzać. Kibicuję dalej.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska