Login lub e-mail Hasło   

Mars One

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://anonimowi-blog.blogspot.com/2013/(...)ne.html
Chciałbyś zwiedzić na Marsa jak inne 78 tysięcy osób? Niestety podróż tylko w jedną stronę...
Wyświetlenia: 1.126 Zamieszczono 31/05/2013

Już ponad 78 000 chce przeżyć niesamowitą podróż w jedną stronę na Marsa - tak pisze oficjalna strona projektu. Najwięcej osób zgłosiło się z USA ponad 17 tysięcy. Z Polski zgłosiło się tylko 5 osób.

Program zakłada wysłanie 4 ludzi na Marsa w 2023 roku. Następni chętni będą wysyłani co kolejne dwa lata. Do 2033 będzie tam już mieszkać 20 osób. Oczywiście będzie to możliwe, gdy ilość mieszkań, a także produkcja tlenu, żywności i energii, będzie dostosowana do większej ilości osób. Więc jak będzie więcej miejsca, a także więcej tlenu, żywności i energii astronauci będą mogli mieć dzieci? Otóż nie wiadomo jak będzie rozwijał się płód, a także brak tam różnych środków np. rozwiniętych punktów medycznych dla dzieci. Podróż będzie trwała około 7 miesięcy. Na planecie astronauci dostaną 50 metrowe mieszkania. W tej "osadzie" są "pokoje" takie jak salon, sypialnia czy szklarnia z produkcją zieleni. W zasadzie będą mogli normalnie żyć. Będą mieli świeże jedzenie. Będą mogli wziąć prysznic, nosić normalne ubrania. Aczkolwiek, gdy będą wychodzili z osady, będą musieli nosić kombinezony. Ale nie jest to tak fajne jak się nam wydaje, bo opuszczamy rodzinę, przyjaciół na zawsze. Jest to tylko podróż w jedną stronę! Będziemy mogli ich obserwować 24 godziny na dobę. Oczywiście będzie opóźnienie około 7 minutowe.

Będą żyć na Czerwonej Planecie oddalonej od Ziemi o ponad 55 000 000 kilometrów przy najbliższym spotkaniu się obu planet. Jest czwartą planetą od Słońca. Mars w XIX wieku był uznawany za zamieszkany przez inteligentne istoty. Widziano wiązki światła wysyłane z Marsa, a także komunikaty radiowe w postaci powtarzających się sygnałów. Dopiero w 1960 roku, gdy na powierzchnię Czerwonej Planety wysłano sondy NASA wszelkie wątpliwości rozwiano, bo sonda nie znalazła śladów życia i uznała planetę za surową i niegościnną dla życia.

Ci którzy się dostaną na Marsa będą mieli niesamowite widoki, które tylko wybrani mogą zobaczyć. Będą mieli wiele ciekawych rzeczy do opowiedzenia i zobaczenia, a my będzie my mogli ich tylko obserwować. Problem w tym, że nie będą mogli pogadać o tym ze swoim przyjacielem czy rodziną. Nie będą mogli zwiedzać normalnego świata czy chodzić po sklepach albo iść do kina.

Oficjalna strona projektu: http://applicants.mars-one.com/
Zgłoszeni do projektu Polacy (ZAGŁOSUJ!): http://applicants.mars-one.com/?sex=&minimumAge=&maximumAge=&country=PL&language=&rating=

Podobne artykuły


16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2287
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6819
16
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2013
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1793
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 5892
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3679
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 479
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2324
45
komentarze: 12 | wyświetlenia: 42524
36
komentarze: 122 | wyświetlenia: 10081
34
komentarze: 31 | wyświetlenia: 6179
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 54390
31
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28184
27
komentarze: 16 | wyświetlenia: 9160
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 20907
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  31/05/2013

Choć temat mi znany, ciekawią mnie ochotnicy z polski. Ciekawi mnie również czy można zgłaszać kandydatury w imieniu...
Zapewne paru krzewicieli jedynej słusznej opcji i wiary z Eioby miałoby szansę nieść światło i miłość marsjanom, uścisnąć im czułki i objawić słowa Valtorni czy jakoś takoś...

  7-dni  (www),  31/05/2013

@jotko49: Mnie też ciekawią ochotnicy z Polski :) I co ich tak podkusiło na tą wyprawę? Czy to marzenia? A może z jakiegoś powodu chcą opuścić naszą piękną planetę?

  jotko49,  31/05/2013

@7-dni:
Parcie na szkło, ewentualnie ucieczka od hetery,
potem strach w du..e i na gwałt załatwiane L4.
Bo lepszy seks na trawie z ziemianką
niżli w pyle czerwonym z Marsjanką.
A czort wie czy potrzebne małżeńskie sakramenty,
i w jakiej walucie będą potem alimenty. ;)

  Amicus,  31/05/2013

"Nie będą mogli zwiedzać normalnego świata czy chodzić po sklepach"
Naprawdę na Marsie nie ma nawet jednej "Żabki"?!
No, w tej sytuacji zmuszony jestem odwołać swój akces...
;)

  7-dni  (www),  31/05/2013

@Amicus: No właśnie to jest smutne, że nie ma NAWET "Biedronki". Wszędzie się budują, a na Marsie nie łaska... Może kiedyś :)

  Amicus,  31/05/2013

@7-dni: Dziwne. Na Marsie przecież surowców od cholery i trochę, konkurencji zero, już na samym piasku do kuwet można fortunę zarobić...
Nie znam się za bardzo na ekonomii, ale myślę, że problem tkwi głównie w braku blokowisk (czyt.: potencjalnych klientów) na Czerwonej Planecie ;)

  7-dni  (www),  31/05/2013

@Amicus: Jeżeli kolonia wypali i nie będzie to ściema to za jakieś 30 lat jak kolonia będzie liczyć więcej ludzi może otworzą tam jakiś sklep :) Gorzej czym będą płacić i jak zarabiać ;p

@Amicus:
Piasku do kuwet powiadasz,,, ekonomistów powiadasz... Hmm, czy ty naprawdę nie wiesz dlaczego ekonomistów na Saharę nie wpuszczają?
Bo zmiany na mapach za drogo kosztują.!

Autor zapomniał dodać, że projekt bazuje na reality show w jakiejś nowej telewizji. I to właśnie jest cel tego projektu zapewnić widzom rozrywkę związaną z przygotowaniami do "lotu". Oczywiście organizatorzy nie mogą się zdradzić, że "lot" to ściema, bo nikt by tego nie oglądał, ale wystarczy uświadomić sobie obecny stan techniki oraz możliwości sfinansowania projektu przez niewielką organizację d ...  wyświetl więcej

  7-dni  (www),  31/05/2013

@Andrzej P Urbański: Według Twojego rozumowania to takie "Truman Show". Możliwe. Nie mówię, że tak nie jest, a wręcz ciekawi mnie Twoje zdanie. :) Koszty są tego ogromne, bo, aż 6 mld dolarów. Więc nie wiem co o tym myśleć :)

  jotko49,  31/05/2013

@Andrzej P Urbański:
Nie mniej zawsze znajdzie się choć kilku co pójdą w temat w ciemno.
Co do skróconych lotów Apollo jest wiele wersji, tak że dla każdego chętnego jakaś się znajdzie.
Osobiście wydają mnie się za bardzo możliwe stwierdzenia astronautów u schyłku życia, którzy grożby, szantaże i popularność mają najgłębszym poważaniu...
Pozdrawiam.

  7-dni  (www),  31/05/2013

@Andrzej P Urbański: Wydaje mi się nawet, że jedynym problem są tu pieniądze. W końcu 6 mld dolarów nie wezmą znikąd. Zaś z technologią... No to tutaj nie widzę problemu. Bo kapsuły przetransportują - trochę to potrwa i koszty będą ogromne, ale przetransportują. Ludzi też wywiozą, gorzej z ich psychiką po 7 miesiącach. Więc tylko te pieniądze.

@7-dni:
Czy naprawdę myślisz ze 6mld to problem, może masz na myśli 60 lub 600 mld?
Nie taką kasę potrafią utopić.
Tylko po co? Po co ją topić na most skoro od dawna mają za zakolem używaną groblę. A ściemniać naiwnym to za kilka dolców można. I w ten sposób oni sami się pozabijają w trakcie poszukiwań prawdy.
I o to tu chodzi. Proste jak metr sznurka w kieszeni.

@7-dni: "Kapsuły przetransportują" - tylko gdzie masz te statki zdolne transportować? Nawet NASA ani Rosjanie ich nie mają. Bo przecież statek dla 4 astronautów przez 7 miesięcy to dopiero musi być bydlę! Zaprojektowanie, wybudowanie i przetestowanie to nie tylko gigantyczne koszty, ale też ogrom czasu na to potrzebny. No i musi być wykonawca tego, a jakoś nie widać, bo nawet NASA nie ma statków b ...  wyświetl więcej

  7-dni  (www),  31/05/2013

@Andrzej P Urbański: No niestety muszę się z Tobą zgodzić... Faktycznie sobie to przemyślałem i doszedłem do wniosku, że jest to REALITY SHOW. Bo nagrywanie kogoś 24 h i pokazywanie to w TV, a wszystko to jest niby "misja na Marsa" jest takie sztuczne.

@7-dni: To akurat podpowiedział uczony w badaniach kosmicznych, ale ja już wcześniej powątpiewałem we wcześniejsze marsjańskie mrzonki: http://eiba.pl/p

Nikt nigdzie nie poleci. Na obecną chwilę to jest zwyczajnie niemożliwe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska