Login lub e-mail Hasło   

Kanadyjscy, radzieccy uczeni

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/blogi/badz-wierny-i(...)27.html
Pojawiła się informacja jakoby kanadyjscy uczeni zdemaskowali malwersacje finansowe bł. Matki Teresy z Kalkuty.
Wyświetlenia: 689 Zamieszczono 02/06/2013

Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła od zanim wgłębiłem się w treść tej notki to było pytanie. Naukowcy, ale w jakiej dziedzinie? Z treści notki, jaką przeczytałem wynikało, że rzecz będzie opublikowana w periodyku „Studies in Religion”. Zajrzałem na stronę tego periodyku. W sumie przypomina peerelowskie instytuty krzewienia kultury świeckiej, które z religia miały tyle wspólnego, że ją zwalczały jako opium dla ludu.

Sam artykuł jest napisany bardzo pokrętnie. Bo z jednej strony niby autorom wiadomo, że jest tajemnica bankowa ale z drugiej strony utrzymują, że bł. Matka Teresa otrzymywała miliony dolarów od dyktatora Haiti. Żadnych faktów a jedynie insynuacje. Czy tak ma wyglądać rzetelność naukowa? Właściwie po przeczytaniu tego jednego fragmentu można sobie darować resztę bo z daleka od niej czuć antychrześcijańskie nastawienie.

Autorami artykułu są pracownicy departamentu psychosocjologii Uniwersytetu w Montrealu  oraz pracowniku fakultetu edukacji uniwersytetu w Ottawie ale główny ich materiał to są ponoć dokumenty finansowe. A ja się spodziewałem, że ekonomiści a może nawet urzędnicy skarbowi. A tu masz, psychosocjologowie i ktoś zapewne młody na fakultecie edukacji.

Jeszcze gdy Matka Teresa żyła to była śledzona w swoich poczynaniach. Chodzili za nią krok w krok jej przeciwnicy. I nic nie znaleźli.

I tak się zastanawiam. Ci „śledczy” zamiast pomóc chorym i wyrzuconym poza nawias społeczny to przeszkadzali jej w tej misji. Matka Teresa i jej siostry zakonne zajmowały się odpadkami ludzkimi. Kimś kto w Kalkucie był traktowany jak ścierwo. One poświęcały im czas i modlitwę i to co jest najważniejsze dla każdego kto kiedykolwiek wylądował w słabej kondycji w szpitalu – swoją obecność i bliskość.

Jeżeli ona na tym robiła milionowe interesy to dlaczego w jej ślady nie idą inni i nie zakładają podobnych zakonów lub domów opieki. Kto tam będzie chciał pracować za miskę ryżu wśród trędowatych, chorych i brudnych?

Autorzy artykułu za wszelką cenę chcą obalić mit bł. Matki Teresy. Nawet sam tytuł artykułu „Mother Teresa: anything but a saint...” mówi sam za siebie. Wszystko tylko nie święta. Czy można sobie wyobrazić artykuł poważnego naukowca, którego nie warto czytać ponieważ już sam tytuł zdradza co będzie w środku? Może on zainteresować jedynie żądnych sensacji. Ale po co wtedy tytułować takie artykuł jako naukowy?

A może naukowcy kanadyjscy miast zajmować się finansami zakonu pomagającemu najuboższym zajęliby się finansami polityków? Szczególne z tych partii o „największej wrażliwości społecznej”? Zapraszam do naszego kraju. Jest tu kilka spraw, których ciągle nie można wyjaśnić. Wasza dociekliwość w ściganiu bł. Matki Teresy mogłaby tu znaleźć szerokie pole do popisu. A może te partie o „największej wrażliwości społecznej” otworzyłby jakieś domy pomocy trędowatym i niedotykalnym w Kalkucie? Z może młodzi adepci tych partii zostaliby woluntariuszami w tych domach? A może ci naukowcy, których nazwisk do tej pory nie znałem i wiem, że już jutro nie będę ich pamiętał popracowali by w takim domu rok czasu? Może zrozumieliby dlaczego medalik i modlitwa za tych ludzi ma wielką moc. A może część swoich tantiem za publikacje tego artykułu w wyżej wymienionym periodyku przeznaczyliby na leki przeciwbólowe dla trędowatych, których braku u sióstr tak chętnie piszą?

Gdy bł. Matka Teresa umarłą to na jej pogrzeb przyszła cała Kalkuta. Pochowano ją z honorami państwowymi. Kto będzie na waszym pogrzebie pracownicy departamentu psychosocjologii Uniwersytetu w Montrealu  oraz pracowniku fakultetu edukacji uniwersytetu w Ottawie. Kto w ogóle o was będzie kiedykolwiek pamiętał?

Pieniądze światowych celebrytów jak Bila Gatesa są przeznaczane sterylizację, antykoncepcje i aborcję pod patronatem ONZ
  

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1608
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1190
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

I AM ON MY WAY TO HEAVEN
- napis na scianach kostnicy gdzie deponowano zwloki osob zmarlych w "hospicjum" w Kalkucie prowadzonym przez Pania Agnes Gonxha Bojaxiu.

Cyniczna wspolpraca Pani Bojaxhiu z dyktatorami i sposob w jaki uzyskiwala ona od nich "fundusze" jest doskonale udokumentowany w filmie "Hell's Angel" jeszcze w roku 1994.

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  02/06/2013

@youngcontrarian: Cyniczni są jedynie ludzie pokroju Bila Gates`a i jemu podobnych w bawienie się w dobroczynność depopulacyjną! Wszystko pod patronatem ONZ walczącej z chrześcijaństwem na całym globie.

@youngcontrarian: Podzielam pogląd,ta oszustka i-do boga przez cierpienie i ból trędowatych prowadziła./

@swistak: Chrześcijanin najlepszy był w katakumbach i za Nerona,a ten watykanistki samo życie ukrzyżuje,chyba,ze t staniesz na czele jako Chrystus bis,powodzenia.AmenDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska