Login lub e-mail Hasło   

Kuba Wojewódzki to zwykły burak

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wyszlo.com/kuba-wojewodzki-to-zwykly-burak/
:)))
Wyświetlenia: 3.147 Zamieszczono 07/06/2013

Poziom mojej tolerancji dla tego telewizyjnego błazna został właśnie przekroczony. Kuba Wojewódzki ze swoim program jest w tej chwili gdzieś w połowie drogi pomiędzy „Tańcem z gwiazdami” a „Top Model”. Czyli w samym środku wielkiego, śmierdzącego gówna.

Szczerze nie rozumiem ludzi, którzy Kubę Wojewódzkiego mają za kogoś w rodzaju idola. To, że koleś jest gwiazdą telewizji i śpi na pieniądzach, jeszcze nie czyni z niego nikogo, kogo można by traktować jako wzór do naśladowania. Przynajmniej nie według mojego systemu wartości. Pod maską żartownisia i luzaka ten telewizyjny pajacyk skrywa swoją prawdziwą twarz. Twarz do cna zepsutego, totalnie irytującego ćwoka.

W porządku, przyznaję, Kuba jest błyskotliwy, inteligentny i rozpoznawalny. Przeszedł w życiu pewną drogę, osiągnął naprawdę dużo, sra pieniądzmi. W tym kraju może wszystko. Ale co z tego, skoro nawet w wyreżyserowanym od A do Z programie potrafi wyjść na totalnie zapatrzonego w siebie, zakompleksionego idiotę. Egocentryka i buraka. Gościa, z którym nigdy w życiu nie poszedłbym na piwo, bo nie miałbym z nim o czym gadać. Nie interesują mnie rozmowy, które w 100% są skoncentrowane na jednym z rozmówców, a Wojewódzki taki właśnie jest – żyje w świecie, w którym Ziemia kręci się nie wokół Słońca, ale właśnie wokół niego.

Od bardzo dawna uważam, że program Wojewódzkiego na TVN-ie to czysty przerost formy nad treścią. Pojawiają się w nim różni goście, czasami bardzo interesujący, którzy z pewnością mają coś do powiedzenia. Chciałbym zatem usłyszeć z ich ust coś… interesującego. I może nawet bym usłyszał, gdyby nie to, że w większości przypadków nasz wychudzony i ekscentryczny prowadzący nie daje im dokończyć tego, co chcą powiedzieć. Podniecony wchodzi w słowo, przerywa w najciekawszym momencie, głupio i nieśmiesznie żartuje (najczęściej o cyckach i ruchaniu) i jeszcze śmieje się sam z siebie. A mnie trafia szlag, bo nie mogę już słuchać jego wymuszonego, irytującego chichotu.

Wojewódzki nie zaprasza gości, by posłuchać tego co mają do powiedzenia. Zaprasza ich po to, by to oni z wielką uwagą słuchali jego. By topli się w fali zazdrości, gdy na scenie pojawia się słynna już dziewczyna od podawania wody, którą nasz Kuba, gdyby tylko chciał, mógłby kupić na własność, co zdaje się podkreślać swoim władczym tonem i pretensjonalnym zachowaniem za każdym razem, gdy Wodzianka kręci dupą przed kamerami. Zaprasza ich, by mieć pretekst do opowiedzenia o sobie. O swoich wielkich pieniądzach, szerokich znajomościach czy mitycznych młodych dziewczynach, których podobno ma na pęczki, a tak się dziwnie składa, że praktycznie każda, która przychodzi do jego programu i jest trochę bardziej pewna siebie, sprawia wrażenie, jakby było jej go żal.

Jest też zupełnie osobna grupa gości, którą stanowią osoby będące najsłabszym ogniwem telewizyjnego łańcucha pokarmowego: celebryci, dziwki mediów, gwiazdki jednego sezonu. Kuba zaprasza ich do swojego programu tylko po to, by się z nich najzwyczajniej w świecie ponabijać. Żeby była beka! Chytry lis doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tak słabe osobniki są bardzo łatwym celem, więc pastwi się nad nimi na oczach milionów osób. Samiec Alfa niszczy zbłąkane owieczki i jest z siebie tak bardzo dumny, że aż można się porzygać.

Kuba robi to, bo dobrze wie, że gdy w kolejnym tygodniu odwiedzi go ktoś pokroju Janusza Gajosa, będzie musiał zbastować, uważać na słowa, robić mądre miny i wyrażać głęboki szacunek. A na koniec powiedzieć jeszcze swoje słynne „kocham cię jak brata”. Bo Wojewódzki dobrze wie kogo pokochać, a kogo zgnębić, żeby dobrze wypaść przed kamerą. Potrafi dać dupy w taki sposób, by było mu jak najprzyjemniej.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Do tej pory starałem się Wojewódzkiego po prostu ignorować, ale czara goryczy przelała się, gdy obejrzałem ostatni odcinek jego programu – ten z udziałem Mike’a Tysona. Tego pierdolenia zwyczajnie nie dało się słuchać, choć z drugiej strony człowiek cieszył się, że zza oceanu wreszcie przyleciał ktoś, kto bez większych problemów zmiażdżył tego telewizyjnego pajaca i pokazał mu jego miejsce w szeregu.

Nad poziomem reprezentowanym tego dnia przez prowadzącego nie będę się nawet rozwodził. Wystarczyło, że zobaczyłem, jak próbuje przedłużać sobie penisa faktem posiadania superdrogiego samochodu i tym samym zniża się do poziomu podstawówki. „Wiesz czym ja jeżdżę? Lamborghini!” – no ja pierdolę, znacie kogoś dorosłego, kto wyjeżdża z takimi tekstami?!

Ten odcinek programu osiągnął poziom bliski „Top Model”, czyli zdecydowanie poniżej zera. Ale i tak warto było go obejrzeć, by zobaczyć legendarnego pięściarza, który wprowadza Wojewódzkiego w stany dziwnego podniecenia wymieszanego z bezradnością, i na pełnym luzie kontruje każdą jego kąśliwą wypowiedź.

Tyson w kilka chwil poznał się na Wojewódzkim i idealnie go podsumował: „Widzę w tobie takiego bachora, niepokornego, wysokobudżetowego (…) Jesteś jak Woody Allen, ale kiedy jeszcze był naprawdę małym chłopcem (…) Palisz tylko trawę i grasz w kapeli? Jakiej? Aniołkach Charliego?”.

I wiecie co? Dla takich chwil warto oglądać telewizję.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1723
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1004
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1273
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 958
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1125
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 513
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 857
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 651
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1177
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 777
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1058
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 812
 
Autor
Dodał do zasobów: barkarz
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  07/06/2013

Mnie po prostu jest żal...tych ludzi co go oglądają i podobne programy. Więc nie muszę im ani "Wojewódzkim"ubliżać by odreagować. Zdarza mi się go ujrzeć jedynie w kilkusekundowych przeskokach przez kanał. Więc w tym przypadku nie mogę zastosować do siebie powiedzenia: powiedz co oglądasz a powiem kim jesteś.

  barkarz  (www),  07/06/2013

@jotko49:
Oglądam go sporadyczni, czasami całkiem przypadkowo. Za każdym jednak, gdy mi się to zdarza ogarnia mnie zdumienie i kombinuję jak taki zarozumialec może podnosić oglądalność?

@barkarz:
Nie najlepiej to świadczy o widzach. To także skutki poziomu telewizji i prowadzonej polityki pod określoną publiczkę, od lat tak ukierunkowywaną. O producentach i decydentach można jedynie powiedzieć iż mierzą swoją miarą. Tym samym ubliżając publiczności.
Ponadto podawana oglądalność, to kolejny fałsz jakich na co dzień w TV jest do oporu.

  barkarz  (www),  07/06/2013

@jotko49:
Ciekawe do czego doprowadzi takie przyzwalanie na wszystko dla większej oglądalności.
Pamiętasz film "Uciekinier" z Arnoldem?

@barkarz: Do dalszego skretynienia narodu co widać na co dzień.
Chleba i igrzysk życzy sobie stado bezmyślnych baranów. "Elyty" im chętnie dostarczą, by zbyt szybko się nie spostrzegli w jakim bagnie wegetują.
Kierunek jest znany od lat. Ale kto wiatr sieje ten burzę zbierze. Oby.

  barkarz  (www),  07/06/2013

@jotko49:
Wygląda na to, że nikt nad panem Wojewódzkim nie ma żadnego nadzoru, że wolno mu powiedzieć wszystko. Dziwna jest rola mediów w dzisiejszym świecie.

  swistak  (www),  07/06/2013

Tefałen tłucze szmal na reklamach, stąd potłuczonego Kubę, rozpruwacza małolat, wreszcie stać na ciuchy dla wodzianki!

  barkarz  (www),  07/06/2013

@swistak:
Kuba ma swoich fanów i jest jednak jak widać lubiany, skoro ktoś odrzucił ten artykuł.

@barkarz: Brawo !

Podczas Euro 2012 też się nieźle wykazał!

No i właśnie na takich personach wzoruje się spora część naszej młodzieży. Pozdrawiam.

  hussair  (www),  10/06/2013

Szkoda, że tego nie widziałem. :) No ale też nie widziałem, bo przestałem oglądać popisy Wojewódzkiego dawno temu. A propos Tysona - skubaniec został weganinem.

  golesz,  10/06/2013

Wojewódzki nie jest nawet powiatowy. Ani wioskowy. I nigdy nie był. To rzeczywiście zwykły burak i ćwok. Kwintesencja zresztą tego, co nam od lat serwują nie tylko w TVN. Człowiek (ludzie) z serwatki i margaryny. Do demonstracyjnego wyrzygania.

  koobe  (www),  10/06/2013

To, że, nie poszedłbyś z kimś na piwo, nie znaczy, że jest burakiem. Nie bronię wojewódzkiego (nie oglądam jego programu, parę razy przeglądałam rubryczkę, która prowadzi w "polityce"), tylko sprzeciwiam się agresji, która jest w tej wypowiedzi.
Telewizja i cała ta masowa cieczka jest oparta właśnie na prostych, radykalnych przeciwstawieniach, które budzą emocję. Wojewódzki czy - o, lepszy ...  wyświetl więcej

Nigdy nie widziałem ani jednego jego programu. Nie miałem TVN-u, a nawet, gdybym miał, to nie warto zaśmiecać swoją głowę czymś takim. Tylko czasami słyszałem coś o jego wypowiedziach. Wg mnie powinien zostać zupełnie wykluczony z pracy w mediach za jego tekst o Ukrainkach w czasie Euro 2012. Wszystko było chamskie, ale do przyjęcia, póki on albo Figurski nie powiedział zdania o gwałceniu ukraińsk ...  wyświetl więcej

Niedoceniacie pana Wojewodzkiego.
Uwazam, rze w nowej Polsce po wyborach 2015 roku zrobi on zawrotna kariere polityczna.

OTO fragment mojego tekstu satyryczno-futurystycznego na jego temat:

"Z innych prasowych wiadomości dużą sensację wzbudziła nominacja niedawnego rzecznika prasowego Radia i Telewizji Trwam Jakuba Wojewódzkiego na ambasadora Polski w Kijowie. Funkcję rzeczn

...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  10/06/2013

@youngcontrarian:
Chyba go trochę przeceniasz, chociaż w naszym kraju nawet takie coś nie jest niemożliwe. Jest przecież poseł były agent Tomek i wielu innych posłów, których kmiotostwo wychodzi gdy się odezwą, a także takich z których kmiotostwo nie wychodzi, bo nigdy się nie odzywają.

@youngcontrarian: Podzielam pogląd,potrafi zakpić,cynizm,satyra, dowcipna+forma inteligencji,,a co, ma modlić s do narzucanych i zakrapianych,woda święconą tez++wartości jedynych i prawdziwych-Polacy lubią innych krytykować,a swoje brudy pod dywan chować

Chodziłem jakiś czas temu na piwo z jednym burakiem, ale teraz nie piję.Z całym szacunkiem dla buraka, Wojewódzki to widoczny znak tego gnijącego systemu, w którym chamstwo zostało nobilitowane i wyniesione na medialny piedestał. Tacy jak on zaspakajają potrzeby duchowe rosnącej z roku na rok debilnej części ludzkiego zbiorowiska, i nakręcają przy okazji wpływy z reklam.

Kuba dobrze wie co robi. To już trzeci artykuł na jego temat. Podoba mi się ten wpis:

ale ból dupy. Nie podoba sie to nie ogladaj, loled. Znawca psychologi, analityk i guru pokazywania innym co ma sie podobac a co nie. Nie czyni Cie to w nimczym lepszego od tego pajaca, bo robisz dokladnie to samo - probujesz wyznaczac co jest fajne i smieszne, a co nie, probujesz wysmiac i pokazac swoja w

...  wyświetl więcej

  ulmed,  11/06/2013

@Leszek Małkowski: Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Uważam, że oglądanie takich programów ustawia poziom myślenia. Poziom dołujący, ogłupiający.
Tego typu sposób widzenia świata ustawia zdecydowaną większość, na poziom Kuby W., a może kupy do której wsadzał polską flagę.
Takie programy, bez szkody dla siebie, można spokojnie obejrzeć i analizować. Pod jednym warunkiem - włącz myśle ...  wyświetl więcej

@ulmed: Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Jeżeli kilkanaście lat propagandy "kaczogebelsowskiej" mnie nie ogłupiło, to cóż dopiero taki pocieszny Kuba. W. Gdyby większość Polaków miała IQ na poziomie Kuby, to byśmy byli najinteligentniejszym narodem na świecie.

  barkarz  (www),  11/06/2013

@Leszek Małkowski:
Czyżby? Sugerujesz, że ten cwaniaczek ma jakąś wiedzę??? Coś potrafi???

  ulmed,  11/06/2013

@Leszek Małkowski: Ty to może w jakimś innym kraju żyjesz niż ja. Gdzie, w jakich mediach była ta propaganda, której się dzielnie oparłeś: "kilkanaście lat propagandy "kaczogebelsowskiej" mnie nie ogłupiło, to cóż dopiero taki pocieszny Kuba" Pocieszny jesteś.

@barkarz: Ja nic nie sugeruję, ja wiem, że ten "cwaniaczek" ma rozleglejszą wiedzę "ogólnokulturową" od Ciebie.
"Coś potrafi???" Po owocach go poznasz. Zatrudnia go duża telewizja, płaci mu duże pieniądze, ogląda go wielu ludzi, gośćmi są również ludzie znaczący (ja widziałem A. Michnika i K. Zanussiego), nikt ich na jego program nie ciągnie za uszy. Wystarczy? Jednak, chyba, żal dupę ściska.

  barkarz  (www),  11/06/2013

@Leszek Małkowski:
Skoro wysuwasz takie przypuszczenia, musisz mieć charakter podobny do pana Wojewódzkiego. W przeciwieństwie do Ciebie jakoś chyba bym nie chciał, żeby ktoś na podstawie rozmowy z Kubą wyrobił sobie opinię o reszcie Polaków.

@barkarz: Wszyscy, którzy szkalujecie K.W, mniej lub bardziej, wychodzicie na Hofmana. A.Hofman tak bardzo chciał przyłożyć R.Sikorskiemu, tak się naprężył, że nasrał na głowę gen. Wł. Andersa i wszystkich bohaterów Powstania Warszawskiego, którzy negują sens jego wybuchu. Podobnie autor tego paszkwilu, jak i komentatorzy, szkalując K. W, postponujecie również jego gości, a są to ludzie w jakiś sposób wystający ponad przeciętność.

  barkarz  (www),  12/06/2013

@Leszek Małkowski:
Czy to znaczy, że mamy oddawać K. W. hołd ze względu na jego gości?

Nie wdając się w szczegóły dotyczące Kuby czy Top model - nie mam zdania, nie oglądam - powinieneś rozwinąć myśl: co dorosły i odpowiedzialny człowiek powinien robić w kwestii płacenia abonamentu. Np czy moralne jest płacenie abonamentu na taką telewizję i co z tym zrobić ?

@robertr: Sorry - nie wiedziałem, że tu nie chodzi o TVP 1 cz TVP 2. Powyższej konkluzji nie zmieniam - tam też są programy, które powinny wywołać protest płacących abonament.

Zgadzam się z tym co napisałeś....Mike Tyson mówił w bardzo fajne, mądre rzeczy, ale nie- Wojewódzki musiał przerwać i zacząć gadać jakieś głupoty. Poza tym moim zdaniem on nie nadaje się do takiego programu, CHRYSTE kto mu wymyśla pytania? Pewnie on sam, no tak...Ale pytać Mika Tysona 'Co kupiłeś najbiedniejszego w życiu' to jest jakaś kpina...

Wojewódzki jest cynikiem nastawionym na robienie kasy za wszelką cenę, nawet kosztem innych ludzi, których rani i poniża. Dziwię się osobą, które chcą brać w tym udział. Nie oglądam programów Wojewódzkiego jak i Cejrowskiego.

  barkarz  (www),  11/06/2013

@Krzysztof Mrozowski:
Ci dwaj, których wymieniłeś mają jednak ze sobą mało wspólnego.

  ulmed,  11/06/2013

@barkarz: Takie są skutki propagandy, nie można odróżnić poziomu Cejrowskiego od Wojewódzkiego :)))

@barkarz: Tak wiem, że są na przeciwległych biegunach, ale mają jedną wspólną cechę, której nie znoszę u ludzi: cynizm- ta cecha powoduje, że omijam szerokim łukiem programy które prowadzą.

@Krzysztof Mrozowski:

Krzysztofie
Aby Jeden ton muzyczny pobudzil drugi ton do wydania dzwieku musza miec ta sama
czestotliwosc wibracji ( w gre moga rowniez wchodzic tzw. alikwoty )
Prosciej ??!!
Glupi rozumi i podziwia glupiego !!!!

  Darwolf  (www),  19/06/2013

@Krzysztof Mrozowski: "cynizm" Cejrowskiego skupia się głównie na wyśmiewaniu eurosocjalistycznych absurdów - a temu mogę tylko przyklasnąć :)
Swoją drogą, radziłbym poznać trochę filozofię cyników (Antystenes, Diogenes), bo potoczne rozumienie tego słowa świadczy tylko o kompletnej ignorancji używających go wtym znaczeniu.

@darayavahus: Jestem zwolennikiem współczesnego znaczenia słowa cynik czyli potocznego burak

  ...,  11/06/2013

Chleba i igrzysk! A jak chleba zabraknie to igrzyska trzeba wzmocnić. Takie medialne pajace jak Jakub Wojewódzki muszą robić furorę w narodzie, w którym 7 milionów ludzi ogląda serial "D jak dupa" i w którym 80% nacji ostatnio czytało "Janka Muzykanta" w piątej podstawówki. Wojewódzki jest po prostu prymitywnym produktem stanu ducha i poziomu społeczeństwa Rzeczpospolitej. A przynajmniej jego znakomitej większości.

  ulmed,  12/06/2013

Mało wyrobiony intelektualnie człowiek jest jak gąbka, tabula rasa 'połyka wszystko'. Połyka propagandę, którą bieże za swoje rozumowanie.
Coraz mniej rozumu, coraz więcej propagandy i głupoty. Kiedyś słowo'chłopski rozum' były świadectwem, że ktoś jest mądry. To była mocna, mądrość taka ze szpiku.
Dziś 'life in plastic is fantastic'.
Jak się przebywa z menelami, to samemu .., ...  wyświetl więcej

@ulmed: Idealnie to przedstawiłaś - tak łykają dogmaty wierzący i co gorsza próbują narzucić innym swoje "łyknięte"idee.

  ulmed,  12/06/2013

@Krzysztof Mrozowski: Oj, chyba bardzo najedzony jesteś.

@ulmed: noo :-)

@Krzysztof Mrozowski:
Krzysztofie, podpisuje sie pod "wierzacy lykaja dogmaty" i dla zabawy dodaje to i owo !!
Jesli jest niebo, i tak wspaniale, jak kosciol to przedstawia, to dlaczego koscielni nie ida tam sami, doslownie.
W mniejszym towarzystwie i bez tloku bedzie milej spedzac czas na wiecznosc.
Na licho ciagnac tam, na sile, mase choloty ze soba??
Stanko be ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Już Ci odpowiadam drogi kolego - niebo tak jak kościół ma swoją hierarchię, więc ci zaciągnięci na siłę będą pełnić rolę......... a resztę sobie dopowiedz :-) pozdrawiam serdecznie

Zgadzam się : Wojewódzki (czy jak go kiedyś nazwał MAriusz Szczygieł : Powiatowy) to burak. Ale zastanawia mnie fakt przyjmowania zaproszenia do udziału w spotkaniu z burakiem przez ludzi , których uważałem i uważam za inteligentnych i kulturalnych. No cóż : ideał sięgnął bruku.

@blackader: Dokładnie mam takie same odczucia, byłem bardzo zniesmaczony udziałem Zanussiego i tylko dla jego osoby obejrzałem program Wojewódzkiego - zastanawia mnie co pcha takie postaci jak Zanussi do udziału w programie takiego błazna jak Wojewódzki?

  Darwolf  (www),  19/06/2013

Pisanie o takich idiotach, to przysparzanie im popularności: "obojętnie co, obojętnie jak - byle pisali!".
Popularność tego arta i liczba komentarzy świadczy o tym, że robicie dokładnie to, czego chce ten debil :(

  hussair  (www),  19/06/2013

@darayavahus: Nie. Bo z tego arta nic nie uzyska. Tylko z oglądania programu. A to już tu chyba nikogo nie dotyczy. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska