Login lub e-mail Hasło   

Samochód na darmową energię

Od pół roku produkuje się już samochód, który ma zapewnioną dożywotnią energię. Na razie jest tylko kilka darmowych stacji lecz niebawem ma być pokryte USA, a później cały świat.
Wyświetlenia: 2.324 Zamieszczono 08/06/2013

Mowa o TESLA MODEL S, najnowszym dziecku amerykańskiej firmy TESLA MOTORS. Bowiem dla tego elektrycznego samochodu o zniewalających osiągach, wyposażeniu i wyglądzie firma TESLA MOTORS buduje sieć szybkich ładowarek zasilanych energią słoneczną, które zupełnie za darmo będą ładowały pojazdy wyprodukowane przez tę firmę. 

Dla wielu przyzwyczajonych do rosnących cen benzyny może to być szokująca wiadomość. Ta innowacyjna strategia stała się możliwa między innymi przez to, że ładowanie prądem omija potężne podatki nakładane przez rządy na paliwa. Ponadto silniki elektryczne są wyjątkowo sprawnymi urządzeniami zwłaszcza w porównaniu z marnotrawiącymi energię silnikami spalinowymi. Już samo to powoduje, że koszty przejechania 100km spadają z kilkudziesięciu do zaledwie kilku złotych. 

TESLA poszła o krok dalej, nieco zresztą przymuszona przez prawo nakładające obowiązek kosztownego i kłopotliwego koncesjonowania sprzedaży energii elektrycznej. Budując swoją sieć ładowarek zasilanych energią słoneczną założono, że spowoduje to iż stacje ładowania będą dostarczały do sieci energetycznej więcej energii niż z niej pobierały. W ten sposób koszty eksploatacji stacji spadną do wartości bliskich zeru. Natomiast koszt wzniesienia infrastruktury zostanie uwzględniony w cenie pojazdów. TESLA ma też nadzieję, że do jej inicjatywy przyłączą się inni producenci wnosząc kapitały proporcjonalne do wielkości rynku ich pojazdów.

Więcej o szczegółach i planach tych ładowarek można znaleźć w http://www.samochodyelektryczne.org/tesla_motors_przedstawila_plan_rozbudowy_sieci_superladowarek.htm

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1281
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61001
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31373
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32678
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63686
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65105
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23367
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28985
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28640
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23692
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26376
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12557
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  08/06/2013

Najlepszy jest ten kierowca co nie jeździ swoim samochodem tylko rowerem! Wiele kilometrów przejeżdżamy na wiwat sami, czyli bez pasażerów. Kosztu zastąpienia tradycyjnych pojazdów elektrycznymi nie udźwignie żadna narodowa gospodarka. Istnieją genialne pojazdy latające jednak ludzkość nie może sobie zorganizować racjonalnego modelu życia
porzucając Boga na rzecz Szatana i jego pupilów z Bi ...  wyświetl więcej

@swistak: Chciałem tylko pokazać jak zaskakujące własności mają pojazdy elektryczne. Na razie znacznie droższe w zakupie, ale mogą doprowadzić do sytuacji, że znikną koszty eksploatacyjne.

  swistak  (www),  09/06/2013

@Andrzej P Urbański: Tesla zbudował napęd korzystający z darmowej energii elektrostatycznej znajdującej się w powietrzu. Jest tez energia próżni. Niestety nie da się rządzić lemingami nie wydzielając im energii w zamian za niewolnicza pracę!

@swistak: Fantazjujesz. Skorzystano z energii słonecznej przetwarzanej w stacjach doładowania na elektryczną. Zakłada się, że doładowania będą mogły być w domu albo innych stacjach ale już nie za darmo. Nie sądzę by dało się wykorzystać energię elektrostatyczną z powietrza, a tym bardziej z próżni. Łączenie tego z zabobonami z naszego lokalnego podwórka zupełnie nie współgra.

Z tego co już przecieka to fakty że części osób jest to nienarękę i starją się by jak najpóźniej to nastąpiło dlaczego ?
Jest kilka powodów, jeden to podatki do momentu rewolucji elektrycznych smochodów chcą wprowadzić obowiąskowe czarne skrzynki czy rejestratory jazdy na podstwie których ma być naliczany podatek do zapłacenia!

http://youtu.be/Ac5jQO7qvsM
na tymi filmie jest więcej cennych informacji

@swiadomosc: Na razie rządy nie tylko nie myślą o opodatkowaniu pojazdów elektrycznych, ale wprowadzają szereg udogodnień, które mają skłonić do ich zakupu. Najważniejsze są dotacje sięgające 1/3 ceny i ok.20 tys.dolarów. Dopóki pojazdy spalinowe będą miały udział w rynku nie należy spodziewać się zmian.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska