Login lub e-mail Hasło   

Drewno, skóra czy metal – idealny surowiec na łóżko

Wygodne łóżko sprawi, że czas, jaki w nim spędzamy pójdzie nam na zdrowie. Zatem jak wybrać to idealne?!
Wyświetlenia: 1.025 Zamieszczono 10/06/2013
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

Ogrom salonów meblowych to także morze możliwości, jeśli idzie o zakup mebla do spania. Szeroka oferta pozwoli nam wejść w posiadanie wymarzonego łóżka, choć wybór na pewno nie będzie prosty. Zwracając uwagę na walory estetyczne oraz popularność materiałów do wyboru mamy łóżka drewniane, z różnych rodzajów drewna, tapicerowane, zarówno skórzane, jak i z materiałów ekologicznych oraz metalowe.

Z lasu do sypialni

Wybór surowca, z jakiego łóżko ma być wykonane jest sprawą indywidualną. Tu, największą rolę odgrywa gust właścicieli i stylistyka, w jakich utrzymane zostały sypialniane wnętrza. Na pierwsze miejsce, biorąc pod uwagę zarówno wybór innych osób, jak i wysoką jakość oraz trwałość, wysuwa się drewno. Jako materiał służący do produkcji mebli doceniane jest od dawien dawna. Trudno się temu dziwić. Drewno, patrząc na antyki wydaje się być surowcem niezniszczalnym i długowiecznym. To potwierdza fakt, że drewniane łóżko także jest w stanie wiele wytrzymać.

Lite drewno jest produktem naturalnym, ekologicznym i całkowicie bezpiecznym dla naszego zdrowia, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików. To materiał odporny na działanie czynników mechanicznych i chemicznych, dzięki czemu, w niezmienionej formie przetrwa przez wiele lat. Duże znaczenie ma także gatunek i rodzaj drewna. Gatunki twarde, takie, jak dąb czy buk są znacznie bardziej wytrzymałe niż te iglaste.

Z punktu widzenia estetyki bardzo ważne są także takie właściwości niektórych gatunków drewna, jak możliwość jego wybarwienia na dowolny kolor oraz plastyczność i podatność na formowanie. Dzięki czemu można z niego uzyskać najbardziej wymyślną formę, zarówno nowoczesną, klasyczną czy stylizowaną na jakiś styl. O jego uroku decyduje także bogactwo faktur i kolorów, co wykonywanym z niego przedmiotom nadaje niepowtarzalnego charakteru.

Zainwestowanie w łóżko drewniane to wydatek, który naprawdę się opłaca!

Spod ręki tapicera

Równie często wybieranym modelem łóżek są meble tapicerowane. Ci, którzy decydują się na ich zakup cenią niepowtarzalny styl i nowoczesną formę. Decydując się na zakup łóżka tapicerowanego należy pamiętać, że wymaga ono odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. O skórę naturalną czy ekologiczną należy odpowiednio dbać. Wybór koloru materiału tapicerki to niewątpliwy atut. Możemy wejść w posiadanie łóżka o najrozmaitszych barwach. Łóżka tapicerowane wymagają wyjątkowej oprawy i nie są tak uniwersalne, jak te, wykonane z naturalnego drewna. Nie należy jednak odbierać im walorów estetycznych oraz wygody. Miękko wyściełane łóżka są niezwykle komfortowe, a producenci z myślą o ich funkcjonalności wyposażają je także w praktyczne pojemniki na pościel.

Z pewnością do łóżka tapicerowanego trudniej dobrać szafki nocne oraz inne meble, które będą współgrać z meblem do spania. Znacznie łatwiej urządzić tę w drewnie, chociaż tu mamy niezwykłe pole do popisu, a ostateczny efekt może być piorunujący.

Kute łoże poproszę!

Niepowtarzalnego stylu nie można odmówić łóżkom metalowym. Przeróżne i najrozmaitsze kształty zagłówków sprawiają, że meble te prezentują się niebanalnie. Jeśli trafimy na producenta, który według naszego własnego pomysłu stworzy dla nas wymarzone łóżko, możemy osiągnąć pełną satysfakcję. Łóżka kute, metalowe najlepiej sprawdzają się w stylowych wnętrzach, choć i tu nie należy przesadzić. Meble te same w sobie wyglądają „bogato” dlatego we wnętrzach alkowy powinniśmy unikać barokowych inspiracji, które mogą sprawić, że sypialnia nie będzie sprzyjała błogiemu relaksowi.

Każdy, kto choć raz miał okazję oglądać metalowe, pięknie wykonane łóżko w sypialni przyzna, że przykuwa ono uwagę. Co do wygody także nie powinniśmy mieć wątpliwości, ponieważ wystarczy dobrać odpowiedni stelaż i materac, aby nasz odpoczynek był w pełni komfortowy.

Wybór łóżka to indywidualna sprawa i każdy, ostateczną decyzję o zakupie mebla do spania powinien podjąć sam. Warto jednak myśleć przyszłościowo i nie ulegać oryginalnemu designowi, ale wybrać łóżko, które przez wiele lat będzie spełniać swoją rolę, a zainwestowane pieniądze nie będą tymi, wyrzuconymi w błoto.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1114
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1023
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 453
13
komentarze: 24 | wyświetlenia: 760
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 790
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 604
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 979
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 484
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 525
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 339
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 690
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 522
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska