Login lub e-mail Hasło   

Zanim obudzi nas dźwięk tłuczonego szkła i krzyk ludzi wołających o pomoc...

"Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który (...) przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami." - z Manifestu ONR
Wyświetlenia: 6.242 Zamieszczono 12/06/2013

         Ilustracja z przedwojennego ND-eckiego kalendarza

 

„Jesteśmy jednym z tych ruchów, które jak faszyzm we Włoszech, hitleryzm w Niemczech, obóz Salazara w Portugalii, karlizm i falanga w Hiszpanii obalają stary system masońsko – plutokratyczno – socjalistyczno – żydowski i budują porządek nowy, porządek narodowy.”

- Jędrzej Giertych - Stronnictwo Narodowe , "O wyjście z kryzysu", 1938, s. 31.

***

Faszyzujący nacjonalizm stał się w Polsce społeczno-politycznym faktem... i to właściwie na naszych oczach.

Należałoby się zapytać jak pojawienie się tego ruchu na polskiej scenie politycznej było możliwe. Zwalanie wszystkiego li tylko na Ojca Dyrektora czy Pana Kaczyńskiego byłoby zbyt wielkim uproszczeniem. Zajęci przez ostatnie ćwierćwiecze mniej lub bardziej pozorowanym "rozliczaniem się z czerwonymi” zupełnie nie zauważyliśmy “brunatnego” zagrożenia. Według mnie winę za ten stan rzeczy ponoszą wszystkie ugrupowania parlamentarne III RP. Niski poziom szkolnictwa, kultury politycznej i znikome zaangażowanie w sprawy państwowe obywateli Naszego Kraju po upadku komunizmu również sprzyja wypływaniu na powierzchnię - często nawiedzonych mesjanizmem i nadętą do karykaturalnych rozmiarów martyrologią - politycznych miernot. 

Rasizm/ksenofobia, tzw.religijna lojalność/solidarność i nacjonalizm to typowe atrybuty stadnych zachowań, które są ostatnimi bastionami ludzi prymitywnych.
Wszystko zaczęło się od bezkrytycznego nadawania odznaczeń państwowych bojownikom ruchu oporu, wznoszenia pomników dla tzw. żołnierzy wyklętych, którzy - wg relacji miejscowej ludności i żyjących jeszcze świadków - często okazywali się zwyczajnymi bandytami i rabusiami nie lepszymi od okupanta, rehabilitacji Narodowych Sił Zbrojnych, które nie stoczyły ani jednej bitwy z hitlerowcami ale z nimi ochoczo współpracowały w tropieniu ukrywających się żydów. Pod koniec wojny i długo po jej zakończeniu bawili się po lasach w chowanego... i strzelanego z - uzbrojonymi w "jałtańsko-poczdamską licencję na władzę" - żołnierzami tzw. LWP.

W zacietrzewieniu walki z komunizmem nawet nie zauważyliśmy, że wyganiamy diabła przy pomocy belzebuba. Czerwoną zarazę zastępujemy - brunatną wynosząc na pomniki "Ognia" czy "Łupszkę". Niestety w dużym stopniu zawdzięczamy to prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu jak i Bronisławowi Komorowskiemu. Obecny Rząd Polski w imię kuriozalnie pojmowanej wolności słowa i demokracji, jakby sparaliżowany zupełnie nie reaguje na publiczne głoszenie haseł - w sposób oczywisty - sprzecznych z konstytucją Rzeczypospolitej.

Dla panów niskiego wzrostu z… czarnym wąsikiem progi wyborcze nigdy nie stanowiły poważniejszego problemu… Przywódca Ruchu Narodowego Artur Zawisza

 

Porównajmy manifest ONR z manifestem Andersa Breivika:

 

Manifest ONR

"Młode pokolenie Polek i Polaków zrzeszone w ONR i przekonane o słuszności obranej drogi ku Wielkiej Polsce, które dąży do urzeczywistnienia tej idei poprzez pracę wychowawczo-ideową pośród całego Narodu, postanawia za swój ideowy fundament przyjąć:
1. Cywilizacyjną spuściznę Narodu Polskiego, którą na przestrzeni wieków stała się synteza pierwiastków rdzennie polskich i kresowych, splecionych harmonijnie, opartych na wspólnej idei państwowo-narodowej i dobrowolnie osiągniętej jedności języka.
2. Odrzucenie demokracji jako reżimu wrogiego Cywilizacji Europejskiej, który za miernik prawdy przyjmuje wolę większości kierującej się najczęściej niskimi pobudkami.
3. Oparcie pojęć Sprawiedliwości, Moralności, Sumienia i Honoru na doktrynie Chrześcijaństwa jako religii objawionej, a przez to wykluczenie oświeceniowej ideologii praw człowieka, które stały się świeckim wyznaniem i źródłem mnożących się absurdalnych roszczeń społeczeństw, a w szczególności tzw. dyskryminowanych mniejszości.
4. Opowiedzenie się za koncepcją Narodu organicznego i hierarchicznie zorganizowanego, w przeciwieństwie do zmitologizowanego dziś egalitaryzmu, który przyniósł rozkład tradycyjnych wspólnot i naturalnego porządku.
5. Zwrócenie rodzinie, jako najcenniejszej części narodowej wspólnoty, jej podstawowych praw i wyłączności w decydowaniu o wychowaniu jej najmłodszych członków, które są obecnie zawłaszczane przez system socjal-liberalny usiłujący zrównać związek kobiety i mężczyzny z parą homoseksualną.
6. Sprzeciw wobec narzucenia przez rządy panujące na terenie Unii Europejskiej i jej członków modelu społeczeństw multikulturowych jako z gruntu fałszywego i niebezpiecznego."

Z Manifestu Andreasa Breivika:

 „Należymy do zakonu rycerskiego Europy. Jesteśmy nieznającymi strachu rycerzami, niezniszczalnymi narzędziami wojny. Jako niezłomni w obronie Europy, mamy w sobie moc ideologicznego zniszczenia na masową skalę.

Wielokulturowość to nazizm naszych czasów. To nie my jesteśmy rasistami, faszystami ani nazistami. Mamy tylko 70 lat na wygranie wojny, inaczej zostaniemy zalani przez i migrantów i chrześcijańska Europa będzie przeszłością.
Niefunkcjonująca w Europie demokracja mas powinna zostać zastąpiona przez formę demokracji kierowanej, przypominającą tę w Rosji.
Wyjaśniłem Bogu, że jeśli nie chce, by sojusz marksistów i islamistów oraz pewne przejęcie Europy przez islam całkowicie zniszczyło europejskie chrześcijaństwo w ciągu następnych stu lat, musi zapewnić przetrwanie wojownikom walczącym o jego przetrwanie. Musi sprawić, by powiodła się moja misja: zainspirowanie tysięcy innych rewolucyjnych konserwatystów, nacjonalistów, antykomunistów i antyislamistów.
Kiedy mówimy o wielokulturowości, mamy na myśli głównie socjalistów, kolektywistów, osoby „politycznie poprawne”, feministki, działaczy na rzecz gejów i niepełnosprawnych, aktywistów na rzecz praw zwierząt i tym podobnych.
Rycerze to męczennicy, którzy powinni być czczeni jako tacy przez Kościół, jedną nogą są oni już w Niebie, bo poświęcają się dla przyszłości ojczyzny i swojej rodziny. Mówiąc szczerze, jeśli uznałbym, że inni mogą wykonać moją pracę, nie robiłbym tego, co robię, gwarantuję. Nie chcę tego robić, wolałbym się raczej skupić na założeniu rodziny.„

Za tygodnikiem “NIE” nr 46 z 2011 roku

Przegladając ostatnio  codzienną prasę, dowiedziałem się, że w dniu 20-ego kwietnia w 124. urodziny Adolfa Hitlera inne legalne ugrupowanie o orientacji nazistowskiej Narodowe Odrodzenie Polski planowało we Wrocławiu „spalenie Cyganów, których inteligencja jest na poziomie karalucha, wszy, komara, muchy – wraz z ich obozowiskiem”, którym nie wolno dawać pieniędzy „by zdechło to bydło”. 
To nie są hasła propagandy hitlerowskiej lat 30-tych. Znajdziecie je na portalu Nacjonalista.pl. jak i na Facebooku gdzie “aryjczycy znad Wisły” otwarcie nawoływali do „ostatecznego rozwiązania problemu nielegalnych imigrantów”. 

Czyżby pamięć Polaków uległa aż takiej amnezji, że nie pamiętają tysięcy ich rodaków przebywających i pracujących nielegalnie w niemal wszystkich krajach Europy Zachodniej i często też koczujących na dworcach, w parkach miejskich, na parkingach, “dziko” rozbitych namiotach a nawet na poboczach dróg? Domyślam się jaki larum podnieśliby nasi narodowcy słysząc hasła "Francja dla Francuzów" albo "Niemcy dla Niemców".

Chcecie chrześcijańskiej Europy dla Europejczyków?

Aryjskie katolki-matołki, dlaczego nie zdobędziecie się na odwagę aby powiedzieć to w oczy reprezentantom piłkarskich reprezentacji narodowych Francji, Holadii lub Anglii, Zlatanowi Ibrahimovićowi, polskiej lekkoatletce wszechczasów Irenie Kirszenstein-Szewińskiej a może nawet polskiemu mistrzowi mieszanych sztuk walki - Mamedowi Chalidowowi czy naszemu parlamentarzyście Panu Godsonowi.


Są jeszcze wśrod nas starzy Warszawiacy doskonale pamiętajacy rekacje naszych rodaków na widok płonącego getta i tragedii naszych współobywateli za murem. Byli tacy, którzy podsumowali to - pełnym "chrześcijańskiego współczucia" - komentarzem:  „pluskwy się palą”. 
Jestem pewien, że pomysł "postawienia Hitlerowi po wojnie pomnika za uwolnienie nas od Żydów” jest znany starszym Eiobowiczom.

Tak oto płacimy cenę za zastępowanie lekcji historii… religią…

 

"Europa Wschodnia będzie dla nas tym czym dla Brytyjczyków są Indie", “nasi bauerzy/koloniści wykorzystają słowiański pomiot jako nawóz na swoich polach na Wschodzie” . - Hitler, “Rozmowy przy stole”

“Rozmawiając z robotnikiem przymusowym ze Wschodu patrz mu prosto w oczy, jak robisz to ze zwierzęciem, aby wiedział kto jest Panem”. - Robert Ley autor instrukcji Organizacji Frontu Pracy

 “Opinia Führera o Polakach jest miażdżąca. Bardziej zwierzęta niż ludzie, całkiem tępi, bez wyrazu. Obok nich warstwa rządząca będąca przynajmniej produktem mieszaniny klas niższych z aryjską rasą panów. Brud Polaków jest wprost niewyobrażalny. Również ich zdolność dokonywania ocen jest równa zeru”. – Joseph Goebbels

 “Mein Führer! (..) W ciągu pięciu-sześciu tygodni pokonamy ich. Ale wtedy Warszawa – stolica, głowa, inteligencja tego niegdyś 16-17 milionowego narodu Polaków, będzie starta. Tego narodu, który od siedmiuset lat blokuje nam Wschód i od pierwszej bitwy pod Tannenbergiem (Grunwaldem) ciągle nam staje na drodze. Wtedy polski problem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, a nawet już dla nas – nie będzie dłużej żadnym wielkim problemem historycznym.” - Himmler w rozmowie z Hitlerem.

***

          Prof. Ireneusz Krzemiński

Oto jak Prof. Ireneusz Krzemiński, wybitny socjolog i wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim skomentował zakończony właśnie w Warszawie I Kongres Ruchu Narodowego:

“Powiedziałbym nawet, że (nacjonalizm) się usadowił. Jak ja słyszę, że w kongresie Ruchu Narodowego uczestniczą członkowie organizacji, które są przedłużeniem przedwojennych, np. ONR, to jestem przerażony!...”

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,14083555,Krzeminski___Nacjonalizm_sie_w_Polsce_usadowil__Jestem.html#ixzz2VzQrX86I

 

"Władza należy do tego, kto rządzi ulicą" - Joseph Goebels

Przedwojenni "Narodowcy". Tego zdjęcia raczej nie znajdziecie w podręcznikach historii.

Panie Krzemiński, jest Pan przerażony?

 Panie Profersorze,  przerażeni byli również obywatele II RP żydowskiego pochodzenia, za którymi zatrzaskiwały się hermetycznie uszczelnione drzwi hitlerowskich komór gazowych wypełnione Zyklonem B...

 A mnie przeraża fakt, że Pan jako przedstwiciel polskiej elity intelektualnej " z przerażeniem" przygląda się jak młode pokolenia Polaków, które w większości nie miało żadnego osobistego kontaktu z żydami czy innymi zwalczanymi mniejszościami bezceremonialnie zrzuca maski "chrześcijanskiej miłości do bliźniego", spod których wychodzi na światło dzienne ich groteskowa mania wielkości i prymitywna ksenofobia w zaściankowym wydaniu godnym cywilizacyjnego  “zadupia” żywcem zaczerpnięta z “19-go Południka” Juliusza Machulskiego.
Przecież ci młodzi ludzie - wnukowie przymusowych robotników w III Rzeszy - są owocem systemu wychowawczego i edukacyjnego NIEPODLEGŁEGO i DEMOKRATYCZNEGO kraju, członka wspólnej rodziny Narodów zjednoczonej Europy. Pomijam już fakt, że najprawdopodobniej ponad 90% z nich uczęszczała na lekcje religii... 
Ofiarami nienawiści byli zawsze Żydzi, dzisiaj są nimi muzułmanie, Romowie i geje... i nikt z polskich polityków i przedstwaicieli tzw. elit/autorytetów moralnych nie zastanawia się nad tym, że jutro mogą nimi być nasze dzieci i wnuki.

"Jestem zaniepokojona faktem, ze większość tzw. zwykłych Polaków nie widzi problemu w nienawiści, czy "tylko" pogardzie dla innego, która jest w Polsce powszechna. Nie prowadzi się żadnych ogólnokrajowych programów edukacyjnych na te tematy (nie ma nic takiego w podstawie programowej MEN); a idee podkreślające wartość różnorodności powinny być wdrażane od przedszkola. Drobne pomysły w tym kierunku są realizowane jedynie na zasadzie wolontariatu (w sobote będę prowadzić taki warsztat dla maluchów). " -  budujący wpis forumowiczki “apotem” pod moim komentarzem w GW

Panie profesorze, podejrzewam, że będzie się Pan nadal "z przerażeniem" przyglądał kiełkującemu faszyzmowi w Naszym Kraju... dopóki nie usłyszy Pan dźwięk tłuczonego szkła i głosy sąsiadów wołających o pomoc...

Polski Fun Club Pana Breivika rośnie w zastraszającym tempie... a od ksenofobiczno-rasistowskich "bredzonek" do ludobójstwa droga jest znacznie krótsza niż nam się wszystkim wydaje. 

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież Żydem. 

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież komunistą. 

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. 

Nie byłem przecież socjaldemokratą. 

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem.

Nie byłem przecież związkowcem. 

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował."

"Nikogo już nie było" - Martin Niemöller - 1942

***

 

POST SCRIPTUM - DEDYKACJA

A naszym rodzimym, słowiańskim, wschodnioeuropejskim "Übermensch'om" Panom Zawiszy, Winnickiemu, Ziemkiewiczowi i Holocherowi(?) pragnę zadedykować fraszkę Wielkiego Polskiego Poety. Nie wykluczam, że w młodości uczęszczaliście Panowie, do szkoły noszącej jego imię:

"Item aryjskie rzeczoznawce,

wypierdy germańskiego ducha,

gdy moją krew i waszą sprawdzę,

wierzcie mi, jedna będzie jucha.

Karne pętaki i szturmowcy,

zuchy z Maccabi i z OWuPe

i rekordziści i sportowcy

całujcie mnie wszyscy w ..."

Julian Tuwim

 

 * Polecam autobiograficzne artykuły Pana Szymona Bachira na ten temat.

Artykuł ten dedykuję mojemu ideowemu sojusznikowi z forum "Gazety Wyborczej" "romcom". Dziekuję mu za inspirację i cenne obserwacje/komentarze, które wykorzystałem w powyższym tekście.

Grafika i zdjęcia - Google Images

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1240
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 930
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1012
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 684
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 502
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 686
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 970
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 385
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 801
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1307
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 595
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 452
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 373
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  12/06/2013

A tak może się dziać wówczas kiedy równowaga w narodzie zostanie zachwiana całkowicie. To co się tutaj w Polsce stało i dzieje nic dobrego dla świata nie zrodzi. Złość, wściekłość panuje na każdym kroku.. tak reaguje społeczeństwo na niesprawiedliwość społeczną jaka dotyka 80% społeczeństwa. I nie ma się co dziwić, kiedy po takim oszołomstwie nastaną rządy ciężkiej ręki. Co człowiek sieje to i zbi ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  12/06/2013
  golesz,  12/06/2013

Witaj youngcontrarian.

Jak nie angażuję się w dyskusje polityczne, tak teraz nie wytrzymałem.

Poniżej więc fragment, cytat z Wikipedii - hasło "faszyzm", rozdział: - Oskarżenia o faszyzm:

"Już od początków faszyzmu, termin ten był wykorzystywany w propagandzie oraz polityce. Jednym z pierwszych zastosowań było przez część ruchu komunistycznego określenie „socjalfaszyzm” w o

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  12/06/2013

@golesz: Popieram to stanowisko. Niestety, Young, przyjacielu, jakkolwiek zazwyczaj staję murem za Twoimi szlachetnymi akcjami, tak tym razem mam bardzo mieszane odczucia po lekturze. Jeszcze na końcu wplątałeś Ziemkiewicza, który jest jednym z kilku zaledwie, naprawdę trzeźwych szermierzy, jacy dochodzą do głosu.

  golesz,  12/06/2013

@hussair: Ot co.

@golesz:
Drogi Goleszu, Z calym szacunem.
Jezeli zachowanie sie "Narodowcow" nie budzi w Tobie zadnych.... ale to zadnych skojarzen z faszyzmem ... i jest wg Ciebie od niego tak dalekie jak kary cielesne w szkolach, polowanie na lisa, homoseksualizm czy inne walki bykow trudno bedzie nam znalezc wspolny jezyk.

Spedzilem prawie polowe zycia studiujac ideologie totalitarne. Orw

...  wyświetl więcej

@hussair:
Drogi Husarzu, wybacz ale "wplatanie" sie Pana Ziemkiewicza w takie towarzystwo dla mnie nie jest przejawem trzezwosci.
Jak zwykle uszanuje Twoja opinie... Czy moje obawy co do roli tej niebezpiecznej organizacji (wyrazone w tytule artykulu) sie potwierdza pokaze przyszlosc.

  hussair  (www),  12/06/2013

@youngcontrarian: Oczywiście, że z powodu różnych stanowisk politycznych, religijnych itp. nie będziemy się sztubacko wadzić. Masz rację - przyszłość zweryfikuje wszystko.

  swistak  (www),  12/06/2013

@youngcontrarian: Wszelkie wojny religijne, prześladowania chrześcijan, jak te w Bośni wywołują prowokatorzy z transparentem Pokój wiezionym na czołgach

  golesz,  12/06/2013

@youngcontrarian:

Toteż ja nie twierdzę, że faszyzm jest zjawiskiem ostatecznie i precyzyjnie zdefiniowanym. To niestety coś takiego, jak guma - daje się dość dowolnie rozciągać. A jeśli opisujesz tu swoje odczucia z Jugosławii, porównując je z tym co dzieje się (?) w Polsce, to ja mam dylemat, jak opisać to, co wydarzyło się np: w Katyniu, gdzie przecież motywy sprawców były podobne? Jaki

...  wyświetl więcej

@golesz:
Drogi Goleszu,
Dzieki za wylozenie swoich pogladow na temat tego "ruchu", ktory jak na razie nie wychodzi poza ramy naszego lokalnego (polskiego) politycznego kontekstu.
Bede bronil swojej tezy, ze ten - jezeli nie faszystowski to przynajmniej - faszyzujacy nurt... a raczej sciek polityczny swoja retoryka i symbolika jest szczeniacka imitacja faszyzmu/totalitaryzmu ja ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:

I ty śmiesz pisać takie artykuły jak ten powyżej?

Jesteś nieobiektywny! Wszędzie czepiasz się narodowców itp. ale w ogóle nie piszesz nic na temat fanatyków z drugiej strony. Kiedy np. Magdalena Środa i feministki mówią, że należy przywrócić przymusową sterylizację i prawo eugeniczne, wtedy lewacy milczą. Kiedy palikotowcy mówią, żeby zalegalizować narkotyki i wsz

...  wyświetl więcej

@lechu20: Powiedział lewak do lewaka.

@Łukasz G: A co to jakaś zmiana pojęć? Kiedyś lewakiem był wróg Kościoła, patriotyzmu i ćpun lub gej. Dzisiaj lewak to Katolik i przeciwnik ćpunów. Oj coś ci się pomieszało! Przecież sama Nowa Prawica jest po części lewacka, ponieważ JKM chce zalegalizować narkotyki i nienawidzi patriotyzmu!

@lechu20: Dla mnie lewak to przeciwnik wolnego rynku. I z tego co wiem to nie tylko dla mnie. I wiem też, że tak było też i dawniej.

  dalbert,  20/06/2013

@hussair: niestety, nie mogę się z Tobą zgodzić, co do postaci p. Ziemkiewicza, którego poznałem osobiście kiedy pracowałem dla "Fantastyki" i Wydawnictwa Prószyński. Jak sam wiesz, bardzo cenię ludzi pióra i byłem gotów wręcz "zmiatać pył sprzed stóp" uznanego już wówczas autora sci-fi. Niestety, kiedy poznałem jego wsteczno-prawicowe poglądy, ze szczególnym uwzględnieniem kseno- i homofobicznych ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  20/06/2013

@dalbert: OK. Nie ma problemu. Twój pogląd. Salut. Prosiłbym Cię jeszcze o ,,homofobiczny'' cytat z Ziemkiewicza, co poszerzyłoby moją orientację.

@hussair: Bardzo proszę - oto fragmenty z bloga Ziemkiewicza z 2007 roku - zaznaczam, że już wówczas dosyć stonował swoje wypowiedzi - i odpowiedź jednego z czytelników:
cyt. (Ziemkiewicz): "Żądałem swego czasu na łamach, aby odróżniać pojęcia: „gej” i homoseksualista, byłem nawet za ten postulat ciągany przez zawodowych odmieńców po prokuraturach, co uważam za dowód, iż miałem rację. „Gejo ...  wyświetl więcej

@golesz:
BRAWO! :-)

  swistak  (www),  12/06/2013
  oculus,  12/06/2013

To co zrobili z Polską po 1989 roku, usprawiedliwia poczynania narodowców. Innej drogi nie ma dla Polski, jak walka z ludzmi, którzy doprowadzili do takiego stanu. Nawet Lietuwa wyśmiewa Polskę i Polaków, to było przed wojną nie do pomyślenia. Potrzeba nam tylko takiego przywódcy, jakiego ma Rosja, który nie da opluwać Polaków i ograbiać ich przez spekulantów. Tego się PO i PiS oraz komuchy nie spodziewali, że wyrosnie im taka konkurencja.

  hussair  (www),  12/06/2013

@oculus: Jako rzekłeś. Taki Ziemkiewicz z wysoką przenikliwością (może i bezczelnie, ale jak inaczej? No jak?) wytyka to, co trawi Polskę: patologie, korupcje, manipulacje, zdrady.

  oculus,  12/06/2013

@hussair: Polska jest poniewierana od prawie 300 lat, może to się kiedyś skończy. Sprawy polskie są dla mnie najważniejsze. Jestem Polakiem i nim pozostanę, zawsze byłem narodowcem, choć już nie katolickim.:)

  hussair  (www),  12/06/2013

@oculus: Nadeszły czasy ujawniania prawd i wyzwolenia w najszerszym tego słowa rozumieniu, więc - wypatrujmy. :)

Głosuję na artykuł, bo moim zdaniem słusznie uwypukla paradoksy moralne i uważam, że daje świetny materiał do dyskusji. Nie ze wszystkim zgadzam się z Autorem, bo według mnie sedno coraz ostrzejszych sporów i konfliktów nie leży w braku szacunku do obcych i "innych", ale w braku tego szacunku ze strony obcych i "innych" wobec nacji u których są gośćmi. Nie może być tak, że muzułmanin rozkłada swój ...  wyświetl więcej

@Wiesław Henryk Lipski:
@oculus:

Drodzy Panowie,
Macie racje postokraglostolowy polityczny establiszment prosil sie o powstanie tego ruchu... Wydaje mi sie , ze i im dalem po uszach w swoim artykule (czego nikt nie wydaje sie zauwazac - vide rysunek satyryczny).
Paradoksem jest to, ze do niedawna zwalczajace sie nawzajem swiatowe systemy sa rozsadzane od srodka... w pr

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  13/06/2013

@youngcontrarian: przypomniałeś sobie o klonie Lipskim ziejącym tą samą nienawiścią do Polaków. Czy cie ne bola palce od wypisywania tych dętych bzdetów"

@swistak: Jaką nienawiść Lipskiego i do jakich Polaków pan "świstak" raczy mieć konkretnie na myśli? Czy chodzi indywidualnie o samego, uroczego Pana "świstaka", czy może o wszystkich z jego bajki, którzy się nazywają "jedynymi prawdziwymi Polakami"?

@Wiesław Henryk Lipski: wlasnie ludzie nie są gotowi jeszcze na to czego od nich sie oczekuje: miłości i tolerancji. a moze i sa gotowi europejczycy ale nie przybysze z innych kultur. pewnie ze fajnie by bylo aby byl pokój miedzy ludzmi niezaleznie od narodowosci, pogladow i religii ale jak widac na to jeszcze za wczesnie. nawet jak jedna strona sie stara to druga próbuje to zniszczyc i narzucic swoj jedynie sluszny pogląd

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, choroba nacjonalizmu dotyka cały świat, tam gdzie jest walka o byt (bezrobocie, bieda) tam jego aktywacja jest największa. I raczej nie spodziewajmy się końca tego ruchu wraz z polepszeniem koniunktury gospodarczej, gdyż społeczności bogatsze, w których najcięższe i najgorzej płatne prace wykonują imigranci, będą ich uznawać zawsze za coś gorszego. Pozycja bogateg ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  13/06/2013

@swistak: Brawo - trafiłeś.

  swistak  (www),  13/06/2013

@swistak: To ty nie świstak jesteś, ale jakiś pies tropiący, chociaż najlepszy węch mają świnie, a może ty świnia jesteś.

@Krzysztof Mrozowski:
@swistak

Drogi Krzysku i nie mniej drogi ... ba... bezcenny... Swstaku,

Swinie nie maja "dobrej prasy" w TEKSTACH BIBLIJNYCH... ani nawet u obdarzonego wnikliwym zmyslem obserwacji ... mojego ukochanego Orwella :-(

Swiatku i Krzysku, Przez to wasze gadanie mam dzisiaj ochote na schabowego :-)

  Remter,  14/06/2013

@youngcontrarian: Jak to szydło potrafi zawsze wyjść z worka ! Teraz już nie mam złudzeń co do tego jaki pogląd masz na to co się dzieje. Twój ulubiony Orwell to nikt inny jak populistyczny wyznawca tego systemu, w którym człowieczeństwo zwykłego człowieka nie ma prawa bytu. Jakie bagno trzeba było nosić w nozdrzach swojego mózgu aby napisać takie dwa gówna jak Folwark zwierzęcy czy też Rok 1984, ...  wyświetl więcej

@Teresa Rembielińska:
Droga Tereniu, jak najbardziej masz prawo do takiego a nie innego odczytywania przeslan literatury Orwell'a , ktora przez byla lata zakazana w panstwach totalitarnych. To chyba o czyms swiadczy...
Wydaje sie mi, ze nikt nie napisal trafniejszej karykaturalnej alegorii stalinowskiego komunizmu od niego.
Chociaz do pewnego stopnia masz racje . Jego ponadcza ...  wyświetl więcej

@Teresa Rembielińska: Pieprzysz jak potłuczona, Orwellowska wizja świata przeciwstawiająca się zniewoleniu jednostki, jest dla Ciebie gówno warta, przytaczasz jakieś schizofreniczne wizje pieprzących się na ulicach facetach i całość okraszasz zarzutami o reformę emerytury , którą chce przeprowadzić prawicowy rząd przy poklasku kościoła. Wizja społeczeństwa oparta na wartościach biblijnych jest dla ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski:

Drogi Krzysku,
Byc moze Teresa nie czytala dziel Orwella zbyt uwaznie albo zna je z posredniego przekazu. Okreslajac te uznane arcydziela literatury swiatowej mianem "g..a" najwyrazniej dala sie poniesc emocjom. Przyznam, ze nie spodziewalem sie po tej niezwykle kulturalnej i wyksztalconej osobie takiej leksyki.

Krytycy literaccy doszukuja sie parodii C

...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  14/06/2013

@youngcontrarian:
Filozofowanie i teoretyzowanie. Obraz Polski zza wielkiej wody i innych dalekich krajów jest chyba nie do końca rzeczywisty. Przytaczanie cytatów nic tu nie zmieni. Polacy, którzy żyją w kraju coraz gorzej radzą sobie z nierównością i różnicami w poziomie życia. Jest trochę jak w RPA, pracownicy służb którzy zawsze żyli na wysokim poziomie nadal tak żyją i pobierają niezłe ...  wyświetl więcej

@barkarz:
Dzieki Barkarzu,
Wszystko co piszesz wydaje sie potwierdzac. Wlasnie sie dowiedzialem z polskiej prasy , ze w Warszawie i innych wiekszych miastach coraz popularniejsze staje sie ogradzanie co zamozniejszych osiedli (z autoryzowanym wjazdem na jego teren tylko dla/za zgoda rezydentow). Slyszalem o wynajmowaniu ochraniarzy w takich osiedlach/enklawach.
To rzeczywiscie ...  wyświetl więcej

  kontolk,  14/06/2013

też uważam że należy zwalczać wszelkiego rodzaju lewaków, tak samo między narodowych (komunistów) jak i narodowych (nazistów) czyli zwolenników Narodowo Socjalistycznej Robotniczej Partii Niemiec i wielkiego przywódcy robotniczego Adolfa Hitlera

  swistak  (www),  15/06/2013

@swistak: to miał być sarkazm, myslę z w naszym kraju znalazło by się może trzech faszystów, dla lewaka każdy niewierzący w marksa to faszysta, w myśl przysłowia że złodziej najglośniej krzyczy łap złodzieja, bo faszyzm i komunizm do dwie strony tego samego medalu, te same cele, te same metody, tacy sami ludzie, i na początku piękne słowa i obietnice a potem brud, smród i ubóstwo, chociaż akurat h ...  wyświetl więcej

Caly artykul godny uznania za wielki wklad pracy, ktora autor musial wlozyc, aby te fakty, cytaty, wlasne i cudze opinie
przedstawic i zweryfikowac wlasciwie !
No ale potem ?
Wtykam moje wlasne trzy grosze !
Warunkiem aby skrajne ruchy polityczne jak faszyzm, komunizm, nacjonalistyczne oblakanie powstaly, nabraly sily,
doszly do wladzy i rozpoczely swoja zbrodnic ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  15/06/2013

@swistak:
Twoj bog zaczyna miec ciebie dosyc i karze cie odbierajac ci resztki rozumu, bo piszesz glupiej i glupiej !!!

Po czterdziestoletniej dominacji skrajnej lewicy może nam się przydarzyć dyktatura skrajnej prawicy. Zgadzam się, że przygrywką towarzyszącą wychyleniu się wahadła historii w prawo była szumna nobilitacja i wyniesienie na pomniki bandytów, którzy zajęli miejsce komunistycznych siepaczy.Towarzyszy tej przemianie totalna manipulacja "głupiego ludu, który wszystko kupi". Oj będzie się działo jeszcze. Niestety.

@Włodzimierz Dajcz: jakich bandytów masz na mysli? Dobrym żołnierzom zawsze bliżej jest do Kmicica niż do Skrzetuskiego ale pamiętaj że to wygrani piszą historię i niektóre kłamstwa bardzo głęboko zapadły w naszą świadomość a chyba wszyscy się zgodzimy że komunistom nie można wierzyć w ani jedno słowo? Teraz dopiero próbujemy odkłamać historię zresztą z marnym skutkiem,

@kontolk: Wydaje się miedzy kłamstwem katolików,a bolszewików tak wielkiej różnicy nie ma,abstrahuje od boga,mam na myśli ziemskie sprawy

@Szymon Bachir: kościół katolicki Cię okłamał? A w jakiej to sprawie?

..

@Włodzimierz Dajcz: Między lewicą a prawicą nie ma różnicy! Udowodniłem to w jednym ze swoich artykułów!

  ariel08,  16/06/2013

Skrajne poglądy, czy to lewicowe, lub prawicowe, nigdy nie przynosiły nic dobrego

Dziękuję za umocnienie moich przekonań,a nacjonalizm polski był i jest wylęgarnią tragedii narodowych i zdrajców,prym w tym wielki udział ma -kosc8iol, nie kto inny,ale Wyszyński przed wojną był ;piewcą faszyzmu, ,wychwalał Maine Kampf-publikować hymny pochwalne za rasizm,za nienawiść do żydów, ale o tym cisza -tabu-kosci8ol tylko głosi miłość blizniego- polszczyznę utrwala-tak większość kowalskich kuma.amen Pozdrawiam i gratuluję!

@Szymon Bachir: Kościół katolicki zawsze był wrogiem państwowości polskiej i narodowych interesów. Twoi przodkowie byli więc faszystami, bo walczyli za Polskę?. Ten art jest zwodniczy i miesza Polakom w głowach.

@oculus: Rodzicom nami3eszano w głowie podobnie jak innym i to, mnie też się udzieliło,artykuł ciekawy,wywołuje refleksje,skojarzenia,zmusza do rewizji ideologii i ustrojów.Zgódz się,ze w Polsce nigdy nie było i długo nie będzie demokracji

  oculus,  16/06/2013

@Szymon Bachir: W Polsce była demokracja za Jagiellonów, wtedy kościół miał mało do powiedzenia. Za Wazów zaczęła sie walka z innowiercami i upadek państwa. Było 300 lat rozwoju i chwały państwa polskiego i 300 lat jego upadku i marginalizacji. To, ze jesteś polskim Tatarem, świadczy tylko o tym, że masz szlachetne pochodzenie i że twoi przodkowie walczyli w obronie granic, wolnosci i demokracji. Od 1000 lat kościół robił wszystko, by Polska była małym krajem, rzadzonym przez Niemców.

@oculus:
CYTUJE:
"Ten art jest zwodniczy i miesza Polakom w głowach."

Drogi Oculusie,
Dzieki za komentarz.
Art nie jest przeznaczony dla osob odbierajacych nasza rzeczywistosc AD2013 w wersji czarno-bialej.
Czy Ty naprawde uwazasz, ze prowokowanie do zastanowienia i zdrowej debaty na ten ( wg mnie powazny) temat mozna podciagnac pod "mieszanie w glowach"?
Pozdrawiam serdecznie

  oculus,  17/06/2013

@youngcontrarian: Witam. Tak własnie uważam, gdyż Polska, to nie Wielka Brytania, Francja czy Niemcy, gdzie ten problem wystepuje. Polska dzieki okupantom jest krajem jednorodnym i takim powinna pozostać dla dobra jego mieszkańców. Polecam lekturę, pewnie już wiekszośc czytała to: http://wiadomosci.onet.pl/kraj(...)sc.html
Pozdrawiam serdecznie

@oculus:
Drogi Oculusie,
Dziekuje za link.
Wyjasnij mi prosze jak opinie/diagnozy wyrazone w wypowiedzi dra Gontarczyka maja sie do Manifestu ONR przytoczonego w artykule?
Polska krajem jednorodnym powiadzasz... widzisz przynaleznosc demokratycznej Polski do wspolnej rodziny narodow zjednoczonej Europy ma swoje przywileje ale niesie rowniez pewne obowiazki... cywilizacy ...  wyświetl więcej

Pożywką dla nacjonalistów jest najzwyklejsza w świecie bieda. Nawet w krajach bogatych, jak Wielka Brytania, gdzie poziom życia obniżył się wskutek recesji (gdyby Polska doszła do takiego poziomu, jak UK w czasie recesji, to byłoby coś) coraz częściej nacjonaliści dochodzą do głosu. Dodajmy do tego silną pozycję Kościoła, który idealnie to rozegrał i jest kojarzony z walką o wolność i wkładem w ob ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: Ale to nie tyle nacjonaliści są przeciwko demokracji co kapitalisci. To ugrupowania kapitalistyczne i liberalne są przeciwko demokracji i ue, to te ugrupowania chcą dyktatury lub monarchii. Z kolei nacjonaliści (co można przeczytać na ich stronach) chcą demokracji rodem ze Szwajcarii, demokracji lokalnej, bezpośredniej z tą tylko różnicą, że zamiast prezydenta chcą mieć dożywotniego w ...  wyświetl więcej

@lechu20:
Kapitaliści przeciwko demokracji? Może i tak, choć sobie nie przypominam żadnego kapitalisty, który by coś o tym wspominał. Zaraz możesz podać mi kilka przykładów, ale zapominasz, że kapitalizmu już nie ma. Jego ostateczny koniec wraz z końcem wolnego rynku nastąpił w 2008 roku, kiedy rządy wielu państw zaczęły ratować banki z pieniędzy podatników. W kapitalizmie nierentowne i źle ...  wyświetl więcej

  lechu20,  20/06/2013

@pasjonatpl: Jak większość ludzi na ziemi nie wiesz czym jest korporacjonizm. Ludzie to źle kojarzą, eh ci ludzie...

Tutaj definicja korporacjonizmu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/K(...)cjonizm

@lechu20:
Prawda. Nie znałem tej definicji. Ale użyte tam słowo korporacja też ma zupełnie inne znaczenie niż korporacje, które obecnie tak naprawdę rządzą światem. Więc jak nazwać ten system? Nie jest to korporacjonizm, a kapitalizm się skończył, więc jak to nazwać?

  Elba,  16/06/2013

Czyja to robota?. Czyż nie tych, co:
Mówią o pokoju, sami tocząc wojny i podboje...
Mówią o miłości, siejąc nienawiść (np. do innowierców, pogan, ateistów - wyrażając się o nich pogardliwie)...
Mówią o ubóstwie, a sami bogacą się...
Mówią o prawdzie - rozsiewajac kłamstwa i fałsz, niszcząc wszystko, co nie pasuje do ich ideologii (niby dla naszego dobra)...
Dają ...  wyświetl więcej

Zagłosowałem na Twój artykuł , bo porusza bardzow ważne zjawisko : bezmyślność. Wszelkie szowinizmy biorą się z bezmyślności i bezmyślnego przyjmowania zbrodniczych haseł wygłaszanych i wymyślonych przez cwanych manipulatorów.
Ale !! : wyobraźmy sobie taką sytuację : mieszkamy sobie gdzieś na "zadupiu" , miłym "zadupiu". Bo właśnie tam chcemy mieszkać. Mamy dookoła małą , zamknietą społeczn ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  17/06/2013

yougocostam uniknął aborcji i antykoncepcji chyba po to, by dzielić Polaków i skłócać ze sobą. Metoda jest prosta! Chwalić głupców a walczyć z dobrem!

  oculus,  17/06/2013

@youngcontrarian: Polska nie miała kolonii, więc to nie ten problem. Żydów zostało tylko kapkę przy władzy i biznesie, to też nie problem. Ukraińcy i Litwini wolą Zapad, wiec komu mieliby młodzi narodowcy wybijać szyby w oknach. Ty to wiesz komu, ale nie mówisz otwarcie, że złodziejom, ubekom, komuchom i zdrajcom narodu polskiego.

@oculus:

Zapomniales dodac jeszcze : ... wrogom ludu wierzacego, autorom "zwodniczych" artykulow publikowanych na internetowych portalach dziennikarstwa obywatelskiego i "osobom mieszajacym Polakom w glowach"...

Drogi Rodaku, nie pozostaje mi nic innego jak zyczyc Tobie i Twoim dzieciom i wnukom wszystkiego dobrego w nowoczesnej, swieckiej, wielokulturowej, tolerancyjnej, demokratycznej, swiatopogladowo/kulturowo otwartej Europie bez granic...

  oculus,  17/06/2013

@youngcontrarian: Dopóki twoje arty były antyklerykalne, było spoko. Dla mnie religie to najgorsze zło, ale teraz wziąłeś sie za krytykę narodowców a to mi sie bardzo nie podoba i jest to moja subiektywna opinia.

@oculus:
Drogi Oculusie, proponuje zakonczyc ta - prowadzona wg wszelkich zasad przyjetych wsrod ludzi kulturalnych/cywilizowanych - wymiane pogladow standardowym amerykanskim kompromisowym powiedzeniem:
"Let's agree that we disagree"

***

Nie wiem dlaczego... ale po przeczytaniu Twojego ostaniego komentarza podswiadomie przypomnialo mi sie jedno zdanie z Kabaretu Star

...  wyświetl więcej

  oculus,  17/06/2013

@youngcontrarian: Kaczyński i jego partyjka nie ma z narodowcami nic wspólnego, to partia oszołomów, kierowana przez żydowska głowę. Wszystkie polskie partie sa rzadzone i kierowane przez żydo-komunę, młodzi narodowcy wyłamuja sie z tego schematu i dlatego sa niebezpieczni. Mam nadzieję, ze twoja krytyka tego nurtu była przypadkowa.:)

@oculus:
Drogi Oculusie,
1)Wydaje mi sie, ze w swoim (krytycznym) artykule nie faworyzowalem zadnej opcji politycznej...
2)Cytat z Kabaretu Starszych Panow w zaden sposob nie odnosi sie do braci Kaczynskich (Lecha i Jaroslawa).
Spoko, Oculusie odnosil sie on do pozamerytorycznego, pozapolitycznego aspektu naszej wymiany pogladow/opinii.
3)Ocene naszych argumentow proponuje oddac Eiobowianom.
Pozdrawiam i koncze.. obowiazki rodzinne wzywaja.

a nie uważacie, że taki ruchnarodowy w Polsce jest potrzebny? ze Europejska tolerancja na zachodzie nie zdała egzaminu? uwazam ze główną przyczyna jest beznadzieja partii jakie sie przewijaja przez ostatnie 20 lat, oraz to ze w Polsce nie żyje sie lekko, ale moze nie jest to zle ze sie promuje wartosci narodowe? osobiscie nie chciałbym aby za 20-30 lat byla taka sytuacja jak na zachodzie ze muzulm ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko:
Witaj Tomaszu,
CYTUJE :"a nie uważacie, że taki ruchnarodowy w Polsce jest potrzebny? "

Nie , nie uwazam. Chyba, ze zinterpretujemy pojawienie sie tego nurtu... a raczej scieku jako ostrzegajace bicie dzwonu (nam wszystkim), ze zle sie dzieje w Panstwie Polskim...

Pozdrawiam

@youngcontrarian: ale czego sie boisz w takim nurcie narodowym? powtorki z czasow wojny? zadaj pytanie dlaczego takie cos powstaje i powstalo przed druga wojna swiatowa? byc moze nie tylko z powodów politycznych, moze naprawde zydzi uprzykrzali zycie obywatelom krajow w jakich zyli. jakos tak spogladajac na historie, to zydow nigdzie nie lubiano. nigdy. moze zasluzyli sobie na taka niechec do ich ...  wyświetl więcej

chciałbym sie dowiedziec z ktorego roku jest wypowiedz Goebbelsa. po 39 roku stosunek niemiec do Polski sie zmienil dla tego, ze Beck nie poszedl na wspolprace z niemcami. wtedy hitler po tym jak wychwalal polakow zaczał ich nienawidzic. jeszcze zadam pytanie dlaczego autor utozsamia nacjonalistow z katolikami. moim zdaniem juz ruchy narodowe odchdza od utozsamiania sie z katolikami gdyz mlodym lu ...  wyświetl więcej

  mojra  (www),  18/06/2013

@Tomasz Kuczko: weż poprawkę, że nie dyskutujesz z Polakiem, tylko polskojęzycznym syjonistą z hasbary co skłóca Polaków chwaląc głupców i opluwając patriotów!

@mojra: ja sie dziwie dlaczego ludzie takim poglądom poprawnym politycznie przyklaskuja i mowia ze jest to ok, a jak ktos uwaza ze odmiennosci owszem ale w swoim domu a nie na ulicy to go sie uwaza za czlowieka z pogladami zasciankowymi. jeżeli tv nadal bedzie nas karmic glupotami o tolerancji, pokoju itp to to bedzie mialo odwrotny skutek. bedzie wiecej nienawisci do odmiencow ktorzy chca jak najbardziej pokazac swoja innosc i narzucic innym swoje poglady.

@Tomasz Kuczko:
"...glupotami o tolerancji..."

...i dlatego jestesmy cywilizacyjnie tam gdzie jestesmy.
I rest my case.

uwazasz, ze cywilizacja zachodu jest oczywiscie do przodu i taka sama powinna byc w Polsce tak? uwazasz tez ze u nas tez powinny byc obcinane glowy żołnierzom na oczach innych, podpalane samochody tygodniami, zakaz uzywania słów "mama" tato" bo to obraza homosiów, zakaz pokazywania publicznie choinek i innych symboli bo obraza to muzulmanow (osobiscie jestem ateista i by mi to nie przeszkadzalo al ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: To są właśnie skutki braku Chrześcijaństwa i jego moralności u ludzi zachodu!
Pamiętaj, że niszcząc Chrześcijaństwo przyczyniasz się do wzrostu patologii lewackiej.

@Tomasz Kuczko: Ruchy narodowe odrzucają Chrześcijaństwo i przemieniają się w śmiesznych neopogan z zadrugi lub w kapitalistów z KNP (ONR już zamienił się w narodowy kapitalizm). A to oznacza tylko odejście narodowców od głównej linii ideologicznej i ich rozpad. W Polsce każdy, kto zwalczał Chrześcijaństwo zwalczał zarazem i polskość.
Dziwnym trafem ty ''narodowcze'' używasz takich samych z ...  wyświetl więcej

@lechu20: co jak co ale lewakiem to bym sie nie nazwal. to ze nie przepadam za kosciolem i uwazam ze wiecej zla wyrzadzil niz dobra to nie oznacza ze jestem lewakiem. najbardziej utozsamiam sie z z pogladami JKM jezeli o to chodzi. a czy nie moze byc normalnosci bez chrzescijanstwa, judaizmu czy muzulmanizmu? czy musi byc zawsze podstawa jakas religia? kiedys Polska nie byla chrzescijanska, nawet ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: Ale człowieku, ja nigdzie nie nazwałem cię lewakiem! To tacy jak ty korwinowcy często za byle co przyklejają komuś łatkę ''lewaka''. Napisałem tylko, że narodowcy (i co teraz się potwierdza korwinowcy) niczym nie różnią się od lewaków, których niby nie lubią! Jesteście tacy sami!
Swoimi postami wspaniale potwierdziłeś tezy zawarte w jednym z moich artykułów. Wejdź na mój pro ...  wyświetl więcej

@lechu20: faktycznie przepraszam, przyczynianie sie a bycie to dwie różne rzeczy, masz racje. teraz zadam Ci pytanie, jak Ty definiujesz w ogóle lewactwo, bo nie wiem, skoro uwazasz ze narodowcy korwinisci i lewacy t to samo/\/ wrzuce Ci pierwsza lepsza "definicje"
Lewicowiec - osoba , która dba o takie wartości jak równość , sprawiedliwość. Broni robotników i związków zawodowych. Bardzo pi ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: Po pierwsze to w kapitalizmie robotnik ma g**no tak samo jak miał w socjalizmie, a nawet większe G, bo za komuny miał gdzie założyć rodzinę, a dziś za pensje stać go jedynie na wynajem i koczownictwo z rodzinką od mieszkania do mieszkania. Gwoli ścisłości socjalizm i kapitalizm są jednocześnie siebie wartym badziewiem! To tak już jeśli mówimy o młodym, startującym w życiu robotniku ...  wyświetl więcej

dodam jeszcze ze nic nie mialem ani do homoseksualistow, muzulmanow a feministki mnie smieszyly ze swoimi postulatami ale od kąd manifestuja swoja innosc i oczekuja coraz to wiekszych praw to uwazam ze trzeba w koncu powstrzymac ta ich swawole. mysle ze z panstwem powinno byc jak z wychowaniem dziecka. jak dasz mu wolna reke to rzadko kiedy wyrosnie na porzadnego czlowieka zacznie imprezowac bez u ...  wyświetl więcej

"Zanim obudzi nas dźwięk tłuczonego szkła i krzyk ludzi wołających o pomoc" czy autor uwaza ze ruch narodowy spowouje to co umiescil w tytule? niech Pan nie bedzie naiwny i nie powiela głupot serwowanych nam przez radio, tv i prase ktore to musza zachowac chora poprawnosc polityczną. dzwiek tluczonego szkla i krzyk ludzi wolajacych o pomoc uslyszy Pan gdy w spoleczenstwie bedzie okolo 20% muzulman ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: Definiujesz zagrożenia, które mają bardzo małe prawdopodobieństwo zaistnienia w przeciwieństwie do zagrożeń jakie niosą ze sobą ruchy narodowe ( już przez to przechodziliśmy z wieloma tragediami). Wyszukujesz wyimaginowanych wrogów i określasz prawa, wg których należy klasyfikować obywateli na gorszych i tych co mają te prawa wyznaczać. Zadam Ci pytanie kto Cię upoważnił do tego by ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski:
Ludzie ocknijcie się .......Zanim obudzi nas dźwięk tłuczonego szkła i krzyk ludzi wołających o pomoc

Krzysztofie,
Prawde powiedziawszy Twoja wersja tytulu z czasownikiem "ocknac sie" bardziej mi sie podoba ale ... ostatnio w Polsce modne jest "BUDZENIE"...
zreszta nie jest to moj wymysl ani nawet wymysl pijarowcow Pana Kaczynskiego... http://www.youtube.com/watch?v(...)4W35GGE

@youngcontrarian: link nie działa - wycofany film :-(

@Krzysztof Mrozowski:
Krzysku,
????
http://www.youtube.com/watch?v(...)4W35GGE
Wlasnie sprawdzilem ten link... u mnie wszystko dziala...

@Krzysztof Mrozowski: nie mialem zamiraru oceniac polakow, dzielic na lepszych i gorszych. mi nie chodzi o eliminacje ze spoleczenstwa, tylko o to by nie naplywali uchodzcy muzulmanscy, a jakies mniejszosci nie odmagaly sie co raz to wiekszych praw. teraz nawet nic nie mozna powiedziec na gejow, zydow czy muzulamnow w imie poprawnosci politycznej. pan mowi ze muzulmanie nie sa w Polsce zagrozeniem ...  wyświetl więcej

Odrzuciłem za nieprawdziwe informacje.

Nie żebym popierał narodowców, ale mieszanie Katolicyzmu do faszyzmu lub antychrześcijańskiego Breivika, który groził śmiercią papieżowi to po prostu fałsz i chamstwo!

Wiem, że niektóre polityczne bandy podczepiają się pod popieranie Kościoła, ale to nie znaczy, że Kościół ich popiera! Polityka to sprawa czysto ziemska i szatańska. Kościół nie

...  wyświetl więcej

@lechu20: Tkwisz w nieświadomości, kościół jest bardzo upolityczniony i nie nazywaj chamstwem czegoś o czym nie wiesz, przyjrzyj się procesom księży w trybunałach międzynarodowych a przekonasz sie jak bardzo jesteś zaślepiony "miłością" katolicką.

@lechu20:
Drogi Rodaku,
Szanuje Twoja decyzje.
Fakt, ze odrzuciles moj artykul po wielodniowym zastanowieniu swiadczy o tym, ze osiagnal on zamerzony cel.
Dziekuje ze poswiecony mi czas i uwage.
Lacze pozdrowienia.
youngcontrarian

@Krzysztof Mrozowski: Trybunały międzynarodowe to robota globalistów i masonów, którzy nienawidzą Kościoła, więc nic dziwnego, że obarczają księży winą za każde zło!

@youngcontrarian: Dodam jeszcze, że Breivik dla narodowców to zapewne zdrajca. Facet ten wyciął w pień członków partii, która opowiadała się za niepodległością Palestyny, a co za tym idzie okrojeniem syjonistycznego Izraela. Dla narodowców Izrael i syjonizm to zło, a Palestyńczycy to zniewolony naród, który należy wyzwolić. Ale ty chyba o tym zapomniałeś i wrzuciłeś Breivika do jednego ideologiczn ...  wyświetl więcej

@lechu20:

Drogi Lechu,
1)Ja tylko zamiescilem oba manifesty: Breivika i Narodowcow. Wnioski pozostawiam czytelnikom.
2)Obecnosc Pana Ziemkiewicza ( nie zaprzeczam - inteligentnego faceta) w tym towarzystwie mowi mi bardzo wiele o nim jako czlowieku... jeszcze wiecej powie Ci Dalbert, ktory znal go osobiscie.
3)O tym jak niektorzy tzw. zolnierze wykleci walczyli z wrogi

...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: Szanowny Panie (trochę mi głupio, ale skoro ta forma bardziej Panu odpowiada to proszę bardzo) przedstawił Pan przykład idealnie pasujący do zachowań nacjonalistycznych. Zbrodnia dokonana w Londynie była tak samo ohydna jak zbrodnia nacjonalisty Eligiusza Niewiadomskiego w Warszawie. Pisze Pan, że chodzi Panu o to by nie napływali uchodźcy muzułmańscy, jednocześnie zapomina Pan, że ...  wyświetl więcej

@Krzysztof:
@Tomasz

Drodzy Panowie, posłuchajcie prosze wymownego fragmentu autentycznej rozmowy na temat "tolerancji", jaka miałem - calkiem niedawno - z jednym z moich amerykańskich współobywateli.

- Najchętniej wystrzelałbym wszystkich pedałów! (w oryginale "shit pushers")
- A co byś zrobił gdyby się okazało, ze twój syn jest gejem? – zapytałem próbując rozbudzić w

...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: gdyby kazdy respektowal prawo do tego ze wszyscy są równi było by ok, ale tak nigdy nie bedzie dlatego nie ma co brnąć w równosc, gdyz to przyniesie naszej cywilizacji zaglade. silniejsi narzuca swoje prawa i wtedy dopiero wolnosci nie bedzie (chodzi mi tutaj o prawo szariatu) dlaczego uwazacie ze to nie jest zagrozenie? mowi Pan ze ruchy narodowe przynosily wiele tragedii, a ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: Panie Tomaszu, zagrożenia o których Pan pisze są możliwe, ale tylko w sytuacji kiedy państwo nie radzi sobie z uchwalaniem prawa. Całkowity rozdział kościołów od państwa, ich samofinansowanie i płacenie podatków jak wszystkie podmioty gospodarcze doprowadzi do marginalizacji tychże kościołów w życiu kraju - gdyż wyznawcy bez względu na wyznawaną religię nie będą w stanie utrzymać c ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: mysle ze chrzescijanie i wiekszosc religii nie finansowala by swoich kosciolow, ale muzulmanie owszem gdyz teraz europejskie koscioly sa finansowane głównie przez wahabitow z arabii saudyjskiej, wiec jakos ich stac utrzymywac meczety. ten w warszawie przy dworcu zachodnim tez przez nich jest finansowany. w kulturze europejskiej kosciol nie jest najwaznijejszy lub w ogole sie ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: ten fragment rozmowy swiadczy ze czlowiek jest prymitywny skoro chce wystrzelac wszystkich pedałów. Pan uwaza ze jak powstaną ruchy narodowe to bedą wystrzeliwac wszystkich odstajacych od normy? byc moze jezeli problemy sie nasilą do takiego stopnia jak np we Francji to i owszem, dlatego trzeba temu zapobiec. ale rada na to nie jest zakaz dzialalnosci nacjonalistow, tylko uporani ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko:

Dziekuje za poswiecenie mojemu artykulowi tyle uwagi i czasu.

"...w takim ze we francji ma byc se slownikow wykreslone slowa "matka" i "ojciec"...

szkoda... do tego momentu/zdania traktowalem Panski komentarz calkiem powaznie...

***

Chcemy sie bawic w wielokulturowa, tolerancyjana, otwarta Unie Europejska bez paszportow i granic?... Wiec musi

...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko: Przyznam się, ze ciężko się z Panem dyskutuje, miejscami opowiada się Pan za prawami, by za chwilę te prawa odebrać.Nie jest możliwe w państwie demokratycznym, w którym WSZYSCY mają takie same prawa na dominację kogokolwiek - gdyż nikt nie jest na uprzywilejowanej pozycji. Rozumiem Pana obawy przed islamizacją - gdyż zapewne wyciąga Pan wnioski obserwując jak religijnym krajem jest ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: europa toleracyjna to utopia. na dłużą mete nie da sie tego osiagnąć ale juz nie bde tlumaczył, gdyz uwazam ze to co napisałem we wczesniejszych komentarzach wystarczy. dzieki za życzenia:) i jeszcze sie zapytam co dla Pana nie brzmi powaznie w przytoczonym przez Pana zdaniu? http://www.bibula.com/?p=68786 wykreslenie ze slownikow to j ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko:
2)Tolerancyjna europa - utopia?
Wcale nie tak dawno w podobnych kategoriach (utopii) mowiano o abolicji niewolnictwa, rownych prawach dla czarnoskorej ludnosci tubylczej w RPA czy o prawach wyborczych kobiet.
Niewolnictwo uwazane jest dzis za barbarzynstwo. Rowniez Nelson Mandela i czarnoskorzy obywatele RPA jak i kobiety w zdecydowanej wiekszosci krajow swiata ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski: faktycznie nie moge tego Panu zagwarantowac. ale ja nie utozsamiam sie z narodowcami blizej mi raczej do poglądów JKM. ja wybieram z tego mniejsze zło, mysle ze mniejszym zagrozeniem byliby narodowcy niz multikulturowosc. a moze inaczej, skutkiem multikulturowosci i wyolbrzymionej tolerancji sa narodowcy. w krajach zachodnich wlasnie sie odradzaja, nawet dzisiaj czytalem ze w ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: dlaczego myslisz ze zmienie swoje poglady jezeli bede mial wnuka geja, czy muzułmanina w rodzinie? zapewne bede kochał swojego wnuka ale nadal bede popierał ze powinien sie przystosowac do regół panujących w danym społeczenstwie, przynajmniej. jezeli bedzie chodził na paradach ubrany jak pajac to nie znaczy ze bede to pochwalal dlatego ze jest moim wnukiem. mam go szanowac jako c ...  wyświetl więcej

@Tomasz Kuczko:
Drogi Tomaszu,
W ktorym momencie sklanialem Cie do zmiany pogladow? Prosze Cie jedynie o zrozumienie. Nic wiecej . Uzylem sformulowania "...moze zrozumiesz moja definicje tolerancji"

Wazne jest dla mnie abysmy sie zastanowili nad przeslaniem tego artykulu. Dyskusja pod nim potwierdzila jego zywotnosc i wage spoleczna tego tematu.

Dziwaczne stroje, tatu

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: U mnie jest : ten film jest niedostępny w twoim kraju :-(

  hussair  (www),  21/06/2013

@dalbert: Przydałoby się coś bardziej aktualnego, bo niektórzy jednak ewoluują, politycznie, etycznie itp. Okej, jednak Ziemkiewicz nic do homoseksualistów nie ma - tylko do ich, powiedzmy umownie, rozpasanej frakcji polityczno-ulicznej (nazwał ich gejami, nie musimy akceptować tej formy rozróżnienia). Takiej, co na przykład paraduje ulicami w obleśnych pozach, krzyczy o adopcję, albo wprowadza de ...  wyświetl więcej

@hussair: 100% racji

@hussair: Nie stawiajmy granic, twórzmy prawo. Piszesz obdarowany przywilejami gej, czy możesz wymienić chociaż jeden przywilej?
Osoby homoseksualne nie w ten czy inny sposób będą mieć rodziny z dziećmi, czy się to komuś podoba czy nie, a tylko od nas zależy czy będziemy państwem nowoczesnym, w którym wszyscy podlegają temu samemu prawu. Rozumiem, że może Ci się nie podobać demonstracja gru ...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski:
Miara ucywilizowania kazdego spoleczenstwa jest sposob, w jaki traktuje ono uniwersalne prawa czlowieka ze szczegolnym uwzglednieniem traktowania osob starszych i niepelnosprawnych, kobiet, dzieci, mniejszosci, zwierzat i srodowiska naturalnego...

  hussair  (www),  21/06/2013

@Krzysztof Mrozowski: Twoja opinia mojej osoby najzupełniej mnie nie razi - masz do niej prawo. ,,ustalony porządek, model tradycyjny i WŁAŚCIWY psychologicznie, praktycznie'' - dziecko wychowywane przez ojca i matkę, a nie ojca i ojca, oto co widzę za priorytet. Przykład przywileju? Na przykład małżeństwo. Dalsze Twoje słowa to manipulacyjne bzdurzenie - co ma do sprawy przemoc w wojsku? Nikt prz ...  wyświetl więcej

@hussair: Nie bardzo wiem, gdzie odbiegłem od tematu. Oczywiście, że masz prawo do postrzegania świata w sposób tradycyjny, ale nie możesz narzucić go mnie. Twój kolega gej widać ma gdzieś czy będą nim pomiatać ustawiając go w społeczeństwie na samym końcu, ale zapewniam Cię, że kiedy geje otrzymają prawa przynależne wszystkim ludziom, to ich barwne marsze przestaną istnieć. Jeżeli prawo jakie ma ...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  21/06/2013

@Krzysztof Mrozowski: ,,myślałem, że mam przyjemność rozmawiać z kimś kto jest otwarty na świat, na jego problemy na jego różnorodność. Okazuje się jednak, że się myliłem'' - no wiesz, to brzmi dokładnie jak zarzut, że jestem zamknięty na świat i bimbam na jego problemy. Jeśli dokonałem tu złej interpretacji, to poproszę o korektę. Mam tu zresztą inne zdanie, bo podjąłem decyzję o diecie wegański ...  wyświetl więcej

@hussair: Masz rację, wyraziliśmy, pozdrawiam.

  hussair  (www),  21/06/2013

@Krzysztof Mrozowski: Oki-doki. Miłych wakacji.

Dodam ostatni mój komentarz do artykułu Youngcontrarian'a
Thomas Paine był ojcem praw człowieka, przeczytajcie ten fragment i pomyślcie.

A oto kilka definicji praw człowieka:
„Prawa człowieka to kwalifikowana postać praw i wolności jednostki, służących ochronie ich interesów, przypisywanych każdej osobie ludzkiej, niezależnie od przynależności państwowej i od jakichkolwiek ce

...  wyświetl więcej

@Krzysztof Mrozowski:

Krzysztofie, po naszych komentarzach przeszlo minusowe tornado...
Dzieki za przypomnienie Thomasa Paine'a , na ktorego tak czesto w swoich wykladach powolywal sie moj mentor - Christopher Hitchens.

@youngcontrarian: Raczej wicherek - dla mnie bez znaczenia. Ch. Hietchens jest także moim mentorem......... czekam na artykuł :-)

Bardzo ciekawy artykuł. I powstaje pytanie: dlaczego tak się dzieje? Niektórzy piszą, że bieda - tak, człowiek ma hierarchię potrzeb i jeśli te podstawowe nie są zaspokojone, odzywają się w nim prymitywne instynkty - zamienia się niestety w prymitywa, jak pisze autor. Dwa - dlaczego zalewa nas "brunatne"? Cóż, demokracja i totalitaryzm to dwa krańce wahadła. Totalitaryzm jest bluźnierstwem dla dem ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska