Login lub e-mail Hasło   

pryzmat mięsożerca

Thank you for being here, for reading it, especially if you are not a public security agent, who has been brought here by these words: EXPLOSIVES; BAZOOKA; BOMBING; OBAMA; WTC; 9/11
Wyświetlenia: 852 Zamieszczono 12/06/2013

Literacki Konrad Wallenrod - bohater poematu niewiele ma wspólnego z rzeczywistym wielkim mistrzem zakonu krzyżackiego. Jest natomiast doskonałym przykładem, jak manipulować na wielką skalę. Wystarczy z artystycznej kreacji zrobić szkolny dogmat. Sofizmat estetycznie błyskotliwy, a etycznie szkodliwy utrwalają przez kolejne dekady media, co i rusz krasząc swoje materiały tytułami: "Wallenrod naszych czasów!" oraz "Bohater, czy zdrajca?"

W ostatnich dniach pojawił się kolejny pan, powtórzę: "do niedawna wykonujący tajne prace dla CIA" - i nagle doznał objawienia? A wcześniej był tak naiwny, że myślał, że pracuje w Ciągutkach I Andrutach? Czy był tak chciwy, że po prostu brał pieniądze za podsłuchiwanie? I teraz to obłudne załamywanie rąk: "ach, czytają co ja piszę!". Ja podziękuję jeszcze raz: dziękuję, że to czytasz. Dziękuję dzielnym programistom za stworzenie internetu, żebym nie musiała pisać osobnych listów do Danusi, Asi, Halinki, Stasi, do moich koleżanek bibliotekarek i do moich koleżanek nauczycielek informatyki, do moich... no do Ciebie... I nie wykosztowuję się na kartkę, kopertę i znaczek.

Jeśli ktoś neguje istnienie tajnych służb - to powinien zrobić sobie powtórkę z historii. Asasyni to nie tylko gra komputerowa, a V kolumna - to nie hasło architektoniczne. Jeśli ktoś chce przeżyć chwilę grozy wywołaną przez tajne służby - pora przypomnieć sobie "Przesłuchanie" Bugajskiego. I niech za każdym razem, gdy widzi ubeka - nazywa go w myśli agentem służb specjalnych. Że co? Że to miano godzien nosić jedynie pan Bond i Fox Mulder? OK. To chociaż wspomnę, że już pod koniec minionego tysiąclecia powstał Echelon oraz Carnivore, czyli "Mięsożerca," a symbolizuje go ikona przedstawiająca potwora z zakrwawionymi zębami, pożerającego pasmo zero-jedynkowych bitów.

A kto pamięta, że zanim jeszcze World Wide Web spowodowała gigantyczną ekspansję komercyjnej aktywności w Internecie, grupa idealistów o nieco anarchistycznych skłonnościach ogłosiła utworzenie Fundacji Elektronicznego Pogranicza (Electronic Frontier Foundation - EFF). Nie ustalono jednak, kto powinien/godzien być strażnikiem cyberprzestrzeni. Mili anarchiści wierzyli, że oto wyłoniło się terytorium, wyłączone spod jurysdykcji jakichkolwiek władz i nie funkcjonują tu prawa własności. Nawet prosta gospodyni jak ja wie, że porządek musi być - nie tylko w kuchni. Że nawet wysoki płot nie zasłoni przed zazdrosnym okiem. Że nie jest fajnie jak ktoś nas podgląda. Niemniej tylko to ja decyduję, czy mam w kuchni przezroczystą szybę, czy szczelnie zasłonię okno kotarą, lambrekinem, sztorami.

http://repetitiorepetitio.blogspot.com/

 

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2289
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 983
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1631
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 542
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1004
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 804
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 767
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1079
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 588
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 534
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 474
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 580
8
komentarze: 51 | wyświetlenia: 687
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska