JustPaste.it

Wyślij przyjaciela do Andrews Academy!

Caitlin Jankiewicz i Ruth Burn, 8-klasistki z RMES w Berrien Springs w stanie Michigan (USA), organizują akcję pomocy w zbieraniu funduszy dla swoich kolegów i koleżanek.

Caitlin Jankiewicz i Ruth Burn, 8-klasistki z RMES w Berrien Springs w stanie Michigan (USA), organizują akcję pomocy w zbieraniu funduszy dla swoich kolegów i koleżanek.

 

Caitlin Jankiewicz i Ruth Burn, 8-klasistki z Ruth Murdock Elementary School w Berrien Springs w stanie Michigan (USA), organizują akcję zbierania funduszy dla swoich kolegów i koleżanek, których nie stać na kontynuację edukacji w adwentystycznej szkole średniej - Andrews Academy.

W ciągu kilku tygodni udało im się już uzbierać kwotę $8400, co pokryje koszta czesnego dla jednego dziecka. Akcja trwa nadal.

 

Jednym z punktów letniej akcji jest Walk-A-Thon - czyli spacer charytatywny, który odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca. Uczestnicy przejdą trasę o długości 10,5 mili. Spacer ma przypomnieć biblijną historię o upadku murów Jerycha – upadku niemożliwości.

Jak piszą dziewczynki na swojej stronie internetowej „marsz dookoła Jerycha jest jednym z najdziwniejszych cudów, jakich kiedykolwiek dokonał Bóg. Pokazuje, że On działa w tajemniczy sposób i liczymy na Niego, że będzie dalej tak działał dla nas. Organizujemy Walk-A-Thon, nasz własny marsz wokół Jerycha (zwanego tym razem Andrews University), aby obalić mury, jakie oddzielają dzieci od możliwości skorzystania z kontynuowania chrześcijańskiej edukacji.

Planujemy przejść wokół uniwersytetu 7 razy (i może nawet na koniec zadąć w trąby), co będzie symbolizowało ten wielki triumf nad Jerycho lata temu”.

 

- Caitlin, kto zainicjował pomysł pomocy koleżankom i kolegom w znalezieniu funduszy na ich dalszą edukację?

CAITLIN JANKIEWICZ: Wpadłyśmy na ten pomysł razem z Ruth, kiedy robiłyśmy burzę mózgów na temat, jak zarobić trochę pieniędzy w czasie lata. 

 

- Co Was zainspirowało?

C.J.: Niektórzy z naszych znajomych z klasy byli smutni, że nie mogą kontynuować nauki w Andrews Academy. Chciałyśmy im pomóc.

Naprawdę nie wiedziałam na początku jak można pomóc. Jestem w końcu tylko dzieckiem. Później spotkałyśmy się z Ruth i postanowiłyśmy założyć nasz własny biznes, aby zarobić dodatkowe pieniądze w trakcie lata. Nie pamiętam dokładnie, kto rzucił ten pomysł, ale w jakiś sposób wymyśliłyśmy, że mogłybyśmy uzbierać wystarczająco dużo pieniążków, aby pomóc naszym znajomym w dostaniu się do Andrews Academy.

W tym czasie to był tylko pomysł. Bo przecież jak mogłybyśmy uzbierać kilkanaście tysięcy dolarów tylko przez sprzedawanie jajek, koszenie trawników, wykonywanie czynności domowych czy bawienie dzieci. Ale postawiłyśmy spróbować. Skontaktowałyśmy się z dyrektorem akademii i powiedziałyśmy mu o naszym planie. 2 tygodnie później udałyśmy się do jego biura. Spodobał się mu nasz pomysł i poparł nas całkowicie. Od tego czasu pomysł stał się bardziej realny i ludzie wokół nas zaczęli sie nim również interesować.

 

- Ile pieniążków chciałybyście uzbierać?

C.J.: Naszym celem jest zebranie $16,300. To wystarczy na pokrycie czesnego dla dwóch lub więcej studentów w Andrews Academy.

 

- W jaki sposób będziecie zbierać te pieniążki?

C.J.: Tak jak wspomniałam, aby uzbierać te fundusze, będziemy wykonywać prace dookoła domu, pilnować dzieci, i wykonywać inne obowiązki, a także liczymy na pomoc sponsorów w wydarzeniach takich jak Walk-A-Thon, tzw. garage sales czy innych.

 

- Kto i jak może Wam pomóc w uzbieraniu pieniążków?

C.J.:  Gdyby ktokolwiek chciał złożyć donację na nasz fundusz, może nam wysłać email na adres sendafriend2aa@gmail.com lub odwiedzić naszą stronę www.sendafriend2aa.org. Prosimy o kontakt także, jeśli ktoś chciałby wziąć udział w Walk-A-Thonie lub zasponsorować naszych uczestników

 

- Kto zadecyduje, które dziecko otrzyma później zebrane fundusze?

C.J.:  O tym, kto otrzyma największą część funduszy zadecyduje komitet w Andrews Academy.

 

- Czy jest to projekt jednoroczny czy planujecie kontynuować go w przyszłym roku? 

 C.J.:  Tak, planujemy kontynuować ten projekt w następnym roku i może również w kilku kolejnych.

 

-Dziękuję za rozmowę i powodzenia.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Walk-a-thonie czy w sponsorowaniu osób biorących w nim udział, mogą skontaktować się z organizatorami pod adresem sendafriend2aa@gmail.com lub znaleźć więcej informacji na www.sendafriend2aa.org.

 

Agnieszka Flakus