Login lub e-mail Hasło   

Być jak woda

Gdy pojawia się w twoim życiu trudność, powinieneś stać się jak woda. Wodę możesz przelać do dowolnego naczynia, przez co przyjmie jego formę.
Wyświetlenia: 998 Zamieszczono 23/06/2013

Gdy pojawia się w twoim życiu trudność, powinieneś stać się jak woda. Wodę możesz przelać do dowolnego naczynia, przez co przyjmie jego formę.

Kiedy tkwisz w martwym punkcie, pojawia się czas na zmiany. Odnosi się to do wszystkiego: do pieniędzy, miłości, zdrowia, rodziny i duchowej ścieżki.

Tym jednak, co możesz zrobić, to przeszkodzić sobie. Trzymając się swoich uwarunkowań, swoich nawyków, swoich "fundamentalnych przekonań", bez względu na to, czy są one moralne czy niemoralne, powstrzymujesz swój postęp.

Ludzie tzw. niemoralni mają problem z tym, że nagromadzili przekonania, których nie potrafią puścić naturalnie. Gdy człowiek staje się jak woda, staje się moralny w sposób naturalny. Jego przekonania nie przypominają brył kamienia. Stale rozwija się, integruje się z otoczeniem, nie walczy z rzeczywistością i łatwo akceptuje prawdę (bez względu na to, jaka ona jest).

Możesz uważać coś za dobre i złe, za mądre i niemądre, za ryzykowne i bezpieczne, ale czy opierasz swoje zdanie na byciu jak woda, czy może na skostniałych, społecznie dobrych czy złych przekonaniach?

W bezpośrednim poznaniu wody nie ma przesłanek i założeń. Tu nie zachodzi wnioskowanie, że coś jest dobre czy złe. Wiesz to w sposób bezpośredni.

To samo odnosi się do każdej innej wiedzy szamańskiej. Opiera się ona na bezpośrednim poznaniu (IKE), a nie na spekulacji.

Gdy robisz cokolwiek bądź jak woda. Także jeżeli chodzi o twoje pieniądze. W biznesie czy w ogóle w związku z pracą łatwo ulegamy trzymaniu się schematów. Czujemy się bezpiecznie. Do pewnego stopnia schemat jest niezbędny - to jest aspekt ziemi. Ale powinien on działać w harmonii z aspektem wody, czyli w razie sytuacji trudnej, istnego zawieszenia należy przepracować, przekształcić i dopasować schemat. I wykonywanie schematu nie powinno być automatyczne.

W twoich rękach znajduje się twój los odnośnie do różnych sfer twojego życia. Bycie jak woda znaczy również, że nie zmieniasz, nie pchasz rzeki. Nie pragniesz wywołać zmian na siłę. Robisz to płynnie.

Dopasowujesz się do okoliczności. Nie próbujesz narzucać im porządku swojego intelektu, swojego idealnego obrazu tego, co ma zostać osiągnięte czy wykonane, jak masz wyglądać ty i jakie ma być twoje życie.

Nie ma czegoś takiego, jak "moje przekonania", "moje poglądy", "moje racje".

Raczej wczuwasz się, łączysz się, opływasz świadomością problemy swojego życia. Przyjmujesz je takimi, jakimi są. Stajesz się jak zwierciadło dla świata i swoich problemów oraz dla otaczających cię ludzi.

Dzięki byciu zwierciadłem masz możliwość głębokiego poznania tego, z czym lub z kim masz problem i podjęcia się takich działań, które są odpowiednie względem tego czegoś lub kogoś.

Bądź lustrem. Lustrem gromadzącym informacje a nie despotą, chcącym narzucić światu swój format.

Odkryjesz, że jest to ostatecznie i niemożliwe, i bardzo bolesne.

W hunie realizuje się swoje zamiary (mana'o), ale szamani robią to zawsze zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy (pono).

www.muninszaman.blogspot.com

Podobne artykuły


34
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5594
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5195
12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6779
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9308
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19392
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22453
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5408
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6588
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6498
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7230
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10704
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 3909
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7570
15
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2182
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  23/06/2013

W każdym arcie jest aluzja do pieniędzy, bo huna to pewnie granie na pysze i chciwości tych co są jak woda w mózgu szamana!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska