Login lub e-mail Hasło   

Pono, czyli boski porządek

Siódma zasada huny, czyli pono odnosi się do boskiego, duchowego, doskonałego porządku. To porządek natury naszego bytu. To porządek naturalny, niestworzony przez umysł.
Wyświetlenia: 1.179 Zamieszczono 24/06/2013

Siódma zasada huny, czyli PONO odnosi się do boskiego, duchowego, doskonałego porządku. To porządek natury naszego bytu. To porządek naturalny, niestworzony przez umysł.

Szamani łączą się z tym porządkiem i działają z nim w zgodzie. Przynajmniej próbują. Również są ludźmi. W tradycjach szamańskich istnieją jednak różne metody, pozwalające na odpowiednie harmonizowanie się z Naturą.

Ego w momencie problemu jest głęboko poruszone, dotknięte do samych podstaw. Dlatego żyjąc w ego czujemy się ku czemuś nierzadko popychanymi. Chcemy coś ciągle zmieniać, coś naprawiać. I bywa, że tworzymy jakiś nowy porządek, który okazuje się ostatecznie jeszcze większym chaosem niż ten, który pragnęliśmy opanować.

Według zasady PONO wszystko ma swoje naturalne miejsce. Wszystko jest skuteczne najbardziej, gdy jest ostatecznie zgodne ze swoją naturą. Czyli wtedy, kiedy jest sobą. Nie wtedy, gdy podlega jakiemuś zewnętrznemu procesowi przemiany. Jakiemuś założonemu przez intelekt transformowaniu się.

Gdy pozostajesz takim, jakim jesteś, odkrywasz siebie takiego, jakim jesteś, i odkrywasz świat takim, jakim jest.

To bardzo trudne pozostać sobą w dobie tak wielkiej ilości informacji i tendencji, które odbijają się w naszych umysłach. Nie sposób pozostać sobą gdy nieustannie dąży się za tym, co zewnętrzne i kiedy uginamy kolana przed szansami, okazjami i ludźmi na zewnątrz, pozwalając się zmieniać.

Nie pozwalaj się zmieniać. Bądź jak nieociosany kloc drewna. Nie przyjmuj żadnej konkretnej formy, nie identyfikuj się z nią. Nie przyjmuj konkretnej formy swojego życia - tego, jak ma wyglądać, ile masz zarabiać, jak ma przebiegać twój dzień powszedni.

Bądź sobą - tak dalece, jak to jest tylko możliwe. Wtedy każda chwila będzie stawać się dla ciebie przygodą samopoznania i samorealizacji.

Odnosi się to również do pieniędzy. Gdy mamy problemy finansowe, wtedy często zaczynamy polegać na rozhisteryzowanym umyśle. Ego wypełnia ten umysł po brzegi. Stajemy się niecierpliwi, napaleni, tracimy korzenie i trwałość, ulegamy humorom, fascynacjom, negatywnym wyobrażeniom przyszłości.

Pozwól wszystkiemu być sobą. Pozwól sobie być sobą. Tylko tak można zapoczątkować prawdziwe zmiany, które mają na celu rozwój a nie autodestrukcję.

www.muninszaman.blogspot.com

Podobne artykuły


27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5196
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19393
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22453
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5408
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91257
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6588
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6498
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7232
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10704
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7571
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 3909
15
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2182
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7830
33
komentarze: 37 | wyświetlenia: 3724
 
Autor
Artykuł  mojra  (www),  24/06/2013

NIE PONO, ALE NA PEWNO SWIAT STWORZYŁ BÓG W TRÓJCY JEDYNY JAHWE!

  Amicus,  26/06/2013

@mojra: Tak, tak, oczywiście... Oto pańska recepta.
Następny proszę!
;)

W zasadzie zawsze jesteśmy "sobą". Nawet gdy dokonują się w nas zmiany pod wpływem świata zewnętrznego.

A wszystko to dzieje się w rytmie na trzy przy produkcji ATP w komórkach, a konkretnie w mitochondriach (dawnych bakteriach). Każde oderwanie jednego lub dwóch atomów fosforu z ATP skutkuje impulsem energetycznym, który - jak uderzenie młoteczka w strunę fortepianową - wywołuje skompliko

...  wyświetl więcej

  Elba,  26/06/2013

Skojarzyła mi się tu bajka Ezopa o żabie i skorpionie:
Na skraju trzęsawiska żył skorpion, który pragnął przeprawić się na drugi brzeg. Zwrócił się więc do żaby:
- Zabierz mnie, proszę, na swój grzbiet i pomóż mi dostać się na drugi brzeg!
- Chyba jesteś szalony, odpowiedziała mu żaba. Jeśli cię wezmę na mój grzbiet, ty mnie ukłujesz, a ja umrę!
- Nie bądź głupia, odpow ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  26/06/2013

@Elba: a ty mnie z ropuchą!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska