Login lub e-mail Hasło   

Ruch Chorzów w Gdyni :(

"Policja nie reagowała, bo kibice nie zachowywali się niebezpiecznie" - tak późną reakcję funkcjonariuszy komentuje podinspektor Adam Gruźlewski z gdyńskiej Komendy.
Wyświetlenia: 1.073 Zamieszczono 19/08/2013

Po raz kolejny wstydzę się za swoich rodaków. Widziałam już wiele zachowań ludzi, którzy nie zasługują na nazwę CZŁOWIEK i jest to zawsze przygnębiające. Po tym, co stało się w Gdyni po meczu Ruch Chorzów – Arka Gdynia nie potrafię znaleźć słów. Kibole śląscy zaatakowali przypadkowych marynarzy z Meksyku dając wyraz rasizmowi i zrobili to w centralnym miejscu wielkiego miasta w dodatku na oczach setek ludzi. Turyści i mieszkańcy Gdyni w strachu uciekali, przed agresją pijanych mężczyzn i lejącej się krwi, bo nikt nie miał zamiaru oberwać przez przypadek nożem. To nie pierwsze zachowanie kiboli, ale ja się pytam gdzie była policja i straż miejska poniekąd odpowiedzialni za porządek, wiedząc że może dojść do agresywnych zachowań zwłaszcza po przegranym meczu dwóch najbardziej rywalizujących ze sobą drużyn.

Urodziłam się i wychowałam w Chorzowie chociaż ponad 30 lat mieszkam  w Trójmieście i z Chorzowem zwłaszcza po  śmierci rodziców łączą mnie już tylko wspomnienia z dzieciństwa, ale pamiętam mecze drużyny Ruchu Chorzowa, która za czasów mojej młodości była w ścisłej czołówce. Nie powiem żebyśmy zawsze wracali po meczu w sielskiej atmosferze, ale aż takiej agresji nie pamiętam. Może dlatego, że byłam wtedy dużo młodsza i tak bardzo nie przeżywałam takich scen, może było mniej ataków agresywnego szału, może była większa ochrona, a może na mecze chodzili po prostu ci, którzy kochali piłkę nożną.

Wspomnienia przynajmniej z tamtych lat nie są dla mnie tak mroczne.

Wracając jednak do wspomnianego wcześniej incydentu na plaży w Gdyni. Od naocznego świadka usłyszałam, że początek tej masakry miał miejsce dużo wcześniej. Pijani śląscy kibole, odpalali petardy na środku plaży, zachowywali się wulgarnie nie zwracając uwagi na to, że obok znajdują się rodziny z małymi dziećmi i po raz kolejny pytam gdzie w tym czasie byli stróże porządku? Czytali książki na Skwerze Kościuszki, czy pili kawę w pobliskich kafejkach? Gdyby interwencja była wcześniej z pewnością nie doszłoby do rozlewu krwi (pogotowie odwiozło kogoś z kilkoma  kłutymi ranami) Gdyby stróże porządku zareagowali na chuligańskie wybryki odpowiednio wcześnie nie doszłoby do wybuchu rasizmu na niewinnych studentach, którzy przypłynęli aby poznać nasz piękny kraj i polskie Wybrzeże.

Poznali… I będą pamiętać długo.

I dziwić się, że ludzie uciekają z tego kraju nie tylko w poszukiwaniu pracy?

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2842
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1086
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 606
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 989
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1834
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 680
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 836
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 538
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 628
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  wurkut,  19/08/2013

Byłbym ostrożny z tą poprawnością polityczną, biciem sie w piersi, notami dyplomatycznymi, sratatata... Przynajmniej do oficjalnego wyjaśnienia sprawy, a nie na podstawie medialnego trzepania tematu w sezonie ogórkowym. Choćby dlatego, że jedna z wersji głosi, że nasi czerwonoskórzy przyjaciele znaleźli wrażenia, których poszukiwali (czterech Meksykanów zostało zatrzymanych przez policję). Te wersję też trzeba sprawdzić. Pisać będzie można, jak będzie o czym.

  ewfor  (www),  19/08/2013

@wurkut: Co i tak nie niweluje mojego oburzenia i wstydu za kogoś. Ale oczywiście, ja znam relację tylko kogoś kto był tam na miejscu, a całej prawdy nie znam, tylko czy ona kiedyś wyjdzie na jaw?

  wurkut,  19/08/2013

@ewfor:

[...] Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi [...]

http://www.youtube.com/watch?v(...)#at=167

  ewfor  (www),  19/08/2013

@wurkut: No cóż, trochę w tym racji jest :)

  jotko49,  19/08/2013

Jakakolwiek byłaby tego przyczyna,
Polak po raz kolejny w świecie otrzyma
gębę bezmózgiego złodzieja i nożownika
i na nic rozum i rozsądek, skoro w nim zanika.
Rumieniec wstydu niczego tu już nie zmieni,
smrodek zostanie na lata, do entej jesieni....
....................
Rozum jest lokatorem namiętności tak nieznośnym, że one mu co chwila wypowiadają mieszkanie.

- Feliks Chwalibóg

  ewfor  (www),  19/08/2013

@jotko49: No proszę, jak dosadnie :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska