Login lub e-mail Hasło   

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć kupując materac

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://sentozdrowie.pl/index.php?option=(...)mid=519
Wchodzę do salonu z materacami, a tam wybór ogromny i co? Podchodzi sprzedawca i zaczyna mnie przekonywać swoim miłym głosem, ale czy na pewno zna się na rzeczy?
Wyświetlenia: 820 Zamieszczono 28/06/2013

Wchodzę do salonu z materacami, a tam…wybór ogromny i co? Podchodzi sprzedawca i zaczyna mnie przekonywać swoim miłym głosem…ale czy na pewno zna się na rzeczy? Czy na pewno zależy mu na tym, żebym kupił dobry materac? A może chodzi o marżę, może zależy mu na tym, aby jak najwięcej zarobić?
Często chyba mamy takie wrażenie…
Jeśli więc chcemy kupić dobry materac, co powinniśmy wiedzieć?

Jak powinniśmy kupować materac?

1. Nie spiesz się
Kupując produkt, na którym będziesz spał kilka lat nie powinieneś tego robić w pośpiechu. Poczytaj jakie materace są polecane przez specjalistów. Podczas zakupu nie wierz wszystkiemu co opowiada sprzedawca, raczej uwierz swoim zmysłom; połóż się na materacu i poleż na nim dłuższy czas, jeśli to możliwe przetestuj materac w domu śpiąc na nim.

2. Wybierz firmę
Sprawdź opinie o firmie, zazwyczaj to co mówią specjaliści ma przełożenie na jakość produktów. Na rynku jest mnóstwo produktów i prawie tyle samo firm. Nie zawsze duża, znana firma będzie miała odpowiedni materac dla Ciebie. Często mniejsze firmy, polecane przez ekspertów mają doskonałą jakościowo ofertę materacy. Dowiedz się jakie firmy są rzetelne, co proponują , obejrzyj i porównuj produkty.

3. Gwarancja i serwis
Pamiętaj, że kupujesz produkt na kilka lat, bądź pewien, że to dobry wybór. Dowiedz się od sprzedawcy czy producenta jak przyjmowane są reklamacje, przeczytaj gwarancję. Rynek jest tak duży, że firmy które nie rozumieją potrzeb klienta a zakup jest dla nich finalnym etapem kontaktu z klientem, nie utrzymają się długo.

4. Ustal budżet
Materace są zazwyczaj bardzo kosztowne a ich wybór jest ogromny. Testując różne materace na pewno zauważysz, że czym droższy materac tym jego jakość jest lepsza. Sprzedawcy uwielbiają mówić, że droższy materac przetrwa w dobrej kondycji ponad 10 lat i w zasadzie zakup takiego materaca się bardziej opłaca. O ile, oczywiście technicznie jest to zazwyczaj prawdą, to jednak nie ustalając swojego limitu finansowego, możesz poczuć się nieswojo wydając więcej niż chciałeś.

5. Negocjuj i wymagaj
Zakup materaca to zazwyczaj wydatek rzędu 1 000-2 000 zł., po pierwsze wymagaj właściwej obsługi, sprzedawcy reprezentują często stosunek właściciela sklepu do klienta. Nie trać czasu na rozmowę ze sprzedawcą, który nie zwraca uwagi na to co mówisz lub nie stara się obsłużyć Cię dobrze. Jaka obsługa taki serwis po-sprzedażowy, pamiętaj o tym. Często w sklepie możesz negocjować cenę, a jeśli ceny nie wynegocjujesz to może chociaż otrzymasz gratisowe prześcieradło.

Podobne artykuły


41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 136361
40
komentarze: 26 | wyświetlenia: 11600
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6111
28
komentarze: 79 | wyświetlenia: 2910
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3641
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 67760
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21649
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41414
25
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2267
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27807
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3352
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3397
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1462
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska