JustPaste.it

Raport: chrześcijanie prześladowani w Europie

Jak czytamy w raporcie Obserwatorium Dyskryminacji Chrześcijan w wielu krajach widoczny jest trend narastania nietolerancji społecznej i rządowej wobec wyznawców Chrystusa.

Jak czytamy w raporcie Obserwatorium Dyskryminacji Chrześcijan w wielu krajach widoczny jest trend narastania nietolerancji społecznej i rządowej wobec wyznawców Chrystusa.

 

f2bae84ef74050678b65fc9af97f518f.jpg

Jak czytamy w raporcie opracowanym przez Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie, w wielu krajach widoczny jest trend narastania nietolerancji społecznej i rządowej wobec wyznawców Chrystusa.

Chrześcijanie, za odmowę podporządkowania się nieetycznym przepisom, karani są aresztowaniami, wysokimi grzywnami i zwolnieniami z pracy. Powszechnie też niszczone są w Europie obiekty sakralne należące do wspólnot chrześcijańskich.

 Według informacji zebranych przez Obserwatorium, w ciągu ostatnich pięciu lat odnotowano w Europie zachodniej 800 przypadków dyskryminacji chrześcijan. Są wśród nich przestępstwa na tle nienawiści religijnej, rozpowszechnianie negatywnych stereotypów oraz prawne restrykcje naruszające wolność sumienia, wyrażania opinii czy stowarzyszania się.

 - Raport szczególną uwagę zwraca na najnowsze przepisy dyskryminacyjne wymierzone selektywnie wobec chrześcijan, którzy starają się żyć zgodnie z wysokimi wymaganiami etycznymi – tłumaczy dr Gudrun Kugler, szefowa Obserwatorium z Wiednia.

 Autorzy raportu przypominają, że kraje europejskie za pomocą forum organizacji międzynarodowych, takich jak np. Rada Praw Człowieka ONZ, naciskają na inne kraje, by przyjmowały skandaliczne przepisy ograniczające wolność sumienia, słowa i prawa rodzicielskie.

 Szkolenia z aborcji

 Ma to miejsce na przykład w Holandii, gdzie teoretycznie istnieje prawo, które zakazuje zmuszania personelu medycznego do uczestnictwa w nieetycznych procedurach, a mimo to wszyscy ginekolodzy i położnicy muszą przejść odpowiednie szkolenia dotyczące zabijania nienarodzonych. Z kolei w Wielkiej Brytanii sąd nakazał dwóm katolickim położnym uczestniczyć w procedurach aborcyjnych, jeśli chcą zachować stanowiska pracy.

 Z raportu wynika, że krajem, który nie respektuje żadnych praw wolności sumienia pracowników medycznych i farmaceutów, jest Szwecja.

 Z kolei w Irlandii urzędnicy stanu cywilnego mogą być skazani na sześć miesięcy pozbawienia wolności za odmowę przeprowadzenia ceremonii ślubnych dla par jednopłciowych. Równie surowe kary mogą być nałożone na duchownych, którzy odmówią udostępnienia nieruchomości kościelnej na organizację tego typu ceremonii.

 Za modlitwę do aresztu

 W liczbie aktów wandalizmu dotykających miejsc kultu przoduje Francja. Tamtejszy minister spraw wewnętrznych podawał niedawno, że spośród wszystkich aktów wandalizmu w 2010 r. aż 84 proc. stanowiły sakralne obiekty chrześcijańskie.

 We Francji wprowadzono także zakaz negatywnych wypowiedzi na temat homoseksualizmu. Podobny zakaz istnieje w Wielkiej Brytanii. Za krytykę zachowań homoseksualnych – nawet w rozmowie prywatnej – grozi kara grzywny. Skazano w ten sposób ulicznego pastora i obrońców życia.

 Wiedeńskie Obserwatorium zauważyło również, że, podczas, gdy obsceniczne marsze „Gay Pride” są dozwolone, na imprezy organizowane przez chrześcijan władze patrzą podejrzliwie. W Austrii coraz częściej można trafić do aresztu z powodu publicznej modlitwy, milczącego protestu czy doradztwa przed centrum aborcyjnym.

 W Wielkiej Brytanii ukarano właścicieli pensjonatu, którzy – by nie gorszyć swoich dzieci – odmówili wynajęcia pokoju parze homoseksualnej. W Holandii zaś instytucje rządowe zrywają współpracę z prywatnymi właścicielami podmiotów gospodarczych, które odmawiają usług pederastom i lesbijkom.

 Dwie aborcje w wieku 11 lat

 W Niemczech naruszane są przede wszystkim prawa rodzicielskie. Rodzice, chociaż teoretycznie mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, nie mogą organizować tzw. domowego nauczania. W Austrii za tzw. homeschooling (nauczanie w domu) państwo może odebrać dzieci. W Szwecji z kolei obowiązkowa jest permisywna edukacja seksualna. Władze nie uznają także praw rodziców do decydowania w kwestiach takich jak aborcja dokonywana przez nieletnie dzieci. Znany jest przypadek 11-letniej dziewczyny, która przeszła już dwie aborcji bez zgody rodziców!

 

Przypadków naruszeń praw chrześcijan jest wiele. Szefowa Obserwatorium proponuje, by rządy poszczególnych krajów z większą uwagą traktowały fenomen planowej nietolerancji wobec chrześcijan i rozsądnie temu przeciwdziałały np. uznając tę kwestię za jeden z priorytetów polityki zagranicznej.

 

Read more: http://www.pch24.pl/raport--chrzescijanie-przesladowani-w-europie,15934,i.html#ixzz2Xahvu0Hr

 

Źródło: pch24