Login lub e-mail Hasło   

Jacy jesteśmy? Mili, pracowici czy znani z przestępstw?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://theanonimowi.blogspot.com/2013/06(...)ni.html
Wielka Brytania Tutaj uważają nas za bardzo sumiennych i dobrych pracowników w każdym zawodzie. Zakładamy firmy, jesteśmy dobrymi biznesmenami. Często brytyjskie media p...
Wyświetlenia: 1.880 Zamieszczono 05/07/2013

Wielka Brytania

Tutaj uważają nas za bardzo sumiennych i dobrych pracowników w każdym zawodzie. Zakładamy firmy, jesteśmy dobrymi biznesmenami. Często brytyjskie media piszą negatywne artykuły na temat Polaków, w końcu to oni kradną, gwałcą i zabijają. Aczkolwiek media mówią także o nas dobre rzeczy, na przykład, gdy Polak udaremnił kradzież w sklepie. Podobno mamy dziwny akcent, gdy mówimy po angielsku.

Niemcy
Hitler o Polakach - Głos Wielkopolski nr 330 z 1947

"Fachowcy" - Niemcy mówią, że jesteśmy dobrymi fachowcami. Mamy także bardzo piękne Polki, które gotują, sprzątają i są "perfekcyjnymi paniami domu". Jesteśmy także pięknym, nadal naturalnym krajem, który szybko się rozwija. Z negatywnych rzeczy, uważają nas za złodziei. Była także reklama na Euro 2012: "Przyjedź do Polski na Euro 2012 - Twój samochód już tam jest!"

Francja
Uważają, że po naszych ulicach biegają niedźwiedzie, co jest nie prawdą. Mają także przysłowie "Pijany jak Polak" - a chodzi o to, że kiedyś tam, Francuzi i Polacy upili się, a nazajutrz zaatakowali ich Niemcy. Wtedy Napoleon rzekł, aby powstali do walki, powstali tylko Polacy i wygrali walkę z Niemcami. Następnego dnia Napoleon powiedział do armii: "Życzyłbym sobie, aby każdy żołnierz mojej armii był zawsze pijany jak Polak." Według mnie jest to pozytywne przysłowie.

Włochy
Myślą, że Polki to piękne kobiety, aczkolwiek są łatwe, dlatego włoskie kobiety uważają, że Polki czyhają na ich mężczyzn. Często też powiadają, że jesteśmy wielcy, bo potrafimy wypić i na następny dzień przyjść normalnie do pracy.

Holandia
Jesteśmy mili, przyjaźni oraz znani... z picia alkoholu oraz urządzania włamań. Niektórzy z chęcią zamknęliby granice Polakom i w ogóle, by ich tu nie wpuszczali, dawali by najgorszą prace i  zarobki. Dziwi ich też to, że mało znamy angielski.


Słowacja i Czechy
Pisze to w jednym akapicie, bo te dwa państwa mają podobną do siebie opinię o nas. Uważają nas za biedny i zacofany kraj. Mówią, że nie mamy autostrad, a miasta i domy są brudne (może dlatego, że nie zobaczyli pięknego Krakowa czy innych miast, bo nie dojechali tam autostradą). Cieszmy się zatem, że oni mają takie piękne i rozwinięte kraje.

Ukraina
Ukraińcy nas lubią. Jesteśmy "drugą Ukrainą", tylko trochę lepszą, w której żyje się lepiej. Dużo ludzi mówi o nas jako bratni kraj z miłymi ludźmi. Po podróżach do Polski - opowiadają o naszych ciekawych miastach jako cudownych miejscach.

Litwa
Kojarzą nas głównie z zakupami, a cenią za religijność i wykształcenie. Część Litwinów nie chciałaby mieć Polaka jako sąsiada (13%), 11% nie chciałoby pracować z Polakiem, a aż 26% sprzeciwiłoby się małżeństwu swojego dziecka z Polakiem.

Węgry
Byliśmy i będziemy ich przyjaciółmi, w końcu jest przysłowie "Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki". Pomagali nam niejednokrotnie, my im też. Węgrzy nas poprostu kochają.

Chorwacja
Chorwaci nas lubią, może dlatego, że są do nas przyzwyczajeni, gdy przyjeżdżamy do nich na wakacje. Chorwaci uważają nas za jeden z najmilszych narodów na świecie (zaraz po nich).

Rosja
Jesteśmy dla nich obojętni. Polki to ładne dziewczyny - tak Rosjanie uważają, zresztą nic w tym dziwnego. Polacy piją tyle, ile Rosjanie - mamy wspólne cechy. Rozumieją, że ich nienawidzimy z powodu historii, która napełniła nas tymi kompleksami.

Ameryka
Śmieją się z naszej polityki i naszych "problemów". Najchętniej, by nie dawali Polakom wiz. Za to jesteśmy kreatywni, przyjacielscy i uczymy Amerykanów samych przekleństw, mówiąc, że "dzień dobry" oznacza słowo "ku**a".

Tak więc jesteśmy znani z rzeczy takich jak: pracowitość, sumienność, pijaństwo i z ładnych kobiet oczywiście.

zdjęcia: Google.com

Podobne artykuły


30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 83505
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12101
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21635
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19733
25
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4758
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5256
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3592
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3347
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33360
20
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1755
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2778
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1509
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  06/07/2013

Najważniejsze, że Polska została wybrana przez Matkę Boga Maryje na Królestwo dla Swojego Syna Jezusa!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska