Login lub e-mail Hasło   

Huna: Wprowadź boski porządek (PONO) do swojego życia

Z chwilą, gdy jesteś beztroski, stajesz się spontaniczny. W momencie jednak, kiedy odczuwasz obawy, zaczynasz działać mechanicznie.
Wyświetlenia: 1.209 Zamieszczono 08/07/2013

Z chwilą, gdy jesteś beztroski, stajesz się spontaniczny. W momencie jednak, kiedy odczuwasz obawy, zaczynasz działać mechanicznie. Według huny powinniśmy zawsze być spontaniczni. Spontaniczność nie oznacza głupoty. Spontanicznie przejawiamy mądrość i moc. Znaczy to, że nie działamy w premedytacją.
Premedytacja pojawia się, gdy naszym życiem zaczyna kierować lono. W odpowiedzi na obawę zamiast ufać, zamiast skierować się ku duchowi i boskiemu porządkowi bytu, my wybieramy poleganie na umyśle, rozumie. Gdy oprzemy się na schematach, na wzorcach samozachowawczych, na wyuczonych nawykach mamy poczucie bezpieczeństwa.
Życie jednak pokazuje nam zawodność takiego podejścia. Przede wszystkim tracimy kontakt z życiem, z jego twórczą energią. Stajemy się automatyczni.
Z chwilą, gdy odczuwasz obawę, lęk, gdy coś nie układa się w twoim życiu, zacznij szczerze ufać boskiej naturze. To ona sprawiła, że masz oczy, uszy, ręce i nogi na właściwych miejscach. Dzięki niej pada deszcz i jest ładna pogoda. Dzięki niej - jakkolwiek ją nazwiesz i czymkolwiek jest w istocie - na drzewach wyrastają liście, goją się rany.
Czy poprzez swoje lono umiesz wymyślić coś lepszego, bardziej doskonałego niż naturalny porządek? To fakt, że pojawiają się również wady. Płyną one z naszej karmy z tego życia i z poprzednich. Nie powinniśmy winić za to Boga czy natury.
Poprawa tych wad, uzdrowienie ich jest możliwe dzięki połączeniu się z mocą i mądrością boskiego porządku, boskiej natury. Zgodni są co do tego wszyscy prawdziwi szamani.
Naucz się ufać - tak jak dziecko ufa rodzicom. Gdy dziecko ufa, uspokaja się. Staje się znowu spontaniczne. Przestaje bać się i płakać.
Nie polegaj tylko na siłach swojego ciała i umysłu. W ufności dla PONO, czyli doskonałego, duchowego porządku wykraczaj poza ciało i umysł, poza ich pełną ograniczeń perspektywę.
Błogosław wszystko, co dobre w tobie i dookoła ciebie. W ten sposób otworzysz się na boski porządek, na ukryte w nim cudowne możliwości samouzdrawiania, samopoznania i samorealizacji.
Afirmacje (powtarzaj za koleją na wydechu):

  • Ufam w pełni mojemu boskiemu duchowi, Akua lani. 
  • Poprzez zaufanie wprowadzam porządek boskiego ducha do mojego życia.

www.muninszaman.blogspot.com

Podobne artykuły


34
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5594
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5195
12
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6779
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9308
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19392
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22453
34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 5408
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6588
20
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6498
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7230
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10704
17
komentarze: 60 | wyświetlenia: 3909
16
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7570
15
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2182
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  08/07/2013

PONOĆ obowiązuje Boży porządek od czasu Jezusa, dlatego zniknęli prawdziwi Szamani i zostali ci poprzebierani!

  Elba,  08/07/2013

Wszystko zależy od tego, czy żyjemy bardziej od wewnątrz, czy też bardziej od zewnątrz....
Ład, harmonia, boski porządek, równowaga... to linia środka, centrum. Zasada zachowania równowagi sprawia, że śmiało kroczymy przez życie drgając wokół swojego środka ciężkości, świadomie, ufając i wyczuwając się w jego rytm...

@Elba: Ten podział na zewnętrze i wewnętrze człowieka jest umowny .... a ograniczenia - w budowie jakiegokolwiek organu wynikają z procesów dostosowawczych środowiska mikrobów tworzących ten organ. Ewolucyjnie, zjawisko quroum sensing, w mitochondriach, które miliony lat temu nadal miały samodzielność bakterii, wyznaczało kierunek rozwoju organu. Np. organ słuchu powiązany z układem równowagi ma k ...  wyświetl więcej

Sam tytuł wiele mówi o Twoim zrozumieniu rzeczy Bożych. To tak jak byś powiedział do psa ; mów do mnie po ludzku ! Gdyby takie rozumowanie przyjąć oznaczałoby to, iż sami jesteśmy bogami wszechwiedzącymi wszystko .. tylko nasze zaparcie się Bożych rzeczy utrudnia nam kontakt z Najwyższym... a przecież wiemy z doświadczenia , iż tak nie jest... wpierw relacja żywa z Bogiem.. a potem zrozumienie a n ...  wyświetl więcej

@Teresa Rembielińska: Oj Teresa, gdybyś zamiast psa musiała dogadać się np. z buszmenem, który posługuje się językiem khoisan, opartym na dźwiękach zwanych "mlaskami", efekt pewnie byłby ten sam. I jeszcze nie widomo, czy z miłości nie zjadł by Ciebie na obiad ...

@gwizdek: W tym Buszmenie jest o wiele więcej cech ludzkich niż w niejednym Europejczyku. Buszmeni spędzają dużo czasu na rozmowach, żartach, muzyce i tańcach.
Kobiety mają wysoki status w plemionach San, są szanowane. Mogą być przywódcami swoich rodzinnych grup. Podejmują ważne rodzinne i grupowe decyzje, mogą wchodzić w posiadanie dziur z wodą i obszarów zbierackich. Kobiety są głównie za ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska