Login lub e-mail Hasło   

Chlamydia a niepłodnośc.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://modanaurode.pl/2017/11/11/chlamyd(...)dnosci/
Nieleczona chlamydia może miec poważne konsekwencje, może doprowadzic do niepłodności. Chlamydia przenoszona jest drogą płciową czyli przez stosunek dopochwowy lub analny.....
Wyświetlenia: 1.173 Zamieszczono 09/07/2013

fot. Modanaurode.pl

Wirus chlamydii.

...do zarażenia dochodzi jak już wcześniej zostało wspomniane droga płciową podczas współżycia z osobą zarażoną bez zabezpieczenia.

Osoby, które zostaną zarażone bardzo często nie odczuwają żadnych oznak. Dlatego zarażenie się to bakterią jest tak niebezpieczne dla nas. Nie dośc iż wirus rozwija się w nas, to jeszcze sami będąc nieświadomymi zarażenia możemy zarażac innych.

Nieświadoma przyszła mama, która jest nosicielka wirusa chlamydii będąc w ciąży, może także zarazic swoje dziecko podczas porodu. Objawy zarażenia "maluszka" nie są widoczne od razu jednak rozwijają się. Po upływie około 2 tygodni objawy staja sie już widoczne i mogą doprowadzic do bardzo poważnych powikłań u noworodka.

Objawy jakie występują przy zarażeniu chlamydią:

 - Mogą to byc niepokojące krwawienia, które mogą występowac podczas lub po stosunkach płciowych,

 - Mogą występowac krwawienia między cyklami miesiączkowymi

 - Bóle występujące w okolicach podbrzusza

 - pieczenie podczas oddawania moczu

 - Wydzielina z pochwy o nieprzyjemnym zapachu

Co może spowodowac nieleczona chlamydia?:

Zaniedbanie i nieleczenie chlamydii może w naszym organizmie naprawdę dużo "namieczac" w negatywnym tego słowa znaczeniu, może to byc min:

 - Nieleczona chlamydia może doprowadzic do zablokowania jajników, czego może byc niepłodnośc

 - Nieleczona chlamydia może doprowadzic do zapalenia narządów miednicy mniejszej, a w niektórych przypadkach może to doprowadzic do uszkodzenia wątroby.

fot.Modanaurode.pl

Jak rozpoznac chlamydie?:

Rozpoznanie wirusa chlamydii do najprostszych nie należy, wymaga specjalistycznych badań. Całkowita diagnostyka zakażenia chlamydia, polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi, oraz znalezieniu drobnoustrojów w wymazie, pobranym z miejsca w którym podejrzewamy  ich bytowanie.

Najczęściej wymaz pobiera się specjalną szczoteczką na pożywkę transportową, ze zmian na sromie, z szyjki macicy lub ujścia cewki moczowej.

Na czym polegają badania pozwalające wykryc wirus chlamydii?:

  • w hodowli komórkowej, czułość wynosi około 80%, NIekiedy uzyskuje się fałszywie ujemne wyniki badania, co jest spowodowane obumarciem komórek w czasie transportu. Musi być zachowana niska temperatura podczas transportu.
  • metodami immunofluorescencji bezpośredniej (DFA), czułość wynosi około 80%. Materiał utrwalony na szkiełku podstawowym ogląda się pod mikroskopem.
  • metodą immunoenzymatyczną (EIA), czułość wynosi około 90%. Do badania wykorzystuje się specjalny aparat zwany spektrofotometrem
  • na podstawie testów enzymatycznych, mają bardzo niską czułością jednak mogą być wykonywane bezpośrednio w gabinecie lekarskim za pomocą testów płytkowych
  • metodami opartymi na wykrywaniu DNA (PCR, LCR), czułość wynosi do 98%, wykonywane z wymazu z szyjki macicy lub przedsionka pochwy albo próbki moczu.

Jak leczyć chlamydię?           

Leczenie chlamydii głównie polega na podawaniu antybiotyków osobie zrażonej. W leczeniu najczęściej stosuje się erytromycynę lub azytromycynę. Skuteczne leczenie chlamydii polega na tym aby razem z partnerem poddać się równoczesnej terapii antybiotykowej.

Jeśli nasz partner seksualny nie podda się terapii razem z nami, dojdzie wówczas do ponownego zrażenia chlamydią podczas stosunku płciowego. Po zakończeniu leczenia, musimy ponownie poddać się testowi na obecność bakterii chlamydia w naszym organizmie i potwierdzeniu całkowitego wyleczenia.

Zobacz także inne tematy z dziedziny "zdrowie intymne": rak szyjki macicy, test hpv, torbiele na jajnikach, nadżerka

Zobacz więcej na Modanaurode.pl

Podobne artykuły


29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371966
25
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3886
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 25048
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 21968
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26618
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4430
110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 161044
73
komentarze: 22 | wyświetlenia: 20125
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 92352
52
komentarze: 37 | wyświetlenia: 384189
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14471
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 36771
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska