Login lub e-mail Hasło   

Systemowi ogłupiacze

Współczesne metody zniewalania społeczeństwa
Wyświetlenia: 11.703 Zamieszczono 14/07/2013

Sposób nr 1. Odwróć uwagę:
Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami.

Sposób nr 2. Stwórz problemy, po czym zaproponuj ich rozwiązanie:

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

Sposób nr 3. Stopniuj zmiany:

Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980 i 1990: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

Sposób nr 4. Odwlekaj zmiany:
Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

Sposób nr 5. Mów do społeczeństwa jak do małego dziecka:
Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat”.

Sposób nr 6. Skup się na emocjach, nie na refleksji:
Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

Sposób nr 7. Utrzymaj społeczeństwo w ignorancji i przeciętności:
Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała.

Sposób nr 8. Utwierdź społeczeństwo w przekonaniu, że dobrze jest być przeciętnym:
Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

Sposób nr 9. Zamień bunt na poczucie winy:
Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

Sposób nr 10. Poznaj ludzi lepiej niż oni samych siebie:

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

źródło: Noam Chomsky –  http://www.youtube.com/watch?v=4HFEkj5LQKc&feature=player_embedded

Wszystko, co i jak przekazuje TV czemuś służy i obliczone jest na określony efekt z wykorzystaniem najnowszych technik manipulacji. Dlatego nie należy bezmyślnie wierzyć we wszystko, co jest przez nią nam nadawane z wykorzystaniem fal działających na podświadomość nie widocznych gołym okiem...

Wyobraź sobie scenariusz filmu sci-fi: Niedaleka przyszłość, zaawansowana technologicznie dyktatura używa fal elektromagnetycznych do kontroli mas, zamykając je w sztucznym świecie negatywnych i chaotycznych myśli.

Przerażające? Jest w tym scenariuszu nawet coś gorszego – to nie jest fikcja. Illuminati zaczęli używać przeciwko nam takiej broni już teraz, bombardując nas falami SSSS (Silent Sound Spread Spectrum – Poszerzone Spektrum Cichego Dźwięku). Dwoma głównymi źródłami ataku są chemtraile i zestawy HDTV.

Chemtraile “zasiewają” nasze niebo metalowymi cząsteczkami które przewodzą częstotliwości HAARP (i prawdopodobnie innych emiterów fal takich jak wieże GWEN), wysyłając fale SSSS które wpływają na nasze samopoczucie, wywołują u nas niepokój i depresje.

Technologia Cichego Dzwięku wykorzystywana jest też w zestawach HDTV. Możliwość kontroli umysłu przy użyciu HDTV zostały opisane w amerykańskim patencie z 2002 roku zatytułowanym ‘Nervous System Manipulation by EM Fields from Monitors’ (Manipulacja Systemu Nerwowego przy użyciu  Pól EM  z Monitorów):

Wiele monitorów komputerowych i ekranów HDTV podczas wyświetlania obrazu emituje pulsujące promieniowanie elektromagnetyczne o wystarczającej amplitudzie do wywołania takiego pobudzenia. Dzięki temu możliwa jest manipulacja systemu nerwowego obiektu, poprzez pulsujące obrazy wyświetlane na pobliskim monitorze komputera lub telewizorze HDTV.

Tym sposobem można wmówić i narzucić ludziom wszystko, jak mają widzieć rzeczywistość, myśleć…  Jak widać TV to TRUCIZNA. Narzędzie rządu i im podobnych grup zniewolenia, które mówią nam, jak mamy być szczęśliwi, będąc ich niewolnikami....Czy chcesz zobaczyć, jaki świat jest na prawdę? Czy chcesz odkryć prawdziwego Siebie? Cieszyć się każdym dniem swojego życia?

To wszystko możesz mieć już teraz. Gratis w pakiecie, bez psychoterapii, pigułek szczęścia, tybetańskiej medytacji. Wyłącz telewizor. Włącz myślenie. Polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=kfs0rV6GAYw  Telewizja kłamie! Zobacz fakty!

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3021
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1128
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3387
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2724
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3785
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2146
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2221
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2168
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 904
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1688
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2111
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kilk... wyłączyłam kilka lat temu i mam dużo czasu na myślenie i zgodne z nim działania :)

  Elba,  14/07/2013

@Skalny Kwiat: Bardzo mądrze zrobiłaś! U mnie niestety w domu jest to pudło, ale mnie przy nim nie znajdziesz :)

  vernon,  14/07/2013

1. Udostępnij informację, że Kim Kardashian ma paskudne stopy z powodu ciąży, ale zminimalizuj fakt, że (znów) budżet jest pod kreską.
2. Pozwól na swobodny napływ imigrantów z obcego kręgu kulturowego. Daj im urosnąć w siłę, nie reaguj, bądź reaguj nieproporcjonalnie na ich rosnącą agresję, a następnie sprowokuj krwawe rozwiązanie problemu. Przy okazji w rozruchach może ucierpieć każdy, kt ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  15/07/2013

U lemingów uzależnionych od TV w razie awarii ogłupiacza, narasta agresja i frustracja. Wystarczy poczytać Hamiltona!

  arturant,  15/07/2013

@swistak: Oczywiście święta tv z torunia jest ok, i pozwala na "odkażanie" umysłów po manipulacji.

@swistak: A jak sie miewa grupa mocherowa kiedy zabraknie pradu do radia ??

W gruncie rzeczy zawsze sterujemy innych i przez innych jesteśmy sterowani. Bo co to jest sterowanie? To świadome wprowadzanie informacji, która ma nakłonić jej odbiorcę, do podjęcia decyzji zgodnej z naszą intencją. Więc czy sterowanie - lub jego próba - nie występuje w kązdym akcie komuniukacji międzyludzkiej?

Gdy z kimś rozmawiam, bardzo szybko zaczynam odczuwać, jakby próbę przekonania

...  wyświetl więcej

  Elba,  15/07/2013

@gwizdek: Słusznie Mirku. Już w starożytności były z tym problemy. Dostrzegali ten problem Grecy a także i Chińczycy i by zabezpieczyć państwo przed korupcją od wewnątrz, jedyną klasą społeczną pozbawioną praw obywatelskich byli właśnie „z natury żyjący dla chciwości” kupcy. Niestety klasa ta rozrosła się i obecnie pasożytuje sobie na społeczeństwie do woli... i nikt nic z tym nie jest w stanie zrobć...

Podobne artykuły już były, ale warto o tym przypominać. A najgorsze jest poczucie bezsilności wobec tego wszystkiego. Mam tylko nadzieję, że ten świat już długo nie potrwa. Tymczasem pozwolę sobie zacytować pewien fragment z Biblii:
Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu ...  wyświetl więcej

  Elba,  15/07/2013

@Adam Szczepański: Wierzę w zasadę ustanowioną w Norymberdze w roku 1945: „Jednostki mają międzynarodowe obowiązki, które przekraczają narodowe zobowiązania do posłuszeństwa. Dlatego obywatele mają obowiązek działać wbrew prawu krajowemu, jeżeli ma to prowadzić do zapobiegania zbrodniom przeciwko ludzkości i pokojowi” - słowa Eda Snowdena.
Człowiek, który odważył się, żeby powiedzieć public ...  wyświetl więcej

@Adam Szczepański: Co się dzieje z komórką gdy dojrzewa? Dzieli się i powstaje nowa identyczna, rozwijająca się - ponownie, aż do momentu podziału. To co obserwujemy obecnie to stopniowy "rozwój" (rozszerzanie się) Wszechświata, aż do momentu, gdy w wyniku naruszenia praw równowagi nastapi jego podział. Bo Wszechświat zbudowany jest jak każda inna komórka z tymi samymi funkcjami.

To "odkup

...  wyświetl więcej

@gwizdek: Ciekawa teoria, ale niestety nie biblijna. Według Biblii to będą to ci sami ludzie co dzisiaj ale na Nowej Ziemi.

  epegeiro,  15/07/2013

@Adam Szczepański: Myślę,że te kataklizmy o których wspomina Łukasz są wspomnieniami po wybuchu Wezuwiusza w 79 n.e.
http://romanum.historicus.pl/w(...)za.html

@epegeiro: Łukasz nie pisał o Wezuwiuszu ani o żadnym innym wulkanie, tylko o mocach niebios i o morzu. Poza tym mowa jest o strachu i bezradności ludzi.

@Adam Szczepański: Człowiek nigdy nie jest ten sam - co chwilę ginie w nim i powstaje na nowo około miliard komórek. (średnia liczba wszystkich komórek - 10 bilionów).

  epegeiro,  15/07/2013

@Adam Szczepański:Jest Pan "zaprogramowany biblijnie" dlatego trudno dostrzec Panu inne interpretacje i spojrzenia na te wersety. Pokazałem tylko przykładową interpretację tego tekstu i jak wydarzenia typu Wezuwiusz mogły wpłynąć na tworzenia katastroficznej wizji przyszłości Łukasza.Do tego dochodzi słynny motyw zaćmienia słońca... Wcześniejsi Ewangeliści Marek czy Łukasz nic nie wspominają o mor ...  wyświetl więcej

  Elba,  16/07/2013

Zastanawia mnie jak to tak się dzieje (patrz sposób nr 1), że sięgamy do czasów biblijnych, których kompletnie nie znamy (no bo przecież nie może być wiarygodnym źródłem wiedzy tysiące razy przerabiana i tłumaczona Biblia), a w międzyczasie umyka nam teraźniejszość, czyli tzw. tabloidyzacja odbiorców i jej wpływ na to, co się realnie dzieje w naszej rzeczywistości. Może lepiej zostawmy starożytnoś ...  wyświetl więcej

@epegeiro: Rzeczywiście w jakimś sensie "jestem zaprogramowany biblijnie". No bo systematycznie do Biblii zaglądam, a ostatnio nawet napisałem i opublikowałem dłuższy tekst na jej temat. Dlatego wiele spraw, które obserwuję w życiu kojarzy mi się z przepowiedniami biblijnymi, zwłaszcza tymi, dotyczącymi czasów końca. Ale dostrzegam też inne spojrzenia. Proszę wybaczyć, że tak mam. Jak np. widzę lu ...  wyświetl więcej

  epegeiro,  16/07/2013

@Adam Szczepański: Rozumie to i wcale nie mówię,że mam rację. Zwyczajnie staram się w miarę obiektywnie (jeśli to możliwe) przyjrzeć się tematowi...Proszę podać link do tego Pana dłuższego artykułu op Biblii chętnie się z nim zapoznam...We wcześniejszej mojej wypowiedzi popełniłem błąd zamiast Mateusz napisałem Łukasz ale na pewno Pan to dostrzegł.Pozdrawiam.

@epegeiro: No rzeczywiście potraktowałem to jako "przejęzyczenie", ale przecież takich drobnych pomyłek jest w naszych komentarzach sporo.
Oto link: http://eiba.pl/17
Również pozdrawiam.

  golesz,  16/07/2013

Świetny artykuł, odsłaniający oczywistą (niestety dla niewielu) prawdę. Poza jednym fragmentem:
------------------------
"Wiele monitorów komputerowych i ekranów HDTV podczas wyświetlania obrazu emituje pulsujące promieniowanie elektromagnetyczne o wystarczającej amplitudzie do wywołania takiego pobudzenia. Dzięki temu możliwa jest manipulacja systemu nerwowego obiektu, poprzez pulsu ...  wyświetl więcej

  Elba,  16/07/2013

@golesz: To co mamy wszyscy ostatnio w swoich domach, to nic innego jak permanentne bombardowanie elektromagnetyczne, którego gołym okiem nie widać, ale dla naszego ciała nie jest to obojetne. Polecam wykład Dionizego Pietronia gdzieś tak od 5 minuty... http://www.youtube.com/watch?v(...)ccHEDxU

  Elba,  22/07/2013

No i jeszcze jedna perełka z parlamentu europejskiego: http://www.youtube.com/watch?v(...)outu.be
Wszystkie media w Polsce są pod kontrolą polityków obecnie rządzących, ludzi z dawnych służb wywiadowczych albo kościoła. Bylibyśmy o wiele mądrzejszym narodem, gdybyśmy nie oglądali tej całej propagandy, którą karmi nas non-stop TVN i cała grupa ITI...!

  dzepson,  25/07/2013

Bez żadnego sarkazmu. Elba bierzesz leki? byłaś u lekarza? pytam tylko z dobrego serca. Mnie bezpośrednio dotknęła podobna sytuacja... mój wujek zaczął pewnego dnia głosić, że KGB (inne czasy były) zmienia mu napięcie w domu i na ulicy, żeby go zdestabilizować... i wiesz co? po 2 miesiącach kuracji funkcjonuje normalnie, tylko, że musi brać leki, bo jak na jakiś czas odstawi to się "manewry" zaczy ...  wyświetl więcej

  Elba,  26/07/2013

@dzepson: Każdy sądzi według siebie! Dzięki za wyrażenie swoich poglądów. W tych teamtach różnimy się... i to bardzo, więc nie widzę żadnych szans na porozumienie między nami... i niech tak zostanie! Pozdrawiam ;)

Święta prawda. Opowiedziałaś jak "olewając" ludzi - wyborców utrzymać władze. Super. Spróbuje z kotem...punkt po punkcie. Spradzam... Serdeczności ElboDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska