Login lub e-mail Hasło   

Rząd Izraela w ostrych słowach skrytykował Polskę

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://interia360.pl/polska/artykul/rzad(...)e,63861
Fakt odrzucenia przez Polski Sejm ustawy zezwalającej na uboje rytualne zwierząt został ostro skrytykowany przez MSZ Izraela.
Wyświetlenia: 862 Zamieszczono 16/07/2013

"To jawny zamach na religijną tradycję Izraela" - takiej treści oświadczenie złożyło MSZ Izraela do MSZ Polski na fakt odrzucenia przez Sejm RP ustawy niedopuszczającej rytualnego uboju zwierząt na terenie RP.

W ostatnich tygodniach w kraju toczyła się ożywiona dyskusja na temat dopuszczenia lub niedopuszczenia rytualnego uboju zwierząt. Ten ubój, jak podają lekarze weterynarii, polega na poderżnięciu zwierzęciu gardła na tzw. "żywca" bez wcześniejszego ich ogłuszenia. Wypowiadali się często na tę okoliczność lekarze weterynarii, twierdząc jednoznacznie, że w czasie rytualnego zabijania zwierzęta cierpią niesamowity ból. Poderżnięcie gardła nożem nie zabija od razu konających powoli zwierząt, które wszystko czują. Zwierzę umiera po całkowitym wykrwawieniu się w bólach i cierpieniach. 

"Izrael jest rozczarowany decyzją polskiego parlamentu" - tak piszą media izraelskie, upominając Polskę o potrzebie poszanowanie w Polsce tradycji Izraela. Bardzo krytycznie w mediach wypowiadał się na tę okoliczność rabin Polski Michael Schudrich oraz reprezentanci gmin żydowskich w Polsce.

Raport przedstawiony stronie polskiej przez dyplomację Izraela wręcz apeluje do polskiego Sejmu o "zrewidowanie swojej decyzji poprzez znalezienie sposobu na uniknięcie jawnego zamachu na religijną tradycję narodu żydowskiego"

Przypomnę, że w ubiegłym tygodniu Sejm RP odrzucił projekt ustawy dopuszczający na terenie Polski ubój zwierząt bez ich ogłuszenia inaczej zwany rytualnym. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt powstał po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2012 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z konstytucją RP rozporządzenie z 2004 r. o dopuszczaniu uboju zwierząt bez ich ogłuszania. W ocenie TK takie uboje są wysoce nieetyczne i powodują niepotrzebne cierpienia zwierząt.

Jak oceniają działanie MSZ Izraela internauci?

Właściwie to nie można przytoczyć większości wypowiedzi internautów na okoliczność przekazanego raportu MSZ Izraela stronie polskiej z uwagi na mało cenzuralne wypowiedzi.

Większość komentujących pyta się jednak, czy jesteśmy w Polsce, czy już w Izraelu. Czy kiedykolwiek MSZ Polski zwracało uwagę Izraelowi na np. złe traktowanie obywateli polskich itp. Internauci podają, że aktualnie w Polsce jest zameldowanych około 8 tys. Żydów, nieoficjalnie 30 tys., a rytualnym ubojem zajmowało się w kraju 28 ubojni i jak twierdzą internauci, wcale nie chodzi tutaj o ubój, a o dużą kasę robioną przez Żydów w Polsce.

Internauci podkreślają, że w Polsce mieszka około 30 tys. muzułmanów i te środowiska jakoś nie protestują.

Wielu internautów twierdzi, że na kongresie w Berlinie, Żydzi otwarcie prowokują Polaków, twierdząc, że zamierza się w Polsce osiedlić  w najbliższym czasie 3 000 000 Żydów!

Moim zdaniem

Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, czy się komuś to podoba, czy nie, obowiązuje prawo. Można je krytykować lub się z nim nie zgadzać, ale przebywając na terenie naszego kraju każda osoba winna je obowiązkowo przestrzegać pod rygorem zastosowania obowiązujących kar.

Jeżeli obowiązujące prawo w RP nie odpowiada cudzoziemcom np. narodowości żydowskiej, to zawsze mogą wyjechać do siebie. W Polsce mamy już dość barbarzyństwa i podcinania gardeł nie tylko zwierzętom, przypomnę choćby ostatnio obchodzoną rocznicę rzezi ludności polskiej na Wołyniu przez Ukraińców.

Trudno też wyobrazić sobie jak cierpi zwierzę, nie tylko w ubojni jak krowa, ale i każde inne zwierzę, jak np. kot, pies itp. z podciętym gardłem i nie ma to już znaczenia, jakie kierowały nami pobudki: religijne czy inne. Cierpienie to cierpienie i zwykłe barbarzyństwo. I całe szczęście, że wreszcie zakończono ten niechlubny proceder.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1284
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1616
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1013
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2042
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1418
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 823
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 791
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1524
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2126
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1024
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  16/07/2013

cyt..zamierza się w Polsce osiedlić w najbliższym czasie 3 000 000 Żydów! Jak obejrzą "Pokłosie" to im przejdzie!

  Hamilton,  16/07/2013

swistak: "Ta deklaracja to żydowskie szyderstwo, bo Według talmudu, goj jest zwierzęciem i z niego czerpano pełnymi garściami te koszerne brednie" - to twój komentarz z dnia 10.12.2012 r. Chodzi o deklarację praw zwierząt. Byłeś jedynym, który zagłosował na kretyński artykuł "Nienawiść do ludzkości według Deklaracji Praw Zwierzęcia." Teraz łkasz i płaczesz rzewnymi łzami nad losem zwierząt. Trudniej o większy fałsz, obłudę i hipokryzję. Tak ślicznie umiesz pieprzyć o moralności.

  mojra  (www),  17/07/2013

@Hamilton Starszy: Ten komentarz jest szyderstwem z własnej inteligencji Hamiltonie, bo art. nie jest autorstwa Świstaka!

  Hamilton,  17/07/2013

@mojra: Głosowanie na artykuł jest wyrazem poparcia dla myśli i argumentacji autora tekstu. To jest oczywiste dla zdecydowanej większości użytkowników eioby, poza nielicznymi wyjątkami dla których przerasta to ich intelektualne możliwości. Takich też musimy akceptować.

  swistak  (www),  17/07/2013

@Hamilton Starszy: jest staropolskie przysłowie" uderz w stół a cymbał się odezwie"

  Hamilton,  17/07/2013

@swistak: Jest też takie: "Nieszczęścia chodzą parami".

@Hamilton Starszy: Musimy mistrzu!

  7-dni  (www),  17/07/2013

Okej! Ja będę za ubojem rytualnym, ale... coś za coś! Żydzi i Muzułmanie mają WSZYSTKIE operacje itp. przechodzić bez znieczulenia... więc coś za coś...

CYT.: „Ubój rytualny - czyli co?
Najdłużej walczą krowy i byki - czyli bydło.
Procedura wygląda tak, że zwierzę (krowa) wpędzane jest do metalowego bębna w kształcie walca i tam unieruchamiane. Wystaje z niego jedynie głowa, którą odchyla mechaniczny kołnierz - odsłania on gardło. Bęben obraca się o 180 st., by zwierzę było do góry nogami.
- To przyspiesza ubój, o wiele łatwie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18/07/2013

@Janusz Dąbrowski: Bóg na te rytuały patrzy z radością i z uwielbieniem błogosławiąc swój pobożny i bogobojny ludek. Tak to jest jak wiara odbiera rozum.

Glos za rysunkowy czarny humor... z moralem.
Swistaku, to jak wlasciwie jest z Twoim stosunkiem do Deklaracji Praw Zwierzęcia... respektowanej rowniez przez ONZ?

  swistak  (www),  18/07/2013

@youngcontrarian: To ukłon żydomasonów w stronę gojów, by tez mieli jakieś prawa!

Prawo polskie powinno być przestrzegane przez wszystkich cudzoziemców osiedlających się tutaj. Dyskusje polityczno-religijne typu przedstawionego w tym artykule, należy kategorycznie ukrócać na szczeblu dyplomatycznym, a nie pozwalać sobie na głowę wchodzić... Nie każdych tradycji należy się sztywno trzymać, w końcu ewoluujemy świadomościowo...

  annamu,  19/07/2013

Bóg nie musi ludziom przypominać, że pochodzą od zwierząt (co widać w ich zachowaniu), ale na pewno czeka z cierpliwością, kiedy może ich nazwać ludźmi. Dopóki nie będą ludźmi, nie tylko z wyglądu ale i zachowania, to nie mają co liczyć na dostrzeżenie ich przez Boga.
Modlitwy, błagania tych nie pełnych "stworków", ich bełkot nie docierają do Boga gubiąc się w zgiełku jęków bestialsko dręczonych, zabijanych w męczarniach zwierząt i ludzi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska