Login lub e-mail Hasło   

Mój pierwszy artykuł - BOINC

Generalnie znałem EIOBA, bo kiedyś pewna miła pielęgniarka ;) chciała abym poczytał o witaminie B17 lecz moja aktywność na tym się skończyła. Proszę więc o wyrozumiałość !
Wyświetlenia: 847 Zamieszczono 22/07/2013

      Ostatnio na którymś z blogów znalazłem opis projektu BOINC, który wywodzi się wprost z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Zasada jest taka, że instalujemy oprogramowanie, które wykorzystuje nasz komputer, a w zasadzie jego wolne zasoby w celach naukowych. Programik ten możemy wyłączyć w dowolnej chwili, lecz mi osobiście nie przeszkadza i robię wszystko tak jak do tej pory, a nie mam wcale najnowszego komputera.

Istnieje kilkanaście lub kilkadziesiąt projektów które możemy sobie wybrać i w których później bierzemy udział. Ja osobiście uczestniczę w EINSTEIN@HOME, który służy do wyszukiwania słabych sygnałów pulsarów - jest to projekt Instytutu Maxa Plancka. 

Na stronie głównej BOINC przeczytałem, że uczestniczy w tym około 235 tysięcy osób, które dzięki swoim komputerom wytwarzają moc 6,255 petaflopów czyli 6,25 biliarda operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Dla porównania dodam, że najpotężniejszy superkomputer zeszłego roku TITAN (USA) miał 17,59 petaflopów, a więc razem mamy prawie połowę tego !

Wg Wikipedii dostajemy za to punkty kredytowe, ale nie wiem co to nam daje i nikt mi jeszcze nie przysłał firmowego kubka czy zapalniczki ;) Jadnak nie o to tu chodzi i myślę, że cel jest szczytny i wart uwagi. Poniżej przedstawiam link do Wikipedii (mam nadzieję, że można), bo jest tam ładnie wszystko opisane i bez sensu abym kopiował tutaj gotowy tekst oraz stronę główną BOINC.

Dziękuję za uwagę.

pl.wikipedia.org/wiki/Berkeley_Open_Infrastructure_for_Network_Computing

Boinc:

boinc.berkeley.edu

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 891
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 853
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 543
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1316
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 755
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1086
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142514
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243527
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 113093
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  mojra  (www),  23/07/2013

i obyś się nie dowiedział, bo życie leminga ma być bezstresowe! http://eiba.pl/1d

Bez komentarza gościu. Szkoda, że tylko tyle zrozumiałeś.

Też brałem udział w takim programie, ale mój komputer trochę "fiksował", jakby zwalniał. Nie mniej to fajne, poczuć się uczestnikiem projektu, badającego Kosmos. Dowodzi również słuszności zasady, że razem można więcej.

Gdyby tak można ... gdyby tak można połączyć nasze siły w programie naprawy świata. Jak sądzisz, dużo komuterów by się do tego podłączyło?

  swistak  (www),  23/07/2013

@świnia: Mirek! Są programy hakerskie jak i służb wywiadowczych wykorzystujące, bez naszej wiedzy, moc obliczeniową naszego kompa. Może to być taki projekt!

Szczerze ? Nawet gdyby, to po ostatnich rewelacjach z amerykańską NSA już mnie nic nie zdziwi i chyba prześwietlili wszystko co chcieli. Po drugie: oni cały czas działają i to, że Snowden pokazał światu te rewelacje nie oznacza, że zaprzestali swoich działań. Przypomnę tylko, że brały w tym udział takie firmy jak: GOOGLE, FACEBOOK, YOUTUBE, APPLE, YAHOO i pewnie inne o których nie wiem, a nie oszukujmy się każdy praktycznie ma jakiś związek z w-w firmami poprzez różnorakie konta. Pozdrawiam

@glogowiak: Zawsze uważałem, że poznawanie świata w każdej formie (chociażby przez udział w programie BOINC )prowadzi do odrzucania mitów i bajek serwowanych nam przez ludzi, którzy tego świata nie chcą poznawać. Wielkie gratulacje dla autora artykułu.

A propos programów szpiegujących, które Cię tak martwią - polecam dzisiejszą notkę PAP-u.

http://www.pap.pl/palio/html.r(...)9493100Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska