Login lub e-mail Hasło   

Czary mary, nie do wiary.

Przyszłość i jej niezbadana dotąd głębia fascynowała ludzkość od zarania dziejów. Bo nigdy nie wiadomo, co dla nas szykuje.
Wyświetlenia: 1.660 Zamieszczono 24/07/2013

Ta niepewność na to, co ma nadejść bywa nieobliczalne, niewyobrażalna, zatrwożona, ale też fascynuje i pociąga. Niepokoi, bo obawiamy się tego nieznanego. Dlatego coraz częściej sięga się do nadprzyrodzonych sposobów zdobycia wiedzy, co przed nami.

Z racji tego, że problemy sie piętrzą a wiara w Boga coraz wiotsza, zlaicyzowana, ludzie poszukują wciąż łatwych dróg do nurtujących ich spraw. Niespodzianki to nie to samo co niespotykane zdarzania, na które kompletnie nie mamy żadnego wpływu. Działalność zakrawająca o daleko idący erotyzm może okazać się wielce zawstydzające i kompromitujące dla tego biznesu. Jak ktoś prezentuje swe nagie ciało w sposób jednoznacznie wyzywający i prowokujący. Jego największy konkurent wróżbita Maciej twierdzi, że cała ta sytuacja jest oburzająca i obnażając braki profesjonalizmu. Nie wiadomo jaki cień ta sprawa rzuci na jego życie, zarówno prywatne, jak i zawodowe. Tajemne moce bywają
niezwykle niebezpieczne.

EZO TV wypełnia czas antenowy i miejsce na kablowym i cyfrowym multipleksie ezoteryką w czystej formie. Czym jest i jaką rolę społeczną spełnia? Głównie są to programy interaktywne, w których widzowie poprzez połączenie telefoniczne albo kontakt smsowy. Taki specjaliści od przyszłości korzystają z kart tarota, run czy wahadełka. Najważniejszym elementem takiej porady telewizyjnej jest imię, data urodzenia osoby zainteresowane, bardzo dobrze skonkretyzowanie pytanie sfery życia, której ma dotyczyć. Najmniej radykalne bywają szczęśliwe liczby, kiedy je wysłać i jaka to będzie wygrana. Są jak cyganki na ulicy, uprawiają wróżbiarstwo, nie zapominając o poborze stosownych opłat. Łącznie jest ich 150. Zawsze jest w kim wybierać. Koszt rozmowy z losowo wybranym wróżem wynosi 3.69 zł za każdą minutą połączenia. Tak na prawdę trafia każdy, kto dzwoni, ponieważ najczęściej trafia się do poczekalni. Jest to ukryta promocja systemu telefonicznego typu infolinia.

Doradcy ezoteryczni podczas swoich całkiem długich monologów poradnictwa mają przykazane odgórnie od producentów telewizyjnych, aby przy pytaniach o zdrowiu zawsze do specjalistów. Z reguły są to nudne, wciąż gadające postaci rejestrowane w formacie amerykańskim - od pasa w górę.

Najwięcej programów z ezoteryką, magią i wróżbami emitowane są na kanale KosmicaTV, przynależającego do polskiego oddziału niemieckiego firmy Adviqo. Dostępna jest w sieci kablowej UPC oraz w Internecie.

  • Najbardziej spektakularni:
  • Dawid czy Piotr Notaniewski, zawsze ubrany w charakterystyczną koszule w prążki, nie mniej oryginalna czarna kamizelka, dość wydatny nos, mocno zarysowana szczęka. 
To jego pozorna kreacja na kogoś godnego zaufania, który za pieniądze żeruje na naiwności ludzi, którzy chcą szybko rozwiązać swoje życiowe problemy. Posługując się rzekomym "uzdrowieniem anielskim" nawołuje "Wzywam armię anielską do Waszego życia, wypalam świętą pochodnie ognia sprawiedliwości, chorobę, zwątpienie i smutek. Archaniele Michale, przybądź do źycia tej rodziny. Napełniam Was wieczną miłością, dobrym zdrowiem i fortuną w życiu." Nie łudżmy się. Wszystkie te zabiegi są dla podtrzymywania wszelkich pozorów. W rzeczywistości wróż Dawid to człowiek o dziwnych zainteresowaniach w pokazywaniu swego nagiego ciała. Internet w tej kwestii jest dość płytki. Dlatego tak łatwo można dotrzeć do treści bardziej kompromitujących. A tego prawdopodobnie nie przewidział! Cały Internet aż huczy od najnowszych, bardzo gorących wieści na temat śmiałych, niecenzuralnych poczynań jednej z gwiazd programu Kosmica. Na tą okoliczność postanowiłam przyrzec się temu środowisku. Tymi spektakularnymi poczynaniami są zdjęcia roznegliżowanego mężczyzny, łudząco podobnego do telewizyjnego wróżbity Dawida, którego prawdziwe imię jest zgoła inne.
  • Wróżbita Maciej jako jedyny przedstawia się swoim, a nie wymyślonym, niekiedy dziwnym bardzo imieniem. To tak na prawdę cały przedsiębiorczy kolektyw działający na medialnym rynku już 5 lat, w skład którego wchodzi rzeczony wróżbita Maciej oraz jego nadworny menager Tomasz Skwarc. Ten pierwszy jest na tyle barwną, ze doczekał się już swojej równie kolorowej parodii w wykonaniu kabaretu Czesuaf i nosi wtedy imię Wojciech.
  • Piotr Dacjusz Górecki i jego najnowszy program Tajemnice kwiatu życia pojawił się 20 marca o godzinie 20.
  • Agga Soyala Specjalizuje się w kładzeniu kart Tarota, w szczególności jeśli chodzi o pytania z dziedziny damsko - męską. Nowości i wyłącznie taką telefoniczną jest porada rodzinna. Można w niej zapytać o przyszłość całej rodziny. Wróżka specjalizująca się w sprawach miłosnych. Robi wrażenie osoby serdecznej i ciepłej. Jak sama mówi, przedstawia tylko prawdę, gdyż prawda jest jedynym czynnikiem, który sprawia, że widz wraca do danej wróżki. Tylko, czy to jest realna przepowiednia? Nie bardzo w to wierzę! 


Szklana kula, czarne koty, karty tarota, czy runy, wróżenie z fusów, tajemne wahadełka. To nic w porównaniu z klątwami rzucanymi przez dziwne postaci. Wszystko to na wyciągniecie ręki, a raczej na kłiknięcie myszki. A tam Lilith Black Moon, zgodnie z dawnymi podaniami, która upodobała sobie kobiety w ciąży i niemowlęta jako swoje ofiary. Wróżka o tym pseudonimie nic złego o sobie nie mówi, podaje się za rytualistkę, kabacistkę. Za niekoniecznie drobną opłatą jest w stanie wywołać tzn klątwę intencyjną, będącą rytuałem ściągającym tajemne, złe moce na niczego niespodziewającego sie niewinnego człowieka.

Co zleceniodawca mógłby jeszcze wybrać? Dalszy wybór jest nie mniej przerażajacy:

  • rozdzielenie dusz
  • parzystopa dla tych, którzy nie chcą widzieć nieproszonych gości w domu
  • gra w śmierć wcieloną

Każdy tego typu program i jego kompletna, kompleksowa realizacja kosztuje 10 tys. zł. siła  sugestii i auto sugestii jest ogromna, dlatego tak często może dość do manipulacji.  Wróżbiarstwo zdobywa coraz to szersze rzesze zainteresowanych tą dziedziną osób. Symbole i tajemne znaki coraz to częściej towarzyszą zwykłym ludziom przynosząc w ich mniemaniu potrzebne im dobra typu szczęście, powodzenie w miłości czy w życiu zawodowym. Nieodpowiednio dobrany talizman może przynieść wiele złego. Kościół to wszystko wrzuca do jednego hasła nazywanego okultyzmem.


Chcemy znać przyszłość, żeby nas nie zaskoczyła. Chcemy wiedzieć jakie będą konsekwencje naszych działań. Element wariactwa jest chwytliwy i jakże pożądany. Fenomen tych programów polega na tym, ze ciekawość i niepewność to podstawa do choćby minimalnego działania. Choć telefon do wróżki, to cos co nie skłania do zmiany swego życia, zależy nam na prostej do realizacji recepcie.

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1149
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1114
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1026
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 620
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1111
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 627
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1699
6
komentarze: 5 | wyświetlenia: 275
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 295
5
komentarze: 20 | wyświetlenia: 206
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142888
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245478
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Strzyga  (www),  24/07/2013

Wróżbita Maciej przyprawia mnie o mdłości, zawroty głowy, padaczkę i wszelkie nieprzyjemne dolegliwości... Nie do wiary jest to, że ludzie dają się tak nabierać i dzwonią do niego.

@Strzyga: Bo bez czarów marów nie da się żyć. Mam właśnie dołek psychiczny i chciałbym, żeby ktoś mi podpowiedział jak dalej postępować - ale bez chemii i innych takich ogłupiaczy jak alkohol, papierosy, narkotyki czy seks ... No i co robi ktoś taki jak ja? Idzie na spacer z psem i zatapia się w urojeniach ... I dzieje się cud! Czary mary - czuję powiew wewnętrznego odrodzenia!

Więc wróżbi

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska