Login lub e-mail Hasło   

Precz z Koziołkiem Matołkiem

nierozpoznane zagrożenie cywilizacji
Wyświetlenia: 3.081 Zamieszczono 28/07/2013

Indeks Ksiąg Zakazanych – opracowywany i ogłaszany przez Kościół katolicki spis dzieł, których nie wolno było czytać, posiadać i rozpowszechniać bez zezwolenia władz kościelnych. W indeksie umieszczane były publikacje uznane za niezgodne z doktryną katolicką, wśród nich znalazły się też dzieła naukowe i filozoficzne, m.in. Galileusza, Kanta, Keplera, Kopernika, Monteskiusza, Mickiewicza czy Woltera. Ostatnie wydanie Indeksu, opublikowane w 1949 roku, zawierało 4126 dzieł.

W czerwcu 1966 roku Kongregacja Nauki Wiary stwierdziła, że Indeks pozbawiony jest znaczenia dyscyplinarno-karnego, ale zachowuje swoją wartość moralną jako ostrzeżenie przed treściami szkodliwymi dla wiary i dobrych obyczajów. Odtąd jest kwestią sumienia wiernych. Wydawałoby się, że ten okres przeszedł do historii.

Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 roku zaleca jednak biskupom czuwanie, by wpływ środków przekazu i słowo pisane nie szkodziły wierze i obyczajom wiernych.

Oficjalnie kościelnej cenzury nie ma, ale naciski na wiernych i ich sumienia pozostały.

Oto czego nie powinno się czytać zdaniem kościoła dzisiaj:

Joanne Kathleen Rowling i jej książek o Harry Potterze
Paulo Coelho
Gombrowicza
Lema
i wielu innych, których nie chce mi się wpisywać, bo nie zamierzam uczestniczyć w tym "dziele" naprawy świata.

okazuje się się też, że nie powinniśmy słuchać wielu otworów muzycznych, w tym The Rolling Stones i The Beatles, których muzyka pobrzmiewa... szatanem.

Czytanie niewłaściwych treści i słuchanie muzyki inspirowanej szatanem skutkuje tym, że przybywa egzorcystów. W ciągu ostanich 10 lat z czterech do ponad stu i wszyscy mają zajęcie.  Może leczą  tych opętanych przez pewne Radio.

Największym zagrożeniem ostatnio jest GENDER.

 Wręcz śmiertelnym, porywnywalnym z faszyzmem i komunizmem i to razem wziętych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje gender jako „stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet”.

Nie wiem do jakich konkluzji i wniosków doprowadzi gender, ale na pewno nie skompromituje się bardziej od "uczonych" wywodów ojców kościoła, takich jak:

 "Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga, to naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyżnie"  -Św. Augustyn:

 "Kobiety są błędem natury z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu, są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny"

„Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” - Św. Tomasz z Akwinu,

„Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.”- sw. Ambroży,

„U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” - Clemens Alexandrinus,

„Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” - św. Jan Chryzostom,

świętość jak widać nie chroniła od głupoty i chorobliwych obsesji.

Gender nie potępi też zapewne skłonności do ubierania się w czarne lub czerwone, długie, zapinane pod szyję kiecki zwane suntannami.. 

Na liście tych "śmiertelnych" zagrożeń cywilizacyjnych brakuje mi " Koziołka Matołka". Ma rogi i kopyta, a pod pozornie dobroduszną postacią kryje się nieokiełznana bestia , zwykły, podły żydomason ,  opanowany szatańską chęcią odwiedzin w kuźni. W kuźni, która musi kojarzyć się z ogniem piekielnym i zapachem siarki. Jego wpływ na nasze małe oglądające go aniołki musi doprowadzić je po czasie do moralnego upadku. 

Za wprowadzeniem cenzury zawsze stali, jeśli nie koziołki to na pewno matołki.

Podobne artykuły


32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 18804
28
komentarze: 51 | wyświetlenia: 1931
30
komentarze: 54 | wyświetlenia: 6817
26
komentarze: 51 | wyświetlenia: 47447
26
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1327
24
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3213
24
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4372
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 9393
22
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1550
23
komentarze: 26 | wyświetlenia: 5759
20
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2169
19
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1158
19
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1487
18
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2883
16
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2175
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Taaa... Jakiż byłem naiwny zachwycając się Koziołkiem Matołkiem! W swojej ćwokowo-lemingowej ignorancji nigdy bym nie przypuszczał, że to wredna postać, synonim "myszowatego" z różkami... PRECZ z tym Koziołkiem! Na stos-że go! Alibo choć próbę wody mu sprawić... :)

  arturant,  28/07/2013

Chciałbym jeszcze i ja, się ukorzyć w poczuciu bezsprzecznej winy , i o wybaczenie i pokutę błagać. Pacholęciem będąc , karmiono mnie jakże szatańską dobranocką "Bolkiem i Lolkiem " zwaną. Przygody tych ,niewątpliwie, gejów oglądałem nie mając pojęcia o śmiertelnie ciężkim grzechu jaki popełniam. Nawet gdy ,do tychże zepsutych młodzieńców dołączyła młoda niewiasta Tola , nie zauważyłem oczywistego "trójkąta" ,symbolu sexualnego rozpasania i niewątpliwej dewiacji.

@arturant:
:)))

  Noemi*,  28/07/2013

Na liście podejrzanych może się również znaleźć Kubuś Puchatek bo myśli tylko o sobie i konsumpcji miodu. Ma samych przyjaciół facetów, z czego jeden jest na pewno gejem -Prosiaczek, drugi prowadzi rozwiązły tryb życia -Tygrysek, a trzeci jest transwestytą -Pan Sowa. Jedyna kobieta w tym towarzystwie to samotna matka, kto jest ojcem? – co się stało z tradycyjnym modelem rodziny? Pozostali bohatero ...  wyświetl więcej

  jotko49,  28/07/2013

@Noemi*: Jestem zdołowany, czy Jacek i Agatka też są skalani jakąś niepoprawnością. Aż boję się wspomnieć Ptysia.. czy inne hamerykańskie Donaldy, itp. bajeczko-dobranocki. Każdemu można jak widać coś przypiąć.
Rację miał St. J. Lec - Z czego powstałeś zależy od genetyki, w co się obrócisz, od polityki.

  Noemi*,  28/07/2013

@jotko49: Oczywiście takie związki jak Jacek i Agatka czy Jas i Małgosia przemycają treści wczesnej edukacji seksualnej, a to grzech, albo Żwirek i Muchomorek czyli dwaj faceci mieszkający w jednej chałupie i znoszący do niej wszystko co im w łapy wpadnie - toż to jednopłciowy związek dwóch gejów, a dobre uczynki robią tylko po to by otoczenie zaakceptowało ich odmienność seksualną. Nawet z pozoru ...  wyświetl więcej

  jotko49,  28/07/2013

@Noemi*: Masz talent i liczne zadatki,
by Guciów czy "inszych" wsadzać za kratki.
Na koniec pozwól że spytam się ciszej...
czy aby praktyki nie miałaś na Mysiej? :)) :))
Pozdrawiam.

  Noemi*,  28/07/2013

@jotko49: Jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję. A tak z ciekawości, jakaż to szacowna instytucja mieściła się na Mysiej?:-):)

  jotko49,  28/07/2013

@Noemi*: Doprawdy umknęło... :)
Cenzura, nr nie pamiętam. Starość nie radość i niema się czym chwalić...jedynie rumieńca okazjonalnie spalić. :-)
http://barteklawski.natemat.pl(...)a-mysia

  swistak  (www),  28/07/2013

Wszyscy tu, to albo wybitni znawcy poważnej literatury, albo rodzina Koziołka Matołka!

  jotko49,  28/07/2013

@swistak:
A nasza to wina? że dawniej w dobranockach brakło świstaków czy choćby "pingwina"... :))

  Noemi*,  28/07/2013

@jotko49: Za to był Krecik, może to był bajkowy przodek naszego Świstaka?, łączy ich również wspólna norka:-)

  jotko49,  28/07/2013

@Noemi*:
Wszelkie znaki na niebie a zwłaszcza ziemi,
wskazuja na pewne pokrewieństwo miedzy niemi.
Jako że ów ma dyżur po mojrze, bądz że tak łaskawa,
iż pożegnam mile, a rano z "gryzoniem" czeka nas kawa.

na Dobranoc może tylko fragmencik...

...Nim znów ucieknę, nic nie mając zgoła,
W podartym płaszczu, o porze zawiei,
Od zmienionego w sal

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/07/2013

@swistak: czy to nasza wina, że nie ma bajeczki o pobożnym swistaku-prawdziwym Polaku.

@Hamilton Starszy: Jeszcze nie ma. Ale może wspólnymi siłami napiszemy taką bajeczkę? Kto jest chętny. Efekt końcowy Świstak oceni osobiście.

Nie jestem pewna, czy te matołki i koziołki stali czy stały, ale skoro i tak czytać o nich nie wolno, to w sumie jest nieistotne.

Ta lista wymaga uzupełnienia.
Dla przykładu: Żwirek i Muchomorek, dwóch podejrzanych facetów, pewnikiem geje i ćpuny (tacy bladzi). Dalej: Smerfy: jedna kobita i tłum facetów (hm :)
Zapomniałeś też o Teletubisiach.
Trzeba wspierać te zbożne działania. Chyba nie chcesz swojej zguby?

  awers,  30/07/2013

Ale w Pacanowie biskupów też podkuwają. Cześć TM!

@awers: Serwus :)

Ta czarna mafia jest już na równi pochyłej i mogą sobie tylko powspominać jak to fajnie było zakazywać wszystkiego.

  swistak  (www),  04/08/2013

To by was uczcić i upamiętnić Makuszyński nazwał Koziołka Matołkiem!

  epegeiro,  04/08/2013

Babcia z Kiepskich uwielbiała Koziołka Matołka!

  wprwpr  (www),  09/08/2013

popieram

  ewfor  (www),  19/08/2013

„U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” - Clemens Alexandrinus, - Oj czuję czerwień na licach, chyba się wstydzę :)

Tyle pokus wokół, że ja nie dziwie się ani odrobinę narastającej fali opętań a tym samym coraz większej liczby, doskonale przygotowanych egzorcystów. Ostatnio czytałem Lema... chyba potrzebuje pomocy egzorcysty bo szatan wkradł mi się w myśli.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska