Login lub e-mail Hasło   

Świadomy Sen - Zagrożenia i Możliwości

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://gh0st.in/2013/07/swiadome-snienie(...)iwosci/
Świadome śnienie - Bardzo ciekawa umiejętność, będąca ostatnio coraz bardziej na topie. W tym artykule czym jest świadomy sen oraz co dzięki niemu możemy osiągnąć. Początek serii.
Wyświetlenia: 4.721 Zamieszczono 31/07/2013

Świadome śnienie

Niebezpieczeństwo i grzech czyha wszędzie!

Z racji, że ostatnio pogoda nas aż nadto rozpieszcza (36 stopni w cieniu!), a w związku z tym nie za bardzo chce nam się robić cokolwiek, to czemu by nie skorzystać z okazji i nie urządzić sobie sjesty? A skoro już mówimy o spaniu.. Czas na reaktywowaną serię "Świadomy sen".

swiadomysen

Lucid Dreaming (w skrócie LD), czyli właśnie świadome śnienie polega na możliwości ingerencji w własny sen. Kuszące prawda? Jak myślisz, jak to jest mieć możliwość zmiany każdego snu w podporządkowaną (albo nie, wybór należy do Ciebie) Tobie historię?

Jeśli już o możliwościach mówimy to zrobiłem mały research w sieci, szukałem głównie czego ludzie szukają.. Troszkę zaszokowały mnie pytania w stylu "Czy świadomy sen jest grzechem?", "Czy umierając w śnie umieram naprawdę?", " Czy jeśli zasnę w śnie to się nigdy nie obudzę?" (?!?).

1.Co do pierwszej wątpliwości - wybaczcie, każdy ma swoje sumienie, własnego Boga itd. Nie mi oceniać. Ale coraz bardziej mnie śmieszą pytania ludzi o to co jest grzechem,a co nie.

2. To pytanie jest moim faworytem. Kocham ludzi, którzy naoglądają się filmów a potem mylą je z rzeczywistością. Na wszelki wypadek odpowiem: Nie. Nie umierasz naprawdę. Przeżyjesz. W najgorszym wypadku obudzisz się z krzykiem. Ale na ogół "odrodzisz się" gdzieś w śnie.

3. Tak samo jak wyżej. Nie próbowałem zasypiać w śnie, ale z tego co wiem może Ci się po prostu "urwać film" aż do realnego przebudzenia. Bardzo groźne? Nie wydaje mi się.

Jeśli macie jakieś pytania co do zagrożeń płynących z snów piszcie śmiało.:)

swiadomysen - 2

No dobrze, jeśli już skończyliśmy z tymi pytaniami o niebezpieczeństwa skupmy się na nowych możliwościach.

Co oferuje Świadomy Sen?

Możesz:
- Latać, jest to chyba najlepsze uczucie jakie nasz mózg może wytworzyć:)
- Odgrywać postacie z filmów, książek, tworzyć całe światy
- Jeść różne potrawy
- Podróżować
- Uprawiać seks ( God, nigdzie o tym nie piszą?!? ;) ..)
- Bawić się w Boga (masz nieograniczone możliwości tworzenia), Generała, Szeregowego żołnierza, Assasyna, możesz być każdym
- Możesz malować, projektować (Pamiętaj, że wszystko co stworzyłeś w świadomym śnie pozostaje w twojej głowie. Możesz to potem wykreować "w rzeczywistości")
- Ćwiczyć swoje umiejętności, rozwijać kreatywność, przezwyciężać swoje granice, "testować" różne sytuacje

swiadomysen - 1

Tyle jeśli chodzi o możliwości i "zagrożenia"  świadomego snu. Już w następnym wpisie zajmiemy się pierwszym krokiem w stronę LD :) Korzystając z chwili czasu - Co zrobisz w swoim Świadomym Śnie?:)

Gh0st

(Wpis pochodzi z mojego bloga - Gh0st.in )

Podobne artykuły


20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 11533
77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38325
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10162
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4256
33
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2601
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2633
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6256
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3740
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21752
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1688
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68732
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11057
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska