Login lub e-mail Hasło   

Profilaktyka przede wszystkim

Z pozoru wszyscy jesteśmy zdrowi, przynajmniej tak nam się wydaje. Ale codzienny tryb życia, stresująca praca, brak czasu, często działają na naszą niekorzyść.
Wyświetlenia: 726 Zamieszczono 09/08/2013

Badania wykazują, że depresja i stres mogą podwoić ryzyko udaru. Według badań Journal of American Heart Association, depresji u kobiet w średnim wieku dwukrotnie zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Istotne jest więc zapobieganie i leczenie depresji wśród młodych kobiet, ponieważ może to mieć znacznie większy wpływ na późniejsze życie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby niwelowanie stresu związanego z codziennym życiem, ponieważ to właśnie ciągły stres jest jedną z przyczyn depresji i jest on jednym z czynników występowania chorób serca.

Aby wiedzieć, czy jesteśmy bezpiecznie, nienarażeni na problemy z naszym sercem powinniśmy się regularnie badań i dbać o siebie. Na polskim rynku pojawiają się badania pomagające określić ryzyko zachorowania na choroby serca. Dzięki nim każdy jest w stanie określić swoje ryzyko, dowiedzieć się jakie u niego występują czynniki ryzyka i jak je ograniczyć, aby ustrzec się przed problemami z sercem w przyszłości.

Takie badania profilaktyczne odgrywają bardzo istotna rolę w życiu całego społeczeństwa. Przede wszystkim zapobiegają występowaniu chorób albo pomagają je wykryć i leczyć. Często się badając, mamy swój stan zdrowia pod kontrolą. Gdy tylko pojawiają się niepokojące wyniki, jesteśmy w stanie szybko zareagować i wdrożyć odpowiednie środki zapobiegawcze, może to być nowa dieta, aktywność fizyczna, poszerzenie diagnostyki albo odpowiednie leczenie. Dzięki regularnym badaniom profilaktycznym możemy skutecznie radzić sobie z chorobami cywilizacyjnymi i ze skutkami starzenia się.

Sporo poradni zdrowotnych organizuje dla swoich pacjentów bezpłatne, profilaktyczne badania kardiologiczne np. badania EKG. W Polsce realizowane są także akcje promujące zdrowy tryb życia dla serca, uświadamiające o niebezpieczeństwie jakie wiąże się z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem tętniczym i podwyższonym poziomem cholesterolu. Tego typu akcje są organizowane w ogólnodostępnych miejscach w mieście np. w galeriach handlowych, na rynku, w parkach. Programy edukują, mobilizują do regularnych badań, udostępniają badania zwykłemu Kowalskiemu, który zazwyczaj nie ma czasu na „chodzenie” po poradniach lekarskich, dają możliwość konsultacji z kardiologiem i dietetykiem oraz zmieniają życie człowieka na lepsze i zdrowsze.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1284
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1616
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1013
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2042
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1418
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 823
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 791
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1524
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2126
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska