Login lub e-mail Hasło   

Merkel przeciwko adopcji dzieci przez homoseksualistów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pch24.pl/merkel-przeciwko-ado(...),i.html
. „Rodzina i małżeństwo są fundamentem naszego społeczeństwa. To rodzina powinna pozostać pod szczególną ochroną państwa” – dodała kanclerz.
Wyświetlenia: 545 Zamieszczono 13/09/2013

„Chadecka partia CDU nie przewiduje żadnej ustawy o prawie do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe” – powiedziała kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla „Katholische Nachrichten-Agentur”. „Rodzina i małżeństwo są fundamentem naszego społeczeństwa. To rodzina powinna pozostać pod szczególną ochroną państwa” – dodała kanclerz.

 

- Chadecy nie planują przygotowania ustawy o prawie do adopcji dzieci przez związki homoseksualne – stwierdziła w rozmowie z „Katholische Nachrichten-Agentur” kanclerz Merkel  i jednocześnie podkreśliła, że „nie do zaakceptowania jest natomiast dyskryminacja osób homoseksualnych”.

 

„Należy także respektować orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (Bundesverfassungsgericht), które mówi o możliwości tzw. adopcji sukcesywnej, polegającej na tym, że związki homoseksualne mają prawo zaadoptować dziecko, które wcześniej należało do jednego z partnerów” – twierdziła kanclerz.

 

W odniesieniu do „Dokumentu Kościoła Ewangelickiego” („Das Familien-Papier der Evangelischen Kirche”) – który postuluje rozszerzenie pojęcia rodziny o związki homoseksualne – przewodnicząca CDU zaznaczyła, że „oczywiście każdy ma prawo do życia na swój sposób, bowiem zapewne i w innych formach związków obecne są wartości istotne dla społeczeństwa”. – Niemniej jednak to rodzinie i małżeństwu należy się szczególna ochrona państwa – podkreśliła Merkel. 

 

Kanclerz Niemiec pozytywnie odniosła się również do działalności Kościołów chrześcijańskich, zachęcając przy tym do tego, aby „kościoły były bardziej żywe i otwierały ludzi na chrześcijaństwo”.

- Słuszne jest natomiast oddzielanie Kościoła od państwa. Bowiem są ku temu wystarczająco dobre powody – zaakcentowała Merkel.

 

W wywiadzie dla „KAN” kanclerz przypomniała również, że „każde społeczeństwo opiera się na wartościach i normach, które uznaje za ważne (… ) w Niemczech są one niewątpliwie zakorzenione w chrześcijaństwie”.

 

Zadaniem państwa z kolei pozostaje – według Merkel – wspieranie wolności religijnej, międzynarodowego dialogu pomiędzy ludźmi różnych wyznań. – Obecna sytuacja chrześcijan w Syrii i Egipcie powinna nam przypomnieć, jak bardzo ważna jest wolność praktykowania swojej religii – podsumowała Merkel.

 

 

Źródło: Katholische Nachrichten-Agentur

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1596
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 761
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 461
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1031
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 723
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 994
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska