Login lub e-mail Hasło   

Obrońcy praw człowieka…za zakazem homo-propagandy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pch24.pl/obroncy-praw-czlowie(...),i.html
Co za szok postępacki ! Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka opowiedziały się za rosyjskim zakazem propagandy homoseksualnej - przynajmniej w odniesieniu do dzieci.
Wyświetlenia: 549 Zamieszczono 13/09/2013

Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka nieoczekiwanie opowiedziały się za rosyjskim zakazem propagandy homoseksualnej - przynajmniej w odniesieniu do dzieci. Ich zdaniem propagowanie tego zboczenia wśród najmłodszych jest pogwałceniem praw człowieka. Zgodnie z przegłosowanym jednogłośnie przez rosyjską Dumę w czerwcu prawem promowanie homoseksualizmu wśród nieletnich jest karalne.

Hiszpańska organizacja Profesionales por la Etica uznała wprowadzone przez Rosję prawo za akt ochrony rodzin. Zdaniem jej przedstawicieli Rosja broni "prawdziwych i powszechnie uznawanych praw człowieka w opozycji do sztucznych wartości, takich jak organizacja seksualna i tożsamość genderowa". Uchwalone przez Dumę prawo "broni niewinności dzieci" i "praw rodziców".

Zakaz homoseksualnej propagandy w Rosji sprowokował międzynarodową debatę, a także potępienia ze strony państw i organizacji popierających rewolucję obyczajową. W tej kwestii wypowiedział się m.in. prezydent Stanów Zjednoczonych, Barrack Obama. Powiedział on, że "traci cierpliwość" z powodu działań krajów zmierzających do "zastraszania" homoseksualistów.

Ustanowione przez Moskwę prawo stało się nawet przyczyną głoszenia potrzeby bojkotu olimpiady zimowej, która ma się odbyć w Soczi w lutym 2014 r. Do bojkotu namawia także pro-homoseksualna organizacja All Out. Nie zmieniło to jednak stanowiska władz Federacji Rosyjskiej. Rosyjski wicepremier Dmitry Kozak poinformował Komiter Olimpijski, że podczas trwania igrzysk prawo będzie w pełni stosowane. Wezwania do bojkotu są jednak jak dotąd mało skuteczne. Bojkotowi igrzysk przez reprezentacje narodowe sprzeciwia się według sondaży Forum Research, 58 % Kanadyjczyków i taki sam odsetek Amerykanów.

Rosyjski zakaz dotyczy nie tylko promowania zboczeń seksualnych u dzieci, lecz także innego typu propagandy – np. tzw. parad równości. Władze rosyjskie motywują go koniecznością respektowania własnej opinii publicznej, a także powodami zdrowotnymi – takimi jak większe ryzyko zakażenia wirusem HIV podczas homoseksualnych kontaktów płciowych. Z tych samych powodów rozważany w Rosji jest zakaz oddawania krwi przez homoseksualistów.

Na temat tego typu zagrożeń pisał ostatnio (w lecie) także uznany dziennik medyczny "The Lancet", który poinformował, że homoseksualiści przenoszą wirusa HIV 18 razy częściej, niż heteroseksualiści z powodu zagrożeń związanych z charakterystyczną dla nich aktywnością seksualną. Choć generalnie liczba zakażonych HIV na świecie się zmniejsza, to homoseksualiści są tu wyjątkiem -w tej grupie odsetek chorych wzrasta. Z homoseksualizmem wiąże się także większe niebezpieczeństwo uzależnienia od substancji psychoaktywnych, depresji i samobójstw.


 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1597
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1181
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 761
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 461
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1031
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 723
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 995
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

Każda organizacja, która chroni prawa człowieka, powinna skupiać się przede wszystkim na tych, którzy przez homoseksualistów mogą zostać skrzywdzeni. A, niestety - dzieci można zawsze skrzywdzić najłatwiej...

  Hamilton,  14/09/2013

@matimef: "Każda organizacja, która chroni prawa człowieka, powinna skupiać się przede wszystkim na tych, którzy przez homoseksualistów mogą zostać skrzywdzeni." Powinna pominąć heteroseksualnych krzywdzących dzieci? Krzywdy nie mają przymiotników. Prymitywny schemat myślowy prowadzący do wniosku rodem z magla : jak homo to pewnie pijak, ćpun, pedofil, bezbożnik, złodziej i mańkut.

  swistak  (www),  15/09/2013

@Hamilton Starszy: wciągnąłeś wnioski zgodne z tym, co o homo sądzi Bóg Jahwe!

  Hamilton,  15/09/2013

@swistak: Nie mam pojęcia co o homo sądzi Jahwe. Im mniejszy rozumek tym większa zdolność rozpoznania psychiki Boga.

Chciałoby się rzec "ludzie tam jest otwór kloaczny !" :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska