Login lub e-mail Hasło   

Słowa to tylko słowa?

Każdy z nas popełnia błędy. Jedni większe, inni mniejsze, ale każdy z nich boli. Wydaje nam się, że przeprosimy i po sprawie. Niestety nic w życiu nie jest takie proste. Jeden b...
Wyświetlenia: 746 Zamieszczono 16/09/2013

Każdy z nas popełnia błędy. Jedni większe, inni mniejsze, ale każdy z nich boli. Wydaje nam się, że przeprosimy i po sprawie. Niestety nic w życiu nie jest takie proste. Jeden błąd, drugi, trzeci. Każdy kolejny popełniamy z jeszcze większą łatwością. Bo przecież skoro ktoś wybaczył nam raz, to czemu nie może tego zrobić znowu? Wszystko ma swoje granice, które niestety bardzo łatwo jest przekroczyć.

Wybaczasz, próbujesz zapomnieć, ale czy jest to możliwe?

Im bliższy ktoś Ci jest, tym trudniej. Wydaje Ci się, że wszystko znowu jest w porządku, że patrzysz na tą osobę tak jak dawniej. No właśnie- wydaje Ci się. Już zawsze będziesz czuć niepewność, a nuż znowu się to powtórzy.

Zwracasz większą uwagę na to co mówisz, na to co mówią inni. We wszystkim szukasz drugiego dna, podtekstów, ukrytych myśli.

A co z zaufaniem? Raz stracone ciężko jest odzyskać, o ile w ogóle jest to możliwe.

Tylko czy znajomość, w której brakuje zaufania ma jakikolwiek sens?

Dystans jaki między sobą budujemy, blokady, które ustawiamy stają się powoli nie do pokonania.

To prawda- wszyscy ranią. Tylko czy wszyscy są warci naszego cierpienia?

Kropla drąży skałę. To nie jeden wielki błąd, ale wiele małych może złamać człowieka. Każdy, bez znaczenia jaki silny by się wydawał nie przetrwa ataku nieskończonej ilości cierpienia.

Najprościej jest pokazać, że coś nas nie rusza, po co inni mają wiedzieć jak bardzo jesteśmy zranieni, jak bardzo coś nas dotknęło. Zakładamy maskę i dopiero, gdy jesteśmy sami wyciągamy nasze emocje na wierzch.

Według mnie najgorsze są słowa rzucane na wiatr. Tylko po co ludzie to robią? Czy to sprawia im jakąś dziwną satysfakcję? Czy może tak naprawdę nie zwracają uwagi na to co mówią? Na to, co poczuje druga osoba, w jakiej sytuacji ją stawiają? Później im się wydaje, że wystarczy przeczekać, złość minie i wszystko będzie takie jak kiedyś. Tu bardzo się mylą. To wróci ze zdwojoną siłą w momencie, w którym najmniej się tego spodziewają. 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1686
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1247
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 907
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 828
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 627
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 791
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1163
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 537
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Poruszyłaś temat przebaczenia, lecz przebaczenie potrzebne jest Tobie, dla Twojego własnego spokoju , natomiast do pojednania droga może prowadzić poprzez różne wymogi. Kto raz utraci zaufanie ... może go nigdy nie już nie uzyskać... jeżeli nie naprawi krzywdy przez siebie wyrządzonej ... pozdrawiam;)

Czy ten opis nie jest opisem wyizolowanym z rzeczywistości? Albo inaczej: skoncentrowanym na odczuwaniu siebie w oderwaniu od innych, przeżywających to samo? Wyobraź sobie, że w układzie dwóch ludzi, problem o którym piszesz występuje po obu stronach. Jeśli powiększymy nasze otoczenie, to okaże się, że pomiędzy dowolną relacją ludzi taki problem występujue - wzajemnie. Innymi słowy: to nie tylko m ...  wyświetl więcej

Nie bez powodu mówią, że nie można drugi raz wejść do tej samej rzeki.

Wedug mnie słowa wynikają z naszego uzaleznienia od ... bakterii. Bowiem słowo jest fizycznym reprezentantem myśli. A więc, np. taka toxoplasma gondii, która zamieszkuje układ pokarmowy kota, potrafi zmienić sposób "myślenia" myszy i gdy ta jest toxoplasmą zrażona ... zapach kota zaczyna działać na nią jak afrodyzjak, a kot ... tylko na to czeka. Zresztą toxoplasma gondii dotyka nie tylko koty i m ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska