Login lub e-mail Hasło   

Z bogiem ,czy diablem?

Jak na ziemie,tak i w niebie, bóg bez diabla,a diabeł bez boga-to tak jak wiosna bez kwiatów.l
Wyświetlenia: 1.703 Zamieszczono 23/09/2013

Bóg tworzył człowieka , a diabeł radził,    twardość ,figlarność przyrodzenia ,a nie wielkość  da mu  powodzenie ,   woli wolnej  nie dawaj Ewie,raj w piekło zamieni  !Zamknij dziób czorcie powiedział . Kiedy Ewa się sprzeniewierzyła,przyznał rację,gdyby nie ty.aniółków by zniewoliła-, taki   nie narodzi,co kobiecie   dogodzi  rzekł. Onana   uśmierciłem  za to nie słusznie, Ledę córki gwałciły, prorocy haremy mieli , przez  moje brakoróbstwo. Przejdzie ono  na pokolenia grzechem pierworodnym  .
Z nieba viagrę    sypałem a mówiłam, ze manna ,  rozmnożyło tego co nie miara,   ziemia pod ich stopami ugina,zatruli  przyrodę,gorszą od mojej Sadowy  kaźń czynią.A jak ziemia ód tego bum-w pyłek kosmiczny zamieni-co z nami będzie,  czyja to wina pytał diabeł ?.
Na zasiłku dla bezrobotnym bóg-to dopiero nowina,sobie radę dam-powiedział diabeł.W niebie mnóstwo  świętych,cnotliwych,sam JP2 aż pięćset  wyprodukował,ale zacznę od  wiecznie cnotliwej,a skończę na  aniołkach stróżach, nie schronią  po katach,bo niebo okrągłe.

A puki co  twoje namiestnicy ziemscy z grzechu pierworodnego robią biznes,a na mnie walą winę  ! Gdzie  sprawiedliwość-pytał?
Ewa      krzyknęła w raju , ojcze Adama  maluch  jak paluch,  byłaś głuchy,a teraz i  ślepy,nie widzisz jak  deprawują,zniewalają ,a mnie oskarżają za nierząd i swawole.
Z czyjej winy  faceci   chcą,a nie mogą,a  dziewczyny  jak nie chcą to bardziej mogą.
Bzykać po bożemu, koszty utrzymania rosną, chować bachorów w biedzie?​
Świat zmierza ku zagładzie,
O to się nie martw-rzekł bóg, ulepimy Adama i Ewę bis w udoskonalonej formie- ,ale puki co , niechaj . modlą i    podlą,z nadzieja zmartwychwstania,
Nadzieja , matka głupich,ale  nie wolno jej pozbawiać,nie ma gorszej zbrodni kiedy człowiek pozbawia człowieka  nadziei
Niech obiecują więc złote ,góry,  ponowny raj.
Ale ja panie boże w to nie wierze,wiarę zabrał twój namiestnik.,spowiednik za kratą więzienną.
Serce na dłoni  położyłem a on go sprzedał judaszom . Obudziłam się z ręką w nocniku za późno.Niespełniane nadzieje ,rozczarowanie wiozłem w Polskę  z mianem zdradzonego . Koła na szynach wystukiwały pytania ,co dalej,co dalej?
Kraj piękny,życie krótkie,a szczęście  ma wiele  imion.Były kaski,maryśki,druga zona, szukanie sprawiedliwości od podstaw i dupa blada!
Zmartwychwstałem kiedy ciebie ujrzałem  , zaiskrzyło,,zawirowało -tys moja Marią Magdaleną  na zawsze -rzeklem
Nie ma nic piękniejszego od kobiety w tańcu, konia w galopie i białego żaglu na morzu-,,powiedziałem. I to zaistniało  w życiu moim.
. Rejsy fregatą z Rados ku brzegom tureckim ,lot do Brazylii,Sri-lanki,a nieodkryte wyspy przed nami..
Ku tobie płynę na białych żaglach wciąż ,na biało grzywy m galopuję w marzeniach i snach.Ścieżką rowerową śmigam,   kwiaty z ogrodu marzeń   wiozę ,  nie myślę ,'gdy mnie ciebie zabraknie- co zrobię z sobą ,w  ostatnią niedzielę życia., niech żyje wolność i swoboda i dziewczyna młoda śpiewam!
Wzloty i upadki życia złączyły nas , na szczęście recept nie ma, sami piszemy ,a że nie razem - to też szczęście.Wiemy aż nadto , mężowi- niedobrze,a żonie złe. Dobrowolnie   niszczyć co  odzyskano? .
Kiedyś kłamały usta , namiętności górowały  nad rozumem,  przyjaciół prawdziwych nie było, znajomych mnóstwo , a. samotności jeszcze więcej , i nikt nie zrozumie zawartej w niej goryczy. kto tego nie doświadczył.Co było,a nie jest   nie piszemy jednak  w rejestr.,liczy się tylko  to co teraz , bez obiecanek cacanek..

One domeną władzy i kościoła , my Kochajmy wolność , mówimy prawdę o sobie, zabliźnia  rany   przyszłości.,lepiej niż czas.
Na dłoniach onegdaj serca nasze ,a kopa dali,może z tej przyczyny ufamy tylko sobie I tylko zal,że czas tak leci zawrotnie, Nadążyć nie mogę za tobą.,a  Prosisz ,ożeń się ze mną.Chyba  żartujesz..  Gdybym był rówieśnikiem,nie odważyłbym  unicestwić wolności naszej.
Egzotyczne plaże  z zoną własną   każdego roku,   wyspy i zatoczki-kto to widział?A my wciąż odkrywamy nowe,odkrywamy siebie  w nich ! Ciebie- tam  Marią Magdaleną.,grzesznicą bez winy.-nazywam!
Wędrujemy   tak  lat ponad dziesięć  Brylantowe  to chwile, bajeczne..Dziękuję za niepowtarzalne  przeżycia ,  z popiołów odradziło  w nim  moje życie .-I jeśli kiedyś pod balkonem faceta z różą w zębach obaczysz -to ja na przepustce z piekła .. Przyjaciół prawdziwych nie zapomina    nigdy,za baśń z tysiąca i jednej nocy  klejnoty sypnę u stop twoich.W  piekle jak na ziemi nic za darmo.

Podobne artykuły


17
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2225
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1128
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1073
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 802
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 563
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 626
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 685
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 990
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 650
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 511
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  24/09/2013

Wierząc w diabła uwierzysz tak jak on w Boga. Diabeł się Go lęka a wściekłą nienawiść kieruje na człowieka, by go Bogu zohydzić. Bóg wybacza tym, co Go pokochają za dar życia i szaleństwo krzyża, by nas wykupić śmierci i zaprosić do życia wiecznego tylko tych, co się ukorzą i poproszą o miłosierdzie. Czyi nie ma nic za darmo! Prosisz masz!

@swistak: Nic za darmo za bóg zapłać i w kościele,pogrzeb co najmniej kilka tysięcy,a dotacje z budżetu państwa,a dacze,palące biskupie dar od diabla,czy dziewicy wiecznej?.

  ulmed,  24/09/2013

@Szymon Bachir: Możesz się śmiało do jakiejś organizacji nienawidzącej kościoła zapisać. Tyle nienawiści, a większość tego co piszesz to z brudnego palca.

Szymonie, wyrastasz nam na eiobowego myśliciela, bardzo fajny tekst i to w jedynym bardzo charakterystycznym stylu. Pozdrawiam serdecznie

  hussair  (www),  24/09/2013

@Krzysztof Mrozowski: ,, jedynym bardzo charakterystycznym stylu.'' Dokładnie. Wypada nam czerpać z tych unikalnych przekazów. Panie Szymonie, zdrowia życzę, choć myślę, że niejeden mógłby zazdrościć formy. :)

@Krzysztof Mrozowski: Miło to słyszeć,pozdrawiam

@hussair: Pozdrawiam mojego wiernego przyjaciela!

Zgadzam się z Krzysztofem, choć mnie osobiście bardzo razi Twoja alergia na zaimek zwrotny "się" oraz ortografia (póki piszemy przez ó a nie u).

To prawda "się i mnie wkurwia,a błędy ortograficzne raczej z pospiechu,gdyż myśli uciekają,a poprawiać automatycznie nie potrafię -nie usprawiedliwia to wszak niechlujstwa,pozdrawiam@Michał Aleksy Mentrak:

  rosa,  25/09/2013

"Ku tobie płynę na białych żaglach wciąż , na biało grzywym galopuję w marzeniach i snach. Ścieżką rowerową śmigam, kwiaty z ogrodu marzeń wiozę..."
dusza poety

@rosa: Dzięki z różami u twoich stop składam--bądz pozdrowiona w ogrodzie moich marzeń!

  rosa,  26/09/2013

@Szymon Bachir: onieśmielona uśmiecham się słonecznie

  annamu,  25/09/2013

Szymonie, nie idziesz ścieżką czy drogą życia - Ty już jesteś na autostradzie życia, gdzie nie ma ograniczeń w myśleniu. Tu nie przełączasz ręcznie "biegów" swoich myśli i co kawałek hamujesz (bo co powie religia).
Wierzenia > religie> święte "zabobony" > człowiek wolny, wyzwolony. Nie każdy to zrozumie. Tak jak w opowieści o żuczku gnojowym, który całe swoje życie od pokoleń miesz ...  wyświetl więcej

@annamu: Jesteś wspaniały,mianuję Cie moim prorokiem,pozdrawiam

  annamu,  25/09/2013

@Szymon Bachir: wierzę w nieokreślonego tzw. Boga, jednego ale za to prawdziwego, normalnego, nie potrzebującego mamony itd. ale szczerego słowa dziękuję, wypowiedzianego w myślach... Od dawna moje życie porusza się autostradą istnienia, a obok przez krzaczki, ścieżki, rozpadliny przedzierają się "zagubieni wędrowcy"... Pozdrawiam Szymonie

@annamu: Podzielam pogląd,cenie poszukiwaczy boga poza kościołem rożnych religii,pozdrawiam

  seta1212,  25/09/2013

@Szymon Bachir: Świetna, celna groteska, no i proza ogromnej zacności .-))

@seta1212: Połechtałaś mnie na dobranoc,bóg zapłać zacny człeku!

  seta1212,  26/09/2013

@Szymon Bachir: Szymon, zamiast "zacny człeku" powinieneś napisać "ludzkie panisko", to i ja byłbym połechtany tu ówdzie... :))

@seta1212: A no-nich ci ulży wielmożny,ludzki panisko na kształt i podobieństwo o Rydzyka,Pisu,czy tych innych co naród do szczęścia prowadzą z fasonem wielmożnych-wybieraj-pozdrawiam!

  seta1212,  26/09/2013

@Szymon Bachir: litości, chyba cię porąbało !!

@seta1212: No dobrze dobrze-spoko,a że jestem porąbany słyszę to codziennie od żony , pozdrawiam

  seta1212,  27/09/2013

@Szymon Bachir: Szymonie. Żony wiedzą co mówią. Witkacy też był porąbany a był genialny... pozdrów żonę :))
Liczę na autograf po wydaniu twojej książki.

  eugen,  26/09/2013

Szymon Bachir - Ciekawe, nowatorskie i nie szablonowe ujęcie tematu artykułu. Pobudza do myślenia i osobistego rozliczenia swojej wiary.
Religie, wierzenia - każda ma swojego "Boga", swoje prawdy oraz zasady. Zawsze wymagały ofiary krwi zwierzęcej, ludzkiej lub jej symbolu, w imię życzenia Boga? W żadnej z nich przywódca lub dostojnik religijny nie złożył sam swojemu Bogu ofiary krwawej z s ...  wyświetl więcej

@eugen: Religie be\z wojen, ?To przecież nie możliwe!To ich pożywka,pozdrawiam

  eugen,  27/09/2013

@Szymon Bachir: "Kochaj bliźniego jak siebie samego..." Człowiek zawsze był związany z wierzeniami oraz religiami. Z tą Wiarą, w jej obronie lub w jej imieniu walczył, zabijał oraz nawracał. Sens walki był zawsze jednakowy - zadać jak najwięcej cierpienia oraz obficie polać krwią ziemię - złożyć ofiarę z krwi na "ołtarzu" ziemi?... Aby zrozumieć, warto uważnie prześledzić rytuały wszystkich obecnych wierzeń...

Ktoś kiedyś próbując zrozumieć i opisać rzeczywistość używał metafor, przenośni i porównań. Na tyle mógł sobie pozwolić by choć trochę sobie w głowie uporządkować to co wydawało się chaosem. A dziś mamy z tego porządkowania religie i prawdy objawione.

@Impuls Darek: A na dodatek o Rydzyka i prezydenta rodem z pod sutanny-wola Polska kościołem i zaprasza Watykan do kraju za nasza krwawicę,pozdrawiam

  Robert Sosna  (www),  30/09/2013

Ciekawy tekst, warto przeczytać.

  robertr,  02/10/2013

Co się stało z artykułem dotyczącym KK w Polsce (coraz większe zawłaszczanie przestrzeni) ?

- czy ja nie mogę znaleźć (mój mózg nawala)
-Eioba coś kombinuje (cenzura be)
-Szymon usunął - dość brzydki postępek - wiele osób poświęciło swój czas komentując

@robertr: A nich tam- napiszemy inny-gwarantuję

  Remter,  02/10/2013

Ból jest tym co zmusza nas do zatrzymania, do zadawania pytań związanych z różnymi sprawami. Bez cierpienia, nikt z nas nie powiedziałby, jak to często robimy “Dlaczego mi się to przytrafiło?”, by później zauważyć, że nie tylko “mi”...

ez bólu, nikt nie zaproponowałby badania ukrytych praw, które rządzą wszystkimi sprawami, wydarzeniami i ludźmi.
Czas najwyższy Szymonie je poznać... a nie wchodzić w coraz ciemniejsze mroki własnych przemyśleń... ;)

@Teresa Rembielińska: No nie wiem jak interpretować-rożni rożnie to pojmują,ból cierpieniem nazywają zadanym głupotą innych,dziękuję ...pozdrawiam

@Szymon Bachir: Szymonie ! Wszystko przyjdzie łatwo zrozumieć w momencie, kiedy zaczniesz błogosławić zarówno dobro jak i zło. Ten wykład jest najwspanialszym przesłaniem dla ludzkości , a oparty na świadomości naszego rodaka , który urodził się w mieście Łodzi, dzisiaj wszystkie narody maja mozliwość poznania tego przesłania ; http://www.youtub ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska