Login lub e-mail Hasło   

Powrót człowieka do przyrody - najwyższy czas

Dlaczego każdy z nas nie utrzymuje się ze swoich gospodarstw. Każdy powinien mieć odpowiednią ilość ziemi i pielęgnować ją. Ludzie powinni mieć swoje sady, warzywa,staw,mały domek
Wyświetlenia: 1.870 Zamieszczono 01/10/2013

"Dlaczego każdy z nas nie utrzymuje się ze swoich gospodarstw. Każdy powinien mieć odpowiednią ilość ziemi i pielęgnować ją. Ludzie powinni mieć swoje sady, warzywa, łąkę, staw, kawałek lasu, mały domek i studnię. Zwierzęta jedynie po to aby służyły dając zdrowe, świeże jajka i mleko. Nie zrozumieją takiego życia ludzie, których w życiu fascynują samochody, imprezy od piątku do niedzieli, markowe ubrania, sklepy pełne plastiku, telewizor, nowy toster czy żelazko. Człowiek musi ponownie skierować swoje myśli w stronę natury, bo nie ma dla nas lepszej drogi. W stworzonym systemie marnujemy nasz wrodzony intelekt i nasze zdolności, zastanawiam się nawet czy wykorzystujemy chociaż te 10 % naszego mózgu."

cytat z http://ola1985.blogspot.com/2012/05/w-tym-roku-postanowilismy-zaszalec.html

Jest to cytat, głos rozsądku. W chwili obecnej masowo giną pszczoły, zabija je chemia i GMO. Jest koniec surowców kopalnych typu ropa, węgiel itd, widac po cenach które coraz wyżej się pną w górę  energetyka atomowa - to krok całkowicie błędny - jak działa 50 lat reaktor, po jego wyłączeniu trzeba wysyłać do niego energię przez minimum 100 lat by go chłodzi - niema zalet.

Ale problem energiii jest najmniejszy, energią się nie nakarmi nikogo. Natomiast jedzeniem tak, jeśli jeszcze będzie taka możliwość. Jeśli się zacznie w tej chwili działać. W przyrodzie prawa są mądre i są skutecznie egzekwowane - przykładem niech jest naturalny pomidor starych odmian , zdrowy smaczny   , kontra pomidor gmo=niebezpieczny ,który wyłącznie ma szkodzić.. Pewnych rzeczy niemożna zmieniać "dla większego  zysku".

*(uprawa na wysokich grządkach)

Ogród może być bardzo prosto uprawiany, wydajnie, lekko, bez chemii.

"zaczęliśmy tworzyć przeróżne zakątki jako schronienie dla zwierząt. Te kamienie mają służyć jako kryjówka dla jaszczurek czy pająków. Na kamieniach chętnie wygrzewają się nie tylko jaszczurki, ale również żaby."

Ogród który potrafi dać wszystko co potrzebne do życia, możemy stworzyć sami, wystarczy tylko obserwować naturę - zamiast facebooka. Lasu nikt niesadzi, sam rośnie. Jak ktoś szuka inspiracji niech zajrzy np tu http://ola1985.blogspot.com/2013/06/sow-kilka-o-pryzmach-sciokowaniu-i.html

Przykładem niech też będzie Kuba - wyspa na której zaszło wiele zmian, masowa uprawa roślin, szeroko rozwinięty wegetarianizm, poprawa zdrowia. Ludzie zaczęli dbać o swoje odżywianie, o swoje życie.

"Hawana, Kuba – W Organipónico de Alamar, rolniczym projekcie realizowanym w okolicy, robotnicy wspólnie prowadzą duże miejskie gospodarstwo rolne, targowisko i restaurację. Ręczne narzędzia i ludzka praca zastępują maszyny napędzane ropą. Hodowla robaka i kompostowanie tworzą  żyzną glebę. Nawadnianie oszczędza wodę, a różnorodna, wielokolorowa uprawa dostarcza społeczności gamę zdrowego pożywienia. "

http://www.macierz.org.pl/artykuly/czytelnia/jak_kuba_przetrwala_kryzys_naftowy.html

chcieć znaczy działać

Podobne artykuły


17
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1917
37
komentarze: 25 | wyświetlenia: 60062
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 35961
38
komentarze: 8 | wyświetlenia: 36692
38
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21073
37
komentarze: 21 | wyświetlenia: 292239
33
komentarze: 18 | wyświetlenia: 186139
44
komentarze: 98 | wyświetlenia: 60287
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 83383
30
komentarze: 40 | wyświetlenia: 7123
29
komentarze: 28 | wyświetlenia: 37620
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13263
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5787
17
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10383
 
Autor
ArtykułPełna zgoda i poparcie - odkrywam uroki pracy z ziemią :) Polecam każdemu.

  barkarz  (www),  07/10/2013

@Skalny Kwiat: Tak trzzymać

Ja jakoś w kościach czuję że taki stan rzeczy (choojoza) i tak nie potrwa długo, tylko pytanie jak to się skończy?.

  koobe  (www),  09/10/2013

Przyłączam się do Twojego głosu oporu wobec tego, co dzieje się teraz na rynku żywności: pogoń za zyskiem naprawdę prowadzi do obniżenia standardu naszych codziennych posiłków i naszych oczekiwań wobec jedzenia. Jestem za tym, że trzeba nam więcej kontaktu z ziemią, z naturą, a przede wszystkim zainteresowania się, skąd się bierze jedzenie i jak wygląda np. wyhodowana własnoręcznie marchew w porów ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska