Login lub e-mail Hasło   

Lista gier policyjnych w które każdy powinien zagrać

Gry policyjne są często pomijanym gatunkiem w elektronicznej rozrywce, jednak zasługują na bliższe zapoznanie gdyż niektóre z nich tworzą klasykę gier komputerowych...
Wyświetlenia: 816 Zamieszczono 01/10/2013

Legenda głosi, że w GTA w oryginalnym zamyśle gracz miał mieć do wyboru czy chce grać policjantami czy też opowiedzieć się po stronie przestępców. Jednak twórcy mieli tyle zabawy przy tworzeniu wersji ze złą stroną, że usunęli możliwość wyboru i skupili się tylko na tym. Rzeczywiście jakby się zastanowić gier o policjantach jest dużo mniej niż produkcji w których kierujemy losami rzeźmieszków. Jednak w historii gier komputerowych jest parę klasyków wartych wzmianki. Oto moja lista najlepszych gier o policjantach w historii pecetów i nie tylko.

1. Max Payne (Remedy Entertainment, 2001)

W grze wcielamy się raczej w postać antybohatera niż herosa z ramienia służb policji. Max Payne był bardzo obiecującym detektywem z Nowego Jorku do czasu kiedy para ćpunów zabiła jego żonę oraz córkę. Max pałający rządzą zemsty poprzysiągł śmierć wszystkim odpowiedzialnym za to morderstwo. Gra czerpała całymi garściami z filmów Johny Woo oraz klasyki gatunku The Matrix. Pierwszy raz wprowadzono tzw. bullet time czyli zwolnienie czasu. Fabuła oraz klimat gry są jej wielkimi plusami. Niewątpliwy klasyk z najwyższej półki.

2. Driver (Reflections, 1999)

Pewnie każdy starszy gracz słyszał i próbował swoich sił w tą grę,która była chyba pierwszą samochodówką wzorowaną na GTA z otwartym światem, całkowicie w 3D. W odróżnieniu od GTA w grze kierowaliśmy poczynaniami policjanta który większość czasu gry działa pod przykrywką ścigając groźnych bandytów, morderców czy złodziei. Niedawno miała miejsce premiera kolejnej części serii Driver pod tytułem San Francisco, nieco niedoceniona, również warta uwagi dla każdego fana gatunku.

3. LA Noire (Rockstar, 2011)

Oczywiście w zestawieniu nie może zabraknąć całkiem nowej produkcji ze studia odpowiedzialnego za serię GTA pt. LA Noire. Gra jest połączeniem Mafii oraz przygodówki detektywistycznej. Miasto przedstawione w produkcji jest oddane w najdrobniejszych szczegółach i wzorowane na Los Angeles lat 20 ubiegłego stulecia. Wspaniała fabuła oraz grafika sprawiła, że gra jeszcze przed premierą stała się murowanym przebojem.

4. Police Quest: In Pursuit of the Death Angel (Sierra, 1987)

Podobnie jak LA Noire w tej klasycznej przygodówce wcielamy się w role zdeterminowanego policjanta który d zwykłego zapchaj dziury w drogówce przechodzi do wysokiego stanowiska prowadzącego sprawę o morderstwo.. Jest to pięknie pokazany, bardzo autentyczny dramat policyjny, który swego czasu, jak twierdzi Sierra był używany do szkolenia policjantów w akademiach policyjnych. Po tej grze powstało kilka sequeli oraz seria SWAT która żywo nawiązuje do tej produkcji.

5. Crackdown (Realtime Worlds, 2007)

Kolejna gra z dużym otwartym światem od Dave Jonesa, twórcy DMA Design oraz człowieka nadzorującego GTA. Główny bohater tym razem jest tym razem biologiczne podrasowanym super bohaterem, który wyszukuje w mieście groźnych przestępców i likwiduje ich. Fani pokochali bardzo bogate w detale miasta oraz niesamowicie wciągające tryby w multiplayerze.

Lista zaprezentowana wyżej to moim zdaniem najważniejsze i najlepsze gry przedstawiające losy policjantów w grach. Oczywiście tego typu gier jest zdecydowanie więcej jest to jednak moja subiektywna lista. Więcej można znaleźć między innym na stronie GryPolicyjne.Com.PL lub wyszukać w google.

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 337
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 992
10
komentarze: 142 | wyświetlenia: 1199
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 744
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 701
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1473
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 967
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1559
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1571
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 577
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1153
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 235
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 173
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 631
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 532
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska