Login lub e-mail Hasło   

Kenia: zakładnicy doznali okrutnych tortur

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pch24.pl/kenia--zakladnicy-do(...),i.html
Oczy wydłubane, ciała wiszące na hakach i palce wyrwane obcęgami – to obraz, jaki zastali kenijscy żołnierze i lekarze, którzy po raz pierwszy weszli do środka zniszczonego centrum
Wyświetlenia: 699 Zamieszczono 02/10/2013

Oczy wydłubane, ciała wiszące na hakach i palce wyrwane obcęgami – to obraz, jaki zastali kenijscy żołnierze i lekarze, którzy po raz pierwszy weszli do środka zniszczonego centrum handlowego Westgate Mall w stolicy Nairobii. W wyniku zamachu terrorystycznego, jakiego dokonali członkowie somalijskiej organizacji islamskiej Al-Szabab, zginęło co najmniej 150 osób, a nie jak pierwotnie szacowano 70. Ofiar będzie przybywać, gdyż nie dotarto jeszcze do wszystkich części zawalonego budynku.

Kenijscy żołnierze i lekarze, którzy jako pierwsi weszli do środka zniszczonego centrum, doznali tak wielkiej traumy, że sami potrzebowali specjalistycznej pomocy. Jak relacjonowali, wszędzie leżały straszliwie okaleczone ciała, tonące wręcz we krwi. Na hakach u sufitu powieszono wielu mężczyzn, których wcześniej wykastrowano. Wydłubano im także oczy i wyrwano palce obcęgami. W zamrażalkach żołnierze znaleźli ciała wielu dzieci z tkwiącymi w ich ciałach nożami.

Wojsko i służby specjalne wciąż nie mogą dotrzeć do części budynku zawalonego w wyniku akcji kenijskiego wojska z obawy przed eksplozją materiałów wybuchowych.

 

Jeden z lekarzy relacjonował, że zakładnikom, których wieszano na hakach kazano pisać na ścianie swoje imię „ręką pozbawioną palców i naostrzoną jak ołówek”. Później wydłubywano im oczy, obcinano uszy i nos. Wreszcie wieszano na hakach. Medycy nie mieli wątpliwości, że ból ofiar był straszny.

 

Podczas ostrej wymiany ognia między żołnierzami a zamachowcami zakładnicy byli masowo wyciągani na dach. Podrzynano im gardła i zrzucano na dół.

 

Zamachu na centrum handlowe Westgate Mall w stolicy Kenii dokonali członkowie skrajnie islamskiej organizacji Al- Szabab, będącej przybudówką Al-Kaidy. Organizacja ta walczy o ustanowienie skrajnie islamskiego państwa na terenie Somalii.

 

Od ponad dwóch lat kenijscy żołnierze wchodzą w skład międzynarodowej grupy, która zwalcza ekstremistów w Somalii. Somalijczycy bowiem od lat porywają kenijskich chrześcijan i rekrutują bojowników islamskich na terenie Kenii. Dokonują także krwawych zamachów.

 

Ostatnia akcja somalijskich młodych bojowników przez niektórych analityków interpretowana jest jako „próba demonstracji umiejętności” przywódcy Al-Szabab, która miała mu przynieść większe uznanie wśród szefów Al. Kaidy. Poza tym to także demonstracja siły od lat zwalczanej grupy.

 

Al-Szabab skupia kilkanaście tysięcy bojowników. Niektórzy z nich brali udział w tzw. Arabskiej Wiośnie, inni walczyli w Iraku i Afganistanie. Część bojowników jest rekrutowana spośród społeczności somalijskiej w Stanach Zjednoczonych i Europie. Szeregi Al-Szabab – wg wywiadowców – mogą zasilać bojownicy uciekający z Afganistanu i Pakistanu.

 

 

Źródło: The Daily Mail, AS.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1727
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1007
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1277
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 963
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1129
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 517
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 862
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 655
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 979
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1181
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 781
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1062
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 816
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  ulmed,  02/10/2013

Czy świat o tym słyszał? Nie! Na eiobie przeczyta o tym 10 osób. Reszta w błogim szczęściu; niech na całym świecie...byle polska wsi...

  swistak  (www),  02/10/2013

@ulmed: tak wygląda koszerna cenzura, by nie straszyć lemingów kochających multikulti!

@swistak: poczytaj trylogię Sienkiewicza. Oni są na poziomie XVII wiecznej, katolickiej Polski. Miernota brakiem zainteresowania swoim tekstem zawsze obciąży "koszerną cenzurę". Wyrazy współczucia.

@Hamilton Starszy: Arty firmowane przez eiobowego tapeciarza mają nikły żywot i takąż poczytność. Dyskwalifikuje je swą osobą i komentami, a szkoda. Ponadto jeśli są godne przeczytania i przemyśleń wielu wie gdzie znależć bez nachalnej "reklamy". Zresztą tematyka dość ograniczona jak i żródła, do kilku jedynie słusznych. ;)

@jotko49: To, że na wojnie dochodzi do wynaturzeń nikogo nie trzeba przekonywać. Nikogo nie zainteresuje informacja, że pies odgryzł palec człowiekowi. Hitem może być informacja, że człowiek odgryzł ogon psu.

  swistak  (www),  03/10/2013

Ten artykuł jest przeznaczony dla kilku lemingów i spełnił już swoją misję!

@swistak:
"Czy pożarty misjonarz ma uważać swoją misję za spełnioną?" - Stanisław Jerzy Lec

  swistak  (www),  04/10/2013

@Hamilton Starszy: a co odbija ci się misjonarzem?

@swistak: nawiedzonymi swistakami? Dobra odpowiedź?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska