Login lub e-mail Hasło   

Europa pod opieką św. Cyryla i Metodego

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol(...)go.html
Biskupi, przybyli z całego kontynentu, zawierzyli opiece św. Cyryla i Metodego wszystkich mieszkańców oraz wszystkie narody i państwa Europy, Kościół i nową ewangelizację.
Wyświetlenia: 701 Zamieszczono 06/10/2013

       

Czy flaga UE to nie masoński plagiat z satanistycznymi gwiazdkami?

Przewodniczący Konferencji Episkopatów państw Europy uczcili świętych Cyryla i Metodego w 1150. rocznicę ich przybycia na dzisiejsze ziemie słowackie.

Jak podaje Katolicka Agencja Informacyjna, z Bratysławy, gdzie obradują na dorocznym zgromadzeniu plenarnym, pojechali do Nitry – siedziby pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej diecezji katolickiej. W tamtejszej katedrze św. Emmerama odprawili Mszę św. pod przewodnictwem ks. kard. Pétera Erdő, przewodniczącego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). Odmówili też akt oddania Europy w opiekę obu świętych współpatronów Europy.

Odczytał go, klęcząc przed relikwiami św. Cyryla, przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji ks. abp Stanislav Zvolenský. Przypomina on, że także dziś wyznajemy tę samą wiarę, którą oni głosili przed 1150 laty, chcemy ją przekazywać i nią żyć.

Biskupi, przybyli z całego kontynentu, zawierzyli opiece św. Cyryla i Metodego wszystkich mieszkańców oraz wszystkie narody i państwa Europy, a także Kościół na naszym kontynencie i jego misję, szczególnie zaś nową ewangelizację. Za ich wstawiennictwem prosili Boga o umiejętność przezwyciężania nienawiści, zwyciężanie zła dobrem, gotowość do przebaczania i solidarności, poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także o to, by byli głosicielami życia, zwiastowanego w Ewangelii Chrystusowej. Modlili się również o wzrost świadomości, jak bardzo konieczna jest dzisiaj jedność chrześcijan i braterska wspólnota wszystkich narodów.
W homilii ks. kard. Péter Erdő przypomniał misję Braci Sołuńskich, którzy znali język Słowian i w nim głosili im Ewangelię. Dzięki temu mogli osiągnąć znaczące rezultaty misyjne, dokonując przy tym dzieła kulturowego, które jeszcze dziś podziwiamy. Stworzyli bowiem pisownię języka Słowian i przetłumaczyli na niego Pismo Święte i księgi liturgiczne – a to wszystko w ciągu zaledwie kilku lat. Dla chrześcijanina bowiem „przekazywanie wiary jest wewnętrzną i palącą potrzebą”, która przezwycięża bariery językowe.
Cześć dla świętych Cyryla i Metodego wzrastała przez wieki. W 1980 r. Papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy – po św. Benedykcie, a przed św. Edytą Stein i św. Brygidą Szwedzką. Razem reprezentują oni całe europejskie chrześcijaństwo, oddychające dwoma płucami: Rzymu i Konstantynopola, Wschodu i Zachodu, które wówczas były zjednoczone we wspólnej wierze. Są „symbolem jedności między chrześcijaństwem wschodnim i zachodnim”.
Prymas Węgier podkreślił, że chrześcijaństwo szanuje kulturę każdego narodu. Otwiera serce każdego człowieka, by szanował innych, i uczy, że oddając chwałę Bogu, szanujemy samych siebie. – Jest to aktualne w dzisiejszej Europie tak samo, jak było 1150 lat temu – dodał ksiądz kardynał.
Przewodniczący Episkopatów spotkali się następnie w pałacu biskupim z zasłużonym, 89-letnim ks. kard. Janem Chryzostomem Korcem, emerytowanym biskupem Nitry, jednym z przywódców podziemnego Kościoła w czasach komunistycznych.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1588
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 911
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1180
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1197
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 748
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1028
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 583
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 505
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 992
 
Autor
MM
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  06/10/2013

I wprowadzili katolicką niewolę. Jaka to różnica czcić pogańskie bożki czczemie przerobione bożki na fikcyjnych świętych? Koszmarna Śmierć za odrzucenie wiary najeźdźcy i bieda, zbrodnie, choroby psychiczne i fizyczne wywołane przez najeźdźcy...

  swistak  (www),  07/10/2013

@Areva: kto cię trzyma za rękę przy pisaniu?

"Dla chrześcijanina bowiem „przekazywanie wiary jest wewnętrzną i palącą potrzebą”, która przezwycięża bariery językowe."

Taaa. Nie spoczniecie dopóty, dopóki nie opanujecie całego świata. Totalitaryzm wynikający z pazerności, to wasza "religia".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska