Login lub e-mail Hasło   

Sposoby leczenia niepłodności

Wiemy, że najczęściej dla wielu przyszłych rodziców decyzja o wizycie w centrum leczenia niepłodności jest trudna należy jednak wierzyć, że często udaje się zwyciężyć niepłodność.
Wyświetlenia: 724 Zamieszczono 09/10/2013

W związku z tym faktem nigdy nie rozpoczynamy leczenia od zabiegów  In vitro, nie wskazując na przyczynę problemu.

Wszyscy przyszli rodzice otrzymuje pełną informację przed wdrożeniem terapii. Każde działanie terapeutyczne poprzedzone jest dokładnym badaniem medycznym, dokładnym badaniem lekarskim oraz wykonaniem zestawu niezbędnych badań laboratoryjnych i obrazowych. Leczenie niepłodności to proces złożony i wieloetapowy, dlatego po postawieniu kompletnej diagnozy wspólnie z Państwem dobieramy najbardziej optymalny sposób leczenia.

Początek

Na pierwszą wizytę zapraszamy parę przyszłych rodziców, której dotyczy problem z posiadaniem potomstwa, ponieważ zgodnie z najważniejszą zasadą międzynarodowych standardów diagnostyki niepłodności, prowadzimy diagnostykę jednocześnie u obojga partnerów. Pierwszy proces wizyty polega na zebraniu kompletnego wywiadu medycznego. W trakcie badań zbieramy informacje o historii starań o dziecko, wcześniejszych próbach diagnostyki i leczenia, stanie zdrowia, schorzeniach i operacjach przez które przeszli zgłaszający się do nas pacjenci.

Dopytujemy również o rodzaj wykonywanej pracy, tzw. „life style” i narażenie na czynniki upośledzające płodność m. in. promieniowanie, chemikalia, przebywanie w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze. Istotne jest aby pacjenci przynieśli na pierwszą wizytę każdą posiadaną dokumentację medyczną. Po przeprowadzeniu wywiadu przeprowadzone zostanie badanie lekarskie. Odwiedziny kończy ustalenie zakresu wymaganych badań laboratoryjnych. Są to zazwyczaj: badania hormonalne, badanie bakteriologiczne, badanie nasienia, ocena owulacji, badanie ultrasonograficzne.

Na kolejnych wizytach w zależności od otrzymanych wyników badań ustalona zostanie diagnoza lub wskazane zostaną kolejne specjalne badania. Po końcowym ustaleniu przyczyny niepłodności doktor omówi propozycje leczenia i rokowanie co do czasu i możliwości uzyskania upragnionej ciąży.

Zabiegi rozrodu wspomaganego

Podczas terapii niepłodności oprócz tradycyjnego leczenia farmakologicznego stosuje się także mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi. Do zabiegów wykonywanych w naszej klinice zaliczają się inseminacja domaciczna (IUI) oraz zapłodnienie pozaustrojowe metodą ICSI z opcją IMSI wraz z przeniesieniem zarodka do jamy macicy (IVF – ET) z dodatkiem laserowego hatchingu (AH).

Inseminacja domaciczna (IUI)

Proces opiera się na aplikacji bezpośrednio do jamy macicy specjalnie przygotowanego nasienia z pomocą specjalnego miękkiego cewnika. W celu otrzymania większej ilości komórek jajowych u kobiety przed inseminacją hormonalnie stymuluje się jajniki, co podnosi szansę na ciążę. Decyzję o przygotowaniu ilości hormonów do stymulacji i terminie wykonania inseminacji lekarz prowadzący podejmuje w trakcie monitorowania cyklu.

W dniu planowanej inseminacji mężczyzna dostarcza do laboratorium nasienie kilka godzin wcześniej przed ustalonym przez lekarza terminem zabiegu, ponieważ należy je odpowiednio przygotować. Przygotowanie nasienia polega na wybraniu do aplikacji najlepszej frakcji plemników posiadających najwyższy potencjał zapładniający.

Zabieg najczęściej nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia, a po zabiegu pacjentka może poruszać się i jeździć samochodem. Inseminacja odbywa się ambulatoryjnie po ułożeniu pacjentki na fotelu ginekologicznym. Po zabiegu może pojawić się niewielkie plamienie krwią. Wskazania do IUI: wrogość śluzu szyjkowego w stosunku do plemników, obniżone parametry nasienia, zaburzenia owulacji, endometrioza, niepłodność idiopatyczna.

Teraz darmowe invitro

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację programu refundacji zabiegów in vitro. Dzięki temu po zakwalifikowaniu do projektu oferowane są zupełnie darmowe zabiegi in vitro. Darmowe są także wizyty i badania w trakcie realizacji projektu. O włączeniu do programu decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz wyniki badań.

Podobne artykuły


17
komentarze: 77 | wyświetlenia: 2206
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1223
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1071
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 556
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 646
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 683
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 493
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 986
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska