Login lub e-mail Hasło   

Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wyborcza.pl/1,75968,14799889,Oto_(...)4565935
Po 3 latach od katastrofy temat wciąż żywy, a zwolenników teorii spiskowych nie brakuje. Ostatnio jeden tzw. ekspertów z Zespołu Macierewicza osobiście przyznał się do kłamstwa.
Wyświetlenia: 858 Zamieszczono 18/10/2013

Jak ktoś ma wątpliwości, to proszę przeczytać i obejrzeć: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14793199,Ronda_chwali_sie_w_TV_Trwam__W_wywiadzie_z_Krasko.html

Często zastanawiam się, jaki mają w tym cel. Odpowiedzi udzielił internauta w komentarzu pod poniższym artykułem:

Mówiąc o ‘kłamstwie smoleńskim’ trzeba cofnąć się do kwietnia 2010, kiedy to T.Sakiewicz, redaktor naczelny “Gazety Polskiej”, tuz po katastrofie w Smoleńsku wpadł na ‘genialny’ pomysł biznesowy, by społeczne emocje związane z ta tragedią zaprząc do wyciągnięcia z finansowej zapaści dogorywającą “GP”. I zaczął systematycznie, tydzień w tydzień testować ‘maskirowke smoleńską’ z zamachem W.Putina oraz D.Tuska w roli głównej na mieszkańcach IV RP. Licząc, ze pompowanie ich głów smoleńskim helem, sztuczna mgła, wybuchami, gumowa brzoza dr. W.Biniendy, telefonami ‘poległych’ w katastrofie do ich rodzin, 3 nieboszczykami, których 3 lata po pogrzebie żywych odnalazł A.Macierewicz, itd. zatrzyma spadek nakładu “GP” (20 - 25 tys.) i jej nieuchronny koniec. 


Ta biznesowa strategia okazała się idealnie trafiona: Sakiewicz odniósł spektakularny sukces podnosząc nakład “Gazety Polskiej” do 80 - 90 tys. i na tym fundamencie stworzył dziennik “GPC” będący konkurencją “Naszego Dziennika” T.Rydzyka. A na bazie czytelniczej tygodnika i dziennika także ‘TV Republika’, będącą z kolei konkurentem TV Trwam.

Biznesowa eksploatacja smoleńskiej tragedii przyniosła T.Sakiewiczowi także nie mniej spektakularny sukces polityczny: ma dziś polityczną pozycję porównywalną z tą, jaką na polskiej prawicy ma T.Rydzyk, gdyż sieć klubów “GP” to dziś już w wielu województwach polityczna struktura zdolna aktywizować i organizować prawicowy elektorat lepiej niż struktury terenowe PiS. Szczególnie we współpracy z organizacjami stadionowych kiboli, których "GP" uczyniła swoimi politycznymi aliantami poświęcając im osobna sekcje "GP" oraz czyniąc "Starucha", przywódcę kiboli "Legii' Warszawa, swoim 'publicystą'. 

Polityczny potencjał tkwiący w kreowanym przez "Gazetę Polską" 'narodzie smoleńskim' najszybciej w PiS zauważył A.Macierewicz, który stał się wspólnikiem Sakiewicza i wykorzystując rosnącą siłę oddziaływania “GP’ oraz gościnność jej licznych Klubów – odwiedzając je systematycznie - stworzył sobie wyjątkowo silna pozycję polityczną w PiS. Zajmując w świadomości jej twardego elektoratu miejsce Z.Ziobry. Co uczyniło go nietykalnym ‘smoleńskim delfinem’ PiS dając pozycję porównywalną z pozycją J.Kaczyńskiego
Prezes PiS J.Kaczyński zauważywszy sukces biznesowy i polityczny Sakiewicza oraz Macierewicza, a przede wszystkim to, iż stworzyli oni fakty społeczne mogące mieć daleko idące konsekwencje polityczne - zgromadzili wszak wokół kłamstw ‘maskirowki smoleńskiej’ pół Polski – porzucił swoja dotychczasową doktrynę polityczną, czyli ‘walkę z układem’ (widząc, że pod tym sztandarem nie zgromadzi więcej niż 25-30% wyborców) i stanął na czele ‘maskirowki smoleńskiej' obiecującej poparcie ponad 50% wyborców. 
Ostatni występ Wielkiego Cyrku Smoleńskiego w Sejmie RP, kiedy to via Skype połączył się z Artystami internauta ‘Władimir Putin’, czy tez wywiad prof. J.Rońdy w “TV Trwam”, podczas którego przyznał, ze kłamał mówiąc, ze ma jakieś dowody tyczące katastrofy smoleńskiej, to tylko ostatnie epizody orgii smoleńskich nekrofilów, które organizuje Trio Egzotyczne J.Kaczyński-A.Macierewicz-T.Sakiewicz. 

Liczące, że na trumnach 96 ofiar katastrofy smoleńskiej J.Kaczyński wraz ze swoim politycznym dworem wjedzie na Pałace Władzy.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,14799889,Oto_klamstwo_smolenskie.html?v=1&obxx=14799889&order=najstarsze&pId=24565935#ixzz2i4zEJ7GO

Mnóstwo słów ciśnie się na usta, ale czy tak naprawdę trzeba dodawać coś więcej?

Podobne artykuły


43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23489
27
komentarze: 30 | wyświetlenia: 6701
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4047
11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1852
13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1530
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2542
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1273
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3137
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 845
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2454
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2024
 
Autor
Dodał do zasobów: pasjonatpl
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawi mnie jak długo PIS będzie eksploatować temat smoleński.

@Krzysztof Mrozowski: Tak długo, jak długo ktoś będzie chciał ich słuchać. Zresztą tu nie chodzi tylko o PiS. Ogólnie skrajni prawicowcy cały czas odwołują się do teorii o zamachu i poparcie dla nich rośnie.

  Hamilton,  18/10/2013

Jak tak "najwybitniejszy" z wybitnych polityków, któremu brakło tydzień, może dwa by z Polski zrobić światowe mocarstwo, któremu USA, Rosja i Chiny składałyby nieustanne hołdy mógł zginąć w zwykłej katastrofie. To po prostu niemożliwe, Musi zostać bohaterskim bohaterem.

Tekst palce lizać!

"Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."

Winston Churchill

Fakt, że w smol

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19/10/2013

@youngcontrarian: w okresie pokoju, stabilizacji i względnego dobrobytu zachowujemy się gorzej niż stado baranów. One przynajmniej po zaakceptowaniu swego przewodnika zgodnie za nim podążają. W rankingu szanowanych profesji polityk stoi tylko nieco wyżej od żula i menela.

  Remter,  19/10/2013

Więcej informacji można znaleźć na profesjonalnym blogu wojskowego kontrolera lotów - Konrada Matyszczaka , który podjął się szczegółowego opisu tego lotu ... polecam ;
ndb2010.wordpress.comDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska