Login lub e-mail Hasło   

Cat Cafe – czy zawitają także do Polski?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://zpazurem.pl/
W Polsce kocich kawiarni, czyli Cat Cafe nadal nie mamy, natomiast w pozostałych krajach są one coraz bardziej powszechne. Czym zajmuje się idea Cat Cafe i dlaczego cieszy się o...
Wyświetlenia: 778 Zamieszczono 24/10/2013

W Polsce kocich kawiarni, czyli Cat Cafe nadal nie mamy, natomiast w pozostałych krajach są one coraz bardziej powszechne. Czym zajmuje się idea Cat Cafe i dlaczego cieszy się ona tak ogromnym powodzeniem? Zapraszamy każdego zainteresowanego tematyką zwierzaków do sprawdzenia – być może będzie to wspaniały plan na samodzielny, innowacyjny biznes!

Kawiarnia w Kyoto

źródło zdjęcia - Wikipedia


Pierwsze kocie kawiarnie zaczęły występować w Japonii w latach dziewięćdziesiątych. Wielu ludzi z Kraju Kwitnącej Wiśni uwielbia koty – wystarczy jedynie zerknąć na portal Youtube, aby sprawdzić, jak dużo kocich produkcji właśnie stamtąd pochodzi. Niestety, nie każdy Japończyk chcący posiadać własnego futrzanego pupila może sobie na to pozwolić. Główne czynniki to przede wszystkim praca do późna i małe pomieszczenia, w jakich koty nie czułyby się zbyt komfortowo. Z tego powodu wymyślone zostały miejsca, w jakich można zrelaksować się w wolnej chwili i jednocześnie zrobić to wraz z kotami, czyli cat cafe – kocie kawiarnie.

Jak działają kocie kawiarnie? Nie jest to miejsce, w którym właściciele zwierzaków mogą spotykać się razem i zabierać ze sobą swoje koty. Te czekają już na nich na miejscu. W kocich kawiarniach znajdują miejsce przede wszystkim koty bezdomne, szukające domów, dlatego kocie kawiarnie wspierają także schroniska dla zwierząt. Kawiarnie budowane są tak, aby koty mogły poczuć się w nich swobodnie – pełno jest tam drapaków, zabawek dla zwierząt, domków czy legowisk, więc koty naprawdę mają się tam świetnie. Zwierzaki posiadają także swoje prywatne miejsce, do którego goście kocich kawiarni maja zakaz wstępu, jak i społeczne – w  którym odwiedzający mogą pobawić się z kotami. W wielu kocich kawiarniach można nabyć również jedzenie dla zwierzaków, zabawki, też można złożyć donację na schroniska dla zwierząt. Oczywiście, też można, jak w każdej kawiarni, wypić kawę czy herbatę, zjeść coś dobrego, a część zysków ze sprzedaży wykorzystywana jest na zwierzęta.

Korzyści z prowadzenia kocich kawiarni są duże i to nie tylko kasowo. Ci, którzy je odwiedzają, mogą spędzić czas w otoczeniu kotów, których często osobiście nie mogą posiadać. Na miejscu można się z nimi pobawić, podrapać za uchem, wypocząć się z mruczącym kotem na kolanach. Również jest to ogromny atut dla zwierząt, które potrafią znaleźć pewny i przytulny dom dla siebie. Głównie w kocich kawiarniach mają też miejsce adopcje kotów, powadzone są zbiórki, więc można pomagać zwierzakom na naprawdę wiele sposobów.

W Polsce kocich kawiarni dalej nie ma, nie są one również w Europie tak mocno modne, jednak z pewnością w ciągu kilku lat będzie można także znaleźć je na  mapach. Kocie kawiarnie to świetne połączenie spokoju z pyszną kawą w dłoni i kotami, z którymi można się bawić wtedy, gdy tylko ma|  się na to chęć, wraz z korzyścią dla zwierzaków. Jeżeli szukasz dobrego planu na biznes i leży ci na sercu dobro zwierząt, być może właśnie takie rozwiązanie przypadnie ci do gustu. Wciąż oczekujemy na pierwszego śmiałka, który otworzy Cat Cafe w Polsce – warto o tym pomyśleć, zarówno goście, jak i koty na pewno będą szczęśliwe!

Podobne artykuły


91
komentarze: 133 | wyświetlenia: 70916
44
komentarze: 7 | wyświetlenia: 115432
32
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5502
14
komentarze: 22 | wyświetlenia: 4578
35
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2315
35
komentarze: 51 | wyświetlenia: 4021
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6362
31
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1793
30
komentarze: 24 | wyświetlenia: 3051
29
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3828
29
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2285
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 4955
29
komentarze: 67 | wyświetlenia: 8950
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska