Login lub e-mail Hasło   

Boska iluminacja prezesa

Bóg przywrócił Kaczyńskiemu wzrok i polityczny rozsądek
Wyświetlenia: 934 Zamieszczono 18/11/2013
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako zawierający nieprawdzie informacje

Dziś w Polsce rządzi lewica i wszystkie nielewicowe poglądy redukowane są do faszyzmu. To zabieg, który w praktyce likwiduje demokrację - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Polska The Times". - Nie jesteśmy radykalni. Uczciwość to nie radykalizm, a tchórzostwo nie ma nic wspólnego z umiarkowaniem - dodaje.

- Spór w Polsce toczy się o realny kształt naszego życia. Spieramy się, czy w Polsce ma trwać system, który zawiera wiele elementów kontynuacji PRL, czy też nie - mówi Jarosław Kaczyński. W jego przekonaniu PO stała się partią lewicową, wchodząc w rolę pełnioną wcześniej przez SLD.
Albo lewica, albo faszyzm
- Platforma Obywatelska weszła w dawną rolę SLD. Stała się reprezentantką establishmentu i broni status quo - twierdzi prezes PiS. Jego zdaniem rządy PO popychają Polskę w kierunku antymodernizacyjnym, przypominającym "głębokie południe Europy czy Wschód, a w pewnych elementach nawet Trzeci Świat". Za wyjątkowo niebezpieczne Kaczyński uważa antydemokratyczne tendencje w PO. - Według niej każdy, kto ma inne poglądy niż lewica, jest faszystą. To zabieg stosowany dość powszechnie w Europie, niesłychanie niebezpieczny, bo w praktyce likwiduje demokrację - mówi. - Ta tendencja, aby się z demokracją rozstać, jest w Platformie bardzo widoczna. Ta formacja nie jest w stanie rządzić w ramach demokracji - dodaje Jarosław Kaczyński.
Prowokacja z płonącą ambasadą
Odnosząc się do wydarzeń podczas Marszu Niepodległości, Jarosław Kaczyński zauważył, że "demokracja ma swoją cenę". - W systemie demokratycznym zawsze coś może się zdarzyć. Od tego jest policja, aby pilnować porządku - stwierdził.
Zdaniem prezesa PiS incydent przy ambasadzie rosyjskiej był prowokacją. - Ambasada była ewidentnie źle zabezpieczona. Wygląda na to, że ktoś chciał takiego scenariusza. Ktoś w sposób bardzo prymitywny i nieudolny próbował skonstruować prowokację z płonącą ambasadą w roli głównej - ocenia Kaczyński.
Nie jesteśmy radykałami
Jarosław Kaczyński odrzucił zarzuty o radykalizm i ostry przekaz, który może zniechęcać część potencjalnego elektoratu. - Na czym miałby polegać ten ostry przekaz? Czy na tym, że chciałbym, aby w Polsce były sprawiedliwe sądy? Czy dążenie do ograniczenia korupcji to radykalizm? - kontruje. - Niestety, cała rzecz polega na tym, że polityków przyzwoitych, niegodzących się na oczywiste zło, przedstawia się jako radykałów - dodaje.
- Nie jesteśmy radykałami, tylko uczciwymi ludźmi, którzy nie boją się dostrzegać zła i mówić o nim oraz je zwalczać, którzy myślą w kategoriach interesu wspólnego, czyli radykalnego - podkreśla Kaczyński. - Uczciwość to nie radykalizm, a tchórzostwo nie ma nic wspólnego z umiarkowaniem - podsumowuje.
Więcej w "Polska The Times"

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3022
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1130
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3409
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2728
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3798
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2175
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2222
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2180
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 906
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 642
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1704
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2113
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  18/11/2013

Jarosław będzie do końca świata i jeden dzień trwał w okopach opozycji, bo nie jest w stanie z nikim się porozumieć. Nie da się rządzić będąc na wszystkich obrażonym.

  ulmed,  18/11/2013

Rządzić mogą tylko wybrańcy narodu, narodu którego oślepił blask p. Sawickiej, p. Chlebowskiego, p. Drzewieckiego i wielu innych gwiazd.
Patrzenie w słońce może uszkadzać wzrok.

  Hamilton,  18/11/2013

@ulmed: wymień jedną partię polityczną, która była u władzy inie miała tego typu "gwiazd".

  ulmed,  18/11/2013

@Hamilton Starszy: Gwiazdy zawsze się zdarzają, ale trzeba umieć odróżnić tego, który umie je wyeliminować, od tego który udaje, że jest OK.

  Hamilton,  18/11/2013

@ulmed: umiejętność eliminacji "gwiazd" to cecha ważna, ale nie jedyna określająca jakość polityka. Najważniejszą dla mnie jest skuteczność w realizacji programu z którym startował w wyborach i umiejętność patrzenia na interesy Polski w perspektywie dłuższej niż następne wybory.

  ulmed,  19/11/2013

@Hamilton Starszy: W Toronto; burmistrz pił, ćpał, jeździł po pijaku, zadawał się z prostytutkami, ale ustąpić... widocznie mamy inne gusta.

  Hamilton,  18/11/2013

Boska iluminacja prezesa. "Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Kaczyński Jarosław, naszego klubu „ PIS”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie ...  wyświetl więcej

  golesz,  19/11/2013

@Hamilton Starszy: Pomijając zupełną bezzasadność sformułowanych w Twoim komentarzu skojarzeń, przynależnych raczej Naszemu Umiłowanemu Słonku Peru, stwierdzę tylko, iż jest to ironia dawno już ograna, rozpoznana, jeszcze tylko na zasadzie tępego rozpędu praktykowana w niezmiennie słusznym TVN i pokrewnych.

Wierszyk poniższy owszem - pełen polotu, zmyślny, jednak jakoś tak... dziwnie zalatuje. Skąd ja znam ten wapor?

Taki dotychczas rzeczowy, rzetelny Komentator. Szkoda.

@golesz: to tylko odpowiedź na "Boską iluminację prezesa".

  Hamilton,  19/11/2013

Kto twardo w bitwie trwa upartej
przeciw ciemnościom i bezprawiu,
ten umie pokierować wiatrem,
ten słońcu wymagania stawia.
Kto strzegł jak oka IV RP,
kto do zwycięstwa wiódł narody,
ten umie rzeki bieg odwrócić,
ten prawa stwarza dla przyrody.
To Jarek lasy w pochód śle,
rzekom w pustynie płynąć każe,
Jarek – przeprezes, Jarek ...  wyświetl więcej

  Areva,  19/11/2013

Dzięki wybrańcóm narodów Polska zostanie zniszczona przez katolicką sektę od środka, wchłonie ją sekta majątek pójdzie do Watykanu (trzeba po wybuchach wulkanów gdzieś nową siedzibę znaleść-to pierwszym krokiem trzeba siać mit o Polsce Narodzie Wybranym, drugi krok wypędzić młodych za granicę strasząc swoim pojebaństwem a na ich miejsce poradzić np klęchów i ich popierdolonych na umyśle posłusznych fanatycznych fanatyków nieuków np PiSowców) i Polska przestanie istnieć na zawsze.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska