Login lub e-mail Hasło   

Jak zarabiać więcej na stronie WWW

Wielu właścicieli firm dwoi się i troi nad problemem niskich zysków ze strony. Opiszę w jaki sposób optymalizacja strony może zapewnić wysoką skuteczność i wielu stałych klientów.
Wyświetlenia: 826 Zamieszczono 25/11/2013

Podstawowa rzecz od której musisz zacząć (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) to odpowiedź na pytania: „kim jest mój klient, czego potrzebuje, w jakim jest wieku” itp. Im lepiej go znasz, tym szybciej do niego dotrzesz. Celem strony będzie pozyskanie takiego kupującego.

Kim jesteś i co sprzedajesz?

oferta

 

Strona główna z ofertą

Najczęstszym błędem jest zamieszczanie na stronie głównej, informacji o swojej firmie. Zamiast tego zaprezentuj swoją ofertę, zawierając takie podpunkty jak: skrót produktów/usług, lista korzyści, nagranie audio/wideo, wyróżniki, odnośniki do dalszej lektury (np. realizacji i referencji).

 

oferta

 

Promocje

Umieszczenie promocji w widocznym miejscu zachęci klientów do zakupu, a Twoja firma zyska miano jeszcze bardziej atrakcyjnej.

oferta

 

Szybki kontakt

Gdzieś na wierzchu muszą widnieć dane teleadresowe np.: telefon, e-mail, skype, GG, button chatu z konsultantem, adres firmy. Dzięki temu, przeglądając treść dowolnej podstrony będzie można się z Twoją firmą łatwo skontaktować.

Zwiększ zaufanie

 

Zakładka kontaktowa

Celem podstrony „kontakt” jest także wzbudzenie zaufania. Należy zwiększyć ilość form komunikacji, dodać mapę dojazdu, formularz zapytania, sylwetkę minimum jednego pracownika (zdjęcie, podpis, funkcja w firmie).

oferta

 

Referencje

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie referencji w formie pisemnej (skany). Jeśli jednak nie dysponujemy innymi, swoją funkcję spełnią opinie w postaci tekstu. Wtedy najlepiej stworzyć wizualnie w HTML-u chmurki z treścią, a obok umieścić zdjęcie twarzy klienta.

 

Certyfikaty, nagrody, wyróżnienia

oferta

Certyfikaty dają klientowi kolejną gwarancję, zaświadczając o powadze i rzetelności firmy. Istnieje wiele certyfikatów i znaków do wklejenia na swoją stronę: Rzetelna Firma, Słucham swoich Klientów, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Solidna Firma, Pewny Kontrahent, Rzetelny Kontrahent, Ideał Biznesu, Bezpieczny eSklep, Wiarygodna Firma, Zaufana Firma, Uczciwa Firma, Firma Przyjazna Klientowi, Firma Regionu, Sprawdzona Firma.

oferta

 

Bądź specjalistą – bloguj!

Prowadzenie bloga eksperckiego daje wielorakie korzyści. Po pierwsze – pisząc artykuły na poszczególne tematy (frazy, na które się pozycjonujesz), przyciągasz do bloga czytelników z wyszukiwarek.

Po drugie – podsuwasz ludziom rozwiązania ich problemów, a oni zapamiętują taką osobę i w krótkim czasie stają się Twoimi klientami. Eksperci są również wyróżniani i zauważani przez media lokalne (miejskie, regionalne) i ogólnopolskie.. często dzięki blogom.

oferta

oferta

Zyskaj kontakt z przyszłym klientem

W wielu przypadkach dopiero po kilkukrotnym spotkaniu osoby z Twoją firmą, ta staje się klientem. Wielu odwiedzających stronę po prostu ją zamknie z różnych powodów. Można to na szczęście zminimalizować:

  1. zintegrować stronę z portalami social-media (np. : Facebook, YouTube, Google+);
  2. wstawić interesującą subskrypcję tematyczną (własny kurs, raport, doświadczenie/studium przypadku);
  3. umieścić newsletter.

Tym sposobem uzyskujemy efekt nie tylko wtedy, kiedy wejście na stronę nie od razu kończy się sprzedażą.

 

Pokaż ruch w firmie

oferta

Sporadycznie stosowaną metodą, choć dobrze znaną w handlu jest pokazanie przyszłemu klientowi, ilości innych osób zebranych wokół firmy w tej chwili. Pod warunkiem, że jest się czym pochwalić, można umieścić na stronie mały licznik osób on-line, ilości komentarzy na blogu w danym wpisie, ilości udzielonych odpowiedzi na pytania, ilość zrealizowanych zamówień w tym roku etc.

Jednemu z moich klientów zainstalowałem licznik kilometrów na górze sklepu internetowego. Pokazuje dystans, jaki przejechali jego klienci na zakupionych u niego oponach.

 

Czas na zakup

Kiedy klient dokonał wyboru i podjął decyzję by kupić produkt lub skorzystać z Twojej usługi, trzeba stworzyć ku temu idealne możliwości. Oprócz wspomnianej zakładki kontaktowej i boksu „szybki kontakt” (rozmowa telefoniczna daje największe szanse powodzenia), część klientów będzie wolała skorzystać z formularza wyceny i formularza zamówienia.

oferta

 

System rezerwacji usług

W części biznesów idealnie sprawdzi się zyskujący na popularności system rezerwacji usług. Na przykład strona „Znany Lekarz” oferuje wbudowane kalendarze z możliwością rezerwacji terminu wizyty. Narzędzia tego typu mają wiele przydatnych funkcji jak: automatyczne przypominanie SMS-em o terminie wizyty. Przykładem takiego systemu jest Rezervante.pl

oferta

 

By zwiększyć ilość poleceń

Sprawdzą się widgety „Lubię to” (Facebook), „Udostępnij” (Google+), oraz polecanie (e-mail, wykop itp.). Lukratywne może być założenie własnego programu partnerskiego. Z doświadczenia wiem, że partnerzy linkujący do naszej witryny, potrafią zwiększyć ilość zamówień i polepszyć naszą pozycję w wyszukiwarkach.

 

Optymalizacja

oferta

 

Wersja mobilna i poprawne wyświetlanie strony

Dostęp do internetu poprzez narzędzia inne niż komputer (telefony, tablety itp.) jest coraz bardziej powszechny. Witryna musi dobrze wyglądać na każdym z tych urządzeń i na każdej z przynajmniej kilku najpopularniejszych przeglądarek internetowych (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Safari, Chrome).

Szybkość wczytywania strony

oferta

Nie zawsze estetyka wizualna idzie w parze z szybkim wczytywaniem całej witryny. Nie można kazać klientowi czekać zbyt długo na załadowanie oferty i zakładek. Wyszukiwarki (Google, Bing itp.) mogą brać to pod uwagę w swoich wynikach i w jakimś stopniu faworyzować szybsze strony.

 

Polityka cookies

Na początku roku weszła w życie nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, przez którą właściciele stron na potęgę szpecą swoje witryny dużymi komunikatami o plikach cookies. Nie jest to konieczne, bowiem małe i nieinwazyjne alerty nie zostały zabronione.

oferta

oferta

Wyszukiwarka i pomoc

Wyszukiwarka na rozbudowanej stronie ułatwi klientowi znalezienie informacji. Stwórz także dział pomocy z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Zaoszczędzisz czas na powtarzaniu tego samego kilku różnym klientom.

oferta

Ankiety

To sposób na otrzymanie feedbacku o swoich produktach, usługach, obsłudze klienta, zapotrzebowaniu itp.

Warto zwrócić też uwagę na elementy jak: drukowanie treści strony, ścieżka strony, krótkie adresy URL. Optymalizując witrynę pod wyszukiwarki (Google, Bing itp.), część firm mogłaby się wyróżnić w Google’u za pomocą miniaturki twarzy obok nazwy strony.

oferta

Oszczędź na hostingu

Wiele firm dało się skusić reklamie, trzymając swoje strony na drogich i niedopasowanych do swoich potrzeb serwerach. Bez sensu przepłacać 3-krotnie, dlatego proponuję przenieść strony i pocztę na tańszy, sprawdzony i dostosowany do swoich potrzeb hosting. Tak, by nie płacić za przestrzeń i transfer, których i tak nie wykorzystujemy.

oferta

 

Statystyki odwiedzin

Na koniec, aby m.in. znać ilość odwiedzin, źródła, czas wizyt i przeglądane podstrony, warto zainstalować statystyki odwiedzin. Na samym początku polecam wybrać „Piwika”. Jeśli na stronie jest przyzwoity ruch, dopiero wtedy można pokusić się o Google Analytics. Dlaczego? Google, udostępniając tak potężne narzędzie, prawdopodobnie bierze pod uwagę ilość odwiedzin strony i również na tej podstawie daje witrynie zasłużoną pozycję.

 

Podane rozwiązania zwiększą ilość konwersji, czas przebywania na stronie, ilość osób powracających i liczbę odwiedzin z wyszukiwarek. Warto przy okazji zmian zoptymalizować kod źródłowy HTML strony, co jest niezbędne przed zaczęciem pozycjonowania w wyszukiwarkach.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, z przyjemnością pomogę.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62247
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31851
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33343
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64536
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65853
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29886
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 24014
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29360
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24598
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26880
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13152
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska