Login lub e-mail Hasło   

Furia zwolenników gender

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/6(...)er.html
Wczorajszy wykład Księdza Profesora pt. „Gender – dewastacja człowieka i rodziny” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu został zakłócony...
Wyświetlenia: 940 Zamieszczono 07/12/2013
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako zawierający nieprawdzie informacje

Z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem TChr, etykiem rozmawia Marta Milczarska

Na początku muszę wyjaśnić, że o wykład na ten temat zostałem poproszony przez Korporację Akademicką „Lechia”, zaś władze uniwersytetu udostępniły salę wykładową. Wkrótce po zapowiedzi, że taki wykład,  o tej tematyce się odbędzie, odezwały się głosy protestu ze strony osób związanych z „gender studies” i wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zarzuty te dotyczyły głównie tematu prelekcji „Gender – dewastacja człowieka i rodziny”, który według tych środowisk budzi nienawiść. Muszę się odnieść do tych zarzutów, bo przecież – jak twierdzą sami genderyści – „gender” jest słowem neutralnym znaczeniowo, pierwotnie oznaczało ono rodzaj gramatyczny, słowo „dewastacja” oznacza celowe lub nieświadome zniszczenie czegoś, zaś „człowiek” i „rodzina” są słowami pisanymi językiem miłości. Zatem jedynym elementem budzącym nienawiść może być spójnik „i”.  Widać tym samy absurdalność tych tez.

Wykład ten został także nagłośniony odpowiednio przez „Gazetę Wyborczą”, która wykazała się charakterystyczną dla siebie ignorancją i infantylizmem przekazu informacji lub po prostu kolejnym przykładem manipulacji informacji.  

Wydaje się zatem, że te dwa czynniki, czyli protest środowiska genderowego oraz informacje medialne, sprawiły, iż na wykładzie pojawiła się grupa, której nie można nazwać inaczej jak „gender bandy” albo „gender hołota”. Ci młodzi ludzie, najprawdopodobniej z akcji przeciw homofobii, wcześniej swoją agresywną postawę wykazali w stosunku do części profesorów UAM, zrzeszonych w Akademickim Klubie Obywatelskim. Profesorowie ci spotkali się m.in. z pogróżkami, po tym jak wyrazili swoją solidarność z prof. Krystyną Pawłowicz w jej zmaganiach z genderlobby i homoterroryzmem w Polsce.

Co zatem wydarzyło się podczas wykładu?

– Już zanim wykład się rozpoczął, rozległy się okrzyki: „Co to jest lewactwo?”, „Precz dyktaturze!” itd. Kiedy natomiast rozpocząłem prelekcję, z pierwszego rzędu zerwał się młody człowiek, transwestyta, najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków, który w kobiecym stroju wtargnął na katedrę. Niestety mimo interwencji ochrony, człowiek ten w dalszym ciągu zakłócał wykład, biegając wśród zgromadzonych uczestników prelekcji.

W tym zamieszaniu ponownie rozległy się okrzyki innych uczestników tego „zdziczałego happeningu”. Ta niespełna 20-osobowa grupa nie reagowała na prośby organizatorów i ochrony o zachowanie spokoju. W wyniku tej sytuacji doszło do pobicia jednego z ochroniarzy i w tym momencie nastąpiła interwencja policji, która  dokonała zatrzymania osób zakłócających porządek.

Tym samym po przejściu do większej sali Uniwersytetu Ekonomicznego mogłem kontynuować wykład. Wśród osób, które słuchały do końca, byli także zwolennicy ideologii gender. Wyrażali swoje poglądy w trakcie dyskusji, która odbyła się po zakończeniu wykładu. Wymienialiśmy między sobą argumenty. Jednak już do końca spotkanie przebiegało bez zakłóceń. W trakcie dyskusji udało się wywołać wiele bardzo ciekawych głosów krytyków ideologii gender z dziedziny biologicznej i wychowawczo-rodzicielskiej.

Wyrażam ogromny szacunek dla organizatorów tego spotkania. Wdzięczny jestem władzom Uniwersytetu Ekonomicznego, które mimo presji mediów udostępniły salę i zadbały o bezpieczeństwo.

Wczorajsze spotkanie przekonuje, że ze środowiskiem gender można rozmawiać tylko i wyłącznie wówczas, gdy „genderbanda” siedzi w klatkach, a reszta uczestników dyskursu pod ochroną policji może prowadzić dialog w tej przestrzeni publicznej, którą ta „genderbanda” wytwarza.

Skąd ta niebywała agresja w obronie genderowych tez?

– Nie jestem w stanie wyjaśnić, skąd bierze się agresja w obrońcach genderowskich tez. Kilka dni temu nad tym pytaniem zastanawialiśmy się z Gabriele Kuby – niemiecką socjolog, podczas sesji naukowej „Gender – nadzieja czy spustoszenie?” w Warszawie.

W rozmowie z panią Gabriele Kuby wielokrotnie padało pytanie „dlaczego?”. Pani Kuby pytała także, dlaczego ideologia gender jest tak silnie wspierana przez Baracka Obamę, wcześniej przez Billa Clintona czy potentata finansowego Billa Gatesa. Jest to pytanie otwarte, na które trudno znaleźć odpowiedź. Kolejne pytanie, na które trudno dać odpowiedź, brzmi: dlaczego w realiach, w których żyjemy, pojawia się taka promocja tej ideologii i związana z nią agresja?

Wszystko, co obserwujemy, wyraźnie wskazuje, iż spór o gender nie jest sporem marginalnym. Wręcz przeciwnie, przebiega on przez sam środek naszej cywilizacji. Nikt nie spiera się i nikt nie promuje w sposób tak zaciekły czegoś, co nie byłoby dla niego wartością marginalną.

Jaką dewastację wyrządza życiu człowieka i rodziny ideologia gender?

– W trakcie mojego wykładu ukazałem archetypiczny przykład, paradygmat rewolucji gender. Jest nim eksperyment Johna Moneya na braciach bliźniakach – Brusie i Brianie Reimerach. Jeden z nich został „przekształcony” w dziewczynkę poprzez system edukacji, wychowania, przystosowania do nowych ról i kultury. Ta niewinna z pozoru przebieranka i edukacja seksualna w konsekwencji doprowadziła do samobójstwa obu braci.

Na tym tle koniecznie należy dostrzec wszystko to, co dzieje się w obecnej sytuacji. Mówię tu o przedszkolach gender czy o standardzie edukacji seksualnej forsowanym przez WHO. Wszystko to stanowiło introdukcje do mojego wykładu. Następnie starałem się ukazać kontekst kulturowy, który osadzony w charakterystycznej, płynnej ponowoczesności – mówiąc językiem Zygmunta Baumana – rozbija całkowicie tożsamość. Na czym polega dewastacja gender? Polega ona na dewastacji tożsamości. Rodzina oparta na małżeństwie monogamicznym, heteroseksualnym zostaje pozbawiona swojego fundamentu. W perspektywie gender każdy związek o bardzo płynnej tożsamości może być uznany za małżeństwo. Widzimy to w strukturach prawnych, widzimy próbę implementacji tego w porządku politycznym. Dewastacja gender ma na celu także rozbicie tożsamości człowieka. Pozbawienie fundamentu płciowego staje się pozbawieniem fundamentu tożsamości osoby ludzkiej. Jest to abberacja antropologiczna na poziomie elementarnym. Te działania destrukcyjne w stosunku do tożsamości są o tyle niebezpieczne, że przenikają w strukturę edukacji, prawa i polityki. Dlatego też tworzą zjawisko bardzo groźne.

Dziękuję za rozmowę.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1531
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3137
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1273
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2543
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 847
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1049
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 438
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2059
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2474
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2025
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3504
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  08/12/2013

Pieprzą się wam pojęcia z gender study z ideologią gender. Pierszy jest historią społeczności i walka z stereotypami a drugi to wymyślony przez fanatyków i kościół katolicki a jeszcze kościół katolicki na tym gender zarabia (oszukała UE że będzie ,,promować" za około 65mln złoty albo euro), to właściwie nie czyni w celu obrony tradycji tylko zarabia i pojebane kłamliwe mity o gender tworzą (że promuje homoseksualizm a to kłamstwo bo walczy z przemocą płciową wobec kobiet [jak i mężczyzn]).

  Areva,  08/12/2013

Pieprzą się wam pojęcia z gender study z ideologią gender. Pierszy jest historią społeczności i walka z stereotypami a drugi to wymyślony przez fanatyków i kościół katolicki a jeszcze kościół katolicki na tym gender zarabia (oszukała UE że będzie ,,promować" za około 65mln złoty albo euro), to właściwie nie czyni w celu obrony tradycji tylko zarabia i pojebane kłamliwe mity o gender tworzą (że promuje homoseksualizm a to kłamstwo bo walczy z przemocą płciową wobec kobiet [jak i mężczyzn]).

  Areva,  09/12/2013

Ten księżulek źle mu z oczu się patrzy, nie ma już księdza z 2003 radiomaryja i polityka go zniszczyła.

Mój syn lalke kuzynki pcha po podłodze i robi brr a ma dopiero 11 miesięcy, muszę go wysłać na szkolenia gender, może ministrą zostanie hehe

  swistak  (www),  09/12/2013

Komentujacy i oceniający też wpadli w furie!

  adeptus,  09/12/2013

Kościół szuka ofiary albo nazwijmy to bardziej dosadnie głupiego do bicia.. Ta organizacja która uczyniła ta dużo złego .. chce dowrócić role .. pokazać winnego i całe zło świata przerzucić na niego . Samamu pozostając czystym ,niewinnym ,wręcz ofiarą.
Z takim pordejściem się nie walczy ... ale należy zignorować.. no właśnie widzicie jak pięknie wykładowca stworzył przerażającą syuację walk ...  wyświetl więcej

  alama,  29/09/2015

Drogi ksieze, gender to przede wszystkim plec psychologiczna czyli TOZSAMOSC PLCIOWA. Nikt powazny nie mow,i iz nie istnieja roznice biologiczne plci.

Oddajmy moze jednak glos autorytetom:

prof. Jerzy Ventulani:

"A czy płeć psychologiczna, czyli GENDER, jest fanaberią? NIESMACZNA fanaberią JEST dla mnie DYSKUSJA wokół gender, dorabianie do tego jakiejś niepotrzebnej ideolog

...  wyświetl więcej

  alama,  29/09/2015

Jeszcze dodam, ze i Jezus byl w pewnym stopniu "genderysta".. gdyz odrywal ludzi w tym KOBIETY, od ich dotychczasowych rol spolecznych (opieki nad rodzina, wychowywania dzieci itp.. dlatego tez pierwszych chrzescijan uwazano za sekte.. :)

Prof J. D Crossan zas w swej pracy naukowej : "Historyczny Jezus" dowodzi, iz Jezus byl przeciw patriarchalnemu systemowi panujacemu w rodzinach (rozdzial: "Przeciw patriarchalnej rodzinie".

Pozdrawiam serdecznie :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska